21 Mart 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara8°C

YILMAZ BECİKOĞLU'NDAN GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN ELEŞTİRİLER: “NECİP KIRK FIRIN EKMEK YESE YİNE ADAM OLAMAZ”

Yılmaz Becikoğlu'ndan gündeme bomba gibi düşen eleştiriler: “Necip kırk fırın ekmek yese yine adam olamaz”

13 Eylül 2010 Pazartesi 00:00

Boluspor eski Başkanlarından Yılmaz Becikoğlu, Necip Çarıkcı'nın, Boluspor kulübünün spor toto ve iddia gelirlerine temlik koymasını şiddetle eleştirdi. Boluspor'da şimdiye kadar hiçbir eski başkanın “temlik” yoluna başvurmadığını kaydeden Becikoğlu, Necip Çarıkcı'ya verdi veriştirdi. Boluspor Kulübü eski Başkanı Yılmaz Becikoğlu, Bolu Gündem'e verdiği demeçte, Kulüp Başkanı Emin Semercioğlu'nu ise kutladı.

Becikoğlu gazetemize yaptığı açıklamada, “Yönetimde çatlak var. Yazık değil mi? Boluspor'a 9 Milyon TL para harcandı. İnşallah Boluspor iyi olur, ben her zaman Boluspor'un yanında olacağımı söyledim ama yanlışlarını da söyledim. Eğer Bolusporluysak, Boluspor'a değer veriyorsak eksik ve hataları söylemek zorundayız. Ortada bir hata varsa o hata düzeltilecek. Ortada oynanan bir sürü oyun var, ama ben Emin Bey kardeşimi kutluyorum, çapulculara fırsat vermediği için. Dik durdu, Boluspor Başkanına yakışır şekilde davrandığı için kendisini tebrik ediyorum. Boluspor Başkanı dediğin böyle olur. Başkan kimseye kuklalık yapmaz. Kuklalık yaptırmaya çalıştılar ama Emin Bey kukla değil. Her zaman Boluspor'un yanındayım ve her zaman doğruları söylemek zorundayım. Daha önceki Başkanlar Boluspor için bir sürü fedakârlık yaptı. Herkes çoluğunun çocuğunun rızkını verdi. Biz o dönemlerde başkanlık yaptık, arkadaşlarımız o şekilde başkanlık yaptı. Şimdi Boluspor'un 300–400 bin liralık aylık geliri var. Bizim zamanımızda hakem parasını cebimizden veriyorduk. Gelmiş geçmiş başkanlardan hiçbiri Boluspor'a temlik koymadı. Bir sürü başkanın kulüpten alacağı vardır. Kimse böyle bir yönteme başvurmadı. Necip'in yaptığı ayıptır. Necip bu tavrıyla bu haliyle kırk fırın ekmek yese yine adam olmaz.”

BOLUSPOR TARİHİNDE GÖRÜLMEYEN SKANDAL YAŞANMIŞTIR

Yılmaz Becikoğlu ayrıca yazılı bir basın açıklaması da yaptı. Becikoğlu yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi ; “Bilindiği gibi çok kısa bir süre önce yapılan genel kurulumuzda eski başkan Necip Çarıkcı, kulübümüzün 400 bin TL Belediye'ye, 400 bin TL futbolculara olmak üzere 800 bin TL borcu olduğunu, başka hiçbir borcu bulunmadığını söylemiştir. Bu durum kongrede deklare edildiği için bağlayıcı bir husustur. Sayın delegelerimiz bu şartlarda oy kullanmışlar ve iradelerini göstermişlerdir. Ancak son günlerde yerel basınımıza yansıyan ve önemli bulduğum bir açıklamaya göre Sayın Çarıkçı, giderayak kulübümüzün SporToto teşkilatında tahakkuk edecek alacaklarından 360 bin TL'sını kendi adına temlik ettirmiştir. Bu husus genel kurulda saklanmış olduğundan ve genel kurulun onayına sunulmadığından, Boluspor tarihinde görülmemiş bir skandalı ifade etmektedir. Böylece genel kurulun sağlıklı bir karar alması önelenmiştir. Hatta hatta sırf bu yüzden genel kurulun iptali için mahkemeye başvurma olasılığı bile gündeme gelebilir. Bugüne kadar Boluspor'a hizmet eden hiçbir kulüp başkanı görevden ayrılmak üzere olduğu günlerde, alacakları için temlik koydurma kurnazlığına başvurmamışlardır. Birçok başkanımız alacaklarından feragat etme erdemini de göstermiştir. Boluspor'a hizmet eden tüm eski başkanlarımızı minnetle anıyorum. Ölenlere Allah'tan rahmet, sağ olanlara da uzun ömürler diliyorum. Her şeye rağmen her zaman Boluspor'un emrinde ve hizmetinde olduğumu tekrarlayarak sevgi ve saygılarımı sunarım.”


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.