23 Mart 2019
  • Bolu0°C
  • İstanbul8°C
  • Ankara2°C

“ATTIĞIMIZ TAŞ ÜRKÜTTÜĞÜMÜZ KURBAĞAYA DEĞMİYOR”

“Attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya değmiyor”

15 Eylül 2010 Çarşamba 00:00

Dün Özel İdare Toplantı Salonu'nda gerçekleşen İl Daimi Encümen toplantısında, mülkiyeti İl Özel İdare'ye ait dükkan ve işyerlerinin kiralamasıyla ilgili ihale kararı alındı. Defalarca ihaleye çıkan, ancak bir türlü kiralanmayan işyerleri için İl Daimi Encümen Üyesi ve İl Genel Meclisi Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Hasan Uzunoğlu tepki gösterdi.

Toplantıda İzzet Baysal Caddesi üzerinde bulunan 5 adet, Karacasu yöresel ürünler çarşısında 1adet ve Göynük'te İl Özel İdare İş Merkezi'nde 1 adet olmak üzere toplam 7 işyerinin kiralama ihalesi için karar alındı. Yapılan toplantıda defalarca ihaleye çıkmasına rağmen kiralanamayan işyerleri için itiraz eden Hasan Uzunoğlu şu açıklamayı yaptı: “Biz bu işyerlerini neden bir türlü kiraya veremiyoruz. Kira bedelleri yüksekse ona göre bir çözüm bulalım. Bu işyerleri kaç defadır ihaleye çıkıyor. Belki de kira gelirinden çok ilan bedeli ödendi. Ben bu güne kadar bu işyerleri için ödenen ilan bedellerinin toplam miktarını istiyorum. Yazık değil mi kardeşim. Attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya değmiyor. Bu işin bir çaresine bakalım.”

KAPILAR BASINA KAPATILDI

İşyerlerinin kiralanması ile ilgili ihale kararının değerlendirilmesinin ardından, İl Daimi Encümen Toplantısına Vali İbrahim Özçimen katıldı. Özçimen toplantıda daire müdürlerinin ve il genel meclisi üyelerinin daha özgürce düşüncelerini ifade edebilmesini gerekçe göstererek, basın mensuplarının toplantı sonrası alınan karar sonuçlarını alabileceklerini söyledi. Toplantı esnasında gündemin hiçbir ilde basın tarafından takip edilmediğini ifade eden Özçimen, Bolu'da bir ilkle karşılaştığını ifade etti.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.