22 Temmuz 2019
  • Bolu18°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara24°C

EVET Mİ, HAYIR MI?

EVET Mİ, HAYIR MI?

03 Ağustos 2010 Salı 00:00

12 Eylül'de yapılacak anayasa referandumu öncesi vatandaşlarımızla görüşmeye devam ediyoruz. Bu defaki durağımız İzzet Baysal Caddesi oldu. “Referandum kararınız nedir?” sorusunu sorduğumuz vatandaşlardan aldığımız farklı yanıtların ardında önemli gerekçelerle karşılaştık.

REFERANDUM KONUSUNDA HALA KARARSIZIM

 Kenan Özden-26-İşçi
Referandumda nasıl oy kullanacağım konusunda hala karar vermedim. Çünkü siyasilerimizden yeteri kadar bilgi edinemedim. Bu nedenle kararsız kaldım. Sanırım kararımı son birkaç gün içinde vereceğim.

EVET OYU KULLANMA KARARI ALDIM

 İbrahim Baştürk-40-Şoför
Referandumda evet oyu kullanacağım.
Çünkü mevcut anayasanın artık günümüzde yetersiz kaldığını düşünüyorum. Değişiklik maddelerini inceledim ve evet oyu kullanma kararı aldım.

BİLGİSİZ KALMAMIZ SİYASİLERİMİZİN SUÇU OLABİLİR

Celal Dişli-55-Emekli
Referandum hakkında henüz karar-sızım. Evet oyu kullansam ne olur ya da hayır oyu kullansam ne olur hiçbir bilgi sahibi değilim. Bilgisiz kalmamız siyasilerimizin suçu olabilir. Çünkü bi-zi tatmin edecek bir açıklama yapa-madılar bugüne kadar. Hem sadece ben değil, birçok insanın da bu konu-da bilgi sahibi olmadığınıdüşünüyorum.

BAŞBAKANA GÜVENDİĞİM İÇİN EVET DİYORUM

 Sefer Budak-55-Emekli

Referandumda evet oyu kullanacağım. Çünkü Başbakan Erdoğan'a ve hükümete güveniyorum. Değişiklik maddelerine gelince hiçbir bilgi sahibi değilim; ancak oyumu evet yönünde kullanacağım.

MADDELER HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ DEĞİLİM

 Hüseyin Ağlar-59-Emekli

Referandum için kararımı verdim. Hayır oyu kullanacağım. Hayır dememin de pek bir gerekçesi yok. Maddeler hakkında bilgi sahibi değilim; ancak hissiyatlarıma güvenerek sandıkta hayır diyeceğim.

HAYIR OYU KULLANACAĞIM

 İdris Atay-60-Emekli
Referandumda hayır oyu kul-lanacağım. Değişiklikteki HSYK ve Anayasa Mahkemesi'ni içeren maddelerden hoşnut kalmadım. Ayrıca başlatılan Kürt açılımına karşı tepkimi göstermek adına sandıkta hayır oyu kullanacağım.

BEN BAŞÖRTÜ YASAĞININ KALDIRILMASINI İSTİYORUM

 Salih Kılıçarslan-63-Aşçı
12 Eylül'de evet oyu kullanacağım. Çünkü mevcut anayasadaki yasalar bazı konularda engel koyuyor. Buna örnek olarak başörtüsü yasağını gösterebilirim. Ben başörtüsü yasağının kaldırılmasını istiyorum ve değişikliği bu yasağın kalkması için atılmış bir adım olarak nitelendiriyorum. Bu nedenlerden dolayı evet oyu vereceğim referandumda.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.