21 Temmuz 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara21°C

METİN YILMAZ'IN SEÇİM SONRASI YORUMU; “OYLAR HAYIRLI OLSUN”

Metin Yılmaz'ın seçim sonrası yorumu; “Oylar hayırlı olsun”

12 Eylül 2010 Pazar 00:00

AK Parti Bolu Milletvekili Metin Yılmaz, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı'nda kullandığı oy sonrası değerlendirme yaptı. Yılmaz birazda mizahi bir dille “Bütün oy kullananların oyları hayırlı olsun” dedi.

Metin Yılmaz sandık başında oyunu kullandıktan sonra “Bütün oy kullananların oyları hayırlı olsun. Biz vatandaş açısından bakarsak, onlar bizleri dinlediler bir aydan daha fazla bir zamandır. Bizde siyasetle uğraşan insanlar olarak sıcak, oruç, zorlular, her şeyle beraber çalışmalarımızı yürüttük. Ne kadar şükretsek az ki, Bolu çok güzel bir şehir. Çok huzurlu bir şehir. Siyaset yapan insanlar da belli bir düzeyin üzerinde siyasetlerini yürüttüler. Ufak tefek kırgınlıklarımız olmuş olsa da kazasız, belasız, problemsiz bu süreci tamamladık. Gördüğüm kadarıyla huzurlu bir biçimde referandum geçiyor. Bu güveni, bu düzeni sağlayan emniyet ve jandarma teşkilatlarına teşekkür etmek lazım. Tercih halkın. Bunun sonucunda çıkan sonuç ne olursa olsun, herkes buna saygı gösterecek. Çünkü demokratik bir ülkede yaşıyorsak, demokrasiye inanıyorsak bu sonuç neticesinde çıkacak duruma da hepimiz razı olacağız ve bunun gereğini yapacağız. Herkes bu sonuçla kendisine bir çeki düzen verecek. Halkın tercihleri nelerdir, bunları iyi görecek” dedi.

2009'DA VE 2007'DE BU KADAR YORULMADIK

Yılmaz sözlerini şu şekilde sürdürdü “Referandum öncesi başarılı bir çalışma gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Referandumda yaptığımız çalışmalar, hem daha öncekilerinden daha ağır, hem de ayrıntılı ve yorucu oldu. Yani belki 2009'da ve 2007'de bu kadar yorulmadık. Gerçi bunda orucunda etkisi oldu ama ulaşamadığımız hiçbir yerde kalmadı. Aynı şekilde diğer siyasi parti teşkilatları da gidilmedik yer bırakmadılar. Herkes görüşlerini ifade etti, vatandaşların içerisinden, sivil toplum örgütlerinden pek çok insan kendi görüşleri doğrultusunda propagandalarını yaptılar. Söylemlerini ortaya koydular. Referandum önceki seçimlerde daha ayrıntılı ve daha yorucu bir süreç oldu diye düşünüyorum”
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.