27 Mayıs 2019
  • Bolu8°C
  • İstanbul15°C
  • Ankara10°C

NÜFUS TABELALARINI DEĞİŞTİREN ADAM KİM?

NÜFUS TABELALARINI DEĞİŞTİREN ADAM KİM?

17 Eylül 2010 Cuma 00:00

Eşkali bilinmeyen ve kimselerin görmediği bir adam, Bolu'ya farklı giriş noktalarında bulunan nüfus tabelalarının rakamlarını değiştiriyor.Karayolları 41.Şube Şefliği,rakamları değiştiren bu adamın peşinde.

30 Ağustos 2010 tarihli gazetemizde “Hangisi doğru?” başlığı ile yaptığımız haberde, Bolu'nun farklı giriş noktalarında bulunan nüfus tabelaları arasındaki rakamsal farkı gösterip hangisinin doğru olduğunu sormuştuk. Karayolları 41. Şube Şefliği yetkilileri ile yaşanan sorununun nedeni ile ilgili görüşme yaptık. Karayolları 41. Şube Şefi A.İlkay Aktuğ'un yaptığı açıklama, ilginç bir gerçeği gün ışığına çıkardı.

YAKA SİLKTİRİYOR

Bolu'nun nüfusunun 120 bin olduğunu söyleyen Aktuğ, tabelaların tespit edemedikleri bir şahıs tarafından değiştirildiğini söyledi. Evet, yanlış duymadınız Bolu'da ikamet eden bir vatandaşımız, Bolu'nun nüfus tabelalarını kafaya takmış durumda. Rakamları değiştiren bu şahıstan artık yaka silktiklerini belirten Aktuğ, şahsın tespit edilmesi için gerekli çalışmaları başlattıklarını söyledi. Her ne kadar şeflik rakamları 120 Bin olarak ayarlasa da, zatı muhterem yine nüfusumuzu kafasına göre değiştiriyor.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.