20 Kasım 2018
  • Bolu11°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara10°C

FACİADAN DÖNÜLDÜ

FACİADAN DÖNÜLDÜ

15 Eylül 2010 Çarşamba 00:00

Mengen İlçesi'ne bağlı Gökçesu Beldesi'nde bulunan bir kömür ocağında yangın çıktı. Şans eseri vardiya değişimi sırasında çıkan yangından işçiler etkilenmedi. Müdahalede bulunulamayan yangının, 12 gün içerisinde sönmesi bekleniyor.

Saat 06.30 sıralarında, Gökçesu Beldesi'nde bulunan 160 işçinin çalıştığı Yaner Elmas Maden Ocağı'nda, yaklaşık 100 metre aşağıda kullanılmayan bölümde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Vardiya değişimi sırasında 40 işçinin ocaktan çıkması nedeniyle işçiler yangından etkilenmedi. Yangına müdahale etmek için ocağa girmeye çalışan işçiler, yoğun duman nedeniyle içeri giremedi. İçerideki dumanı tahliye etmek için fanlar çalıştırıldı. Yetkililer jandarma ve itfaiyeye haber verdi. İtfaiye yangına müdahalede bulunamazken, jandarma vardiyadan çıkan işçileri teker teker çağırıp kimlik kontrolü yaparak, içeride kalan işçi olup olmadığını kontrol etti. Mengen Kaymakam Vekili Abdil Koç ve Gökçesu Belediye Başkanı Vahit Aydın maden ocağına gelerek yetkililerden bilgi aldı. Yangının 12 gün içerisinde kediliğinden sönmesinin bekleneceği bildirildi.

HEMEN DUMANI TAHLİYE ETMEYE ÇALIŞTIK

Maden işçisi Cemali Çiloğlu, "Vardiya değişiminden çıktığımızda dumanları gördük. İçeriye girmeye çalıştık ama yoğun bir duman vardı. Hemen yetkililere haber verdik" dedi. Maden işçisi Altan Bostancı ise, "Çıkan dumanları görür görmez hemen fanları çalıştırdım. İçeride çalışan işçi yoktu" diye konuştu.

Ocak sahibi İsmail Yılmaz yangının çıkış nedenini bilmediklerini belirterek, "Sabah 06.30'da yangın çıkmış. Yangının çıktığı kısım bir süredir kullanılmıyordu. Bu yüzden de içeride çalışan işçimiz yoktu. Vardiya değişimi sırasında işçiler görmüşler. Hemen fanları açarak dumanı tahliye etmeye başladık.

Yangının kendiliğinden sönmesini bekliyoruz" dedi.

 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.