20 Haziran 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara18°C

BOLU'DAN PAKİSTAN'A 5 TIR YARDIM MALZEMESİ

BOLU'DAN PAKİSTAN'A 5 TIR YARDIM MALZEMESİ

17 Eylül 2010 Cuma 00:00

Bolu Kızılay Şubesi tarafından sel felaketinin yaşandığı Pakistan için başlatılan yardım kapsamında, iş adamlarının bağışladığı 5 TIR dolusu yardım törenle yola çıktı.

Kızılay Bolu Şubesi tarafından sel felaketiyle yıkılan Pakistan için yardım kampanyası başlatıldı. İş adamlarının desteğiyle kısa sürede 5 TIR dolusu yardım toplandı. D100 Karayolu Kuruçay mevkiinde bulunan Kızılay'ın afet deposunda toplanan yardım malzemeleri, bugün TIR'lara yüklendi. Afet deposu toplantı salonunda Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Ak Partili Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Tahir Bayındır, İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi olan ve aynı zamanda da yardım kampanyasının koordinatörlüğünü yürüten Hüseyin İka ile bağışta bulunan iş adamlarının katıldığı toplantıda Kızılay Bolu Şube Başkanı Yılmaz Özarslan, katılımcılara yardıma ilişkin brifing verdi. Kısa toplantının ardından içerisinde 22 ton un, 30 ton makarna, 5 bin litre sıvıyağ, 2 TIR dolusu su, 10 bin parça kıyafet, 120 battaniye,60 koli gıda malzemesi olmak üzere toplam 5 TIR dolusu yardım Pakistan'a doğru yola çıktı.

TIR'LAR YOLA ÇIKTI

Türk Kızılayının kardeş ülke Pakistan'a dört koldan yardım ulaştırdığını belirten Yılmaz Özarslan, "Kızılay olarak Bolu ilinde de ayni yardım kampanyası başlattık. Toplanan yardımlar Pakistan'a gönderilmek üzere hazır hale getirildi. 5 TIR dolusu yardım toplandı ve bunları Pakistan'a uğurluyoruz" dedi.

Özarslan'ın ardından konuşma yapan Vali İbrahim Özçimen, “Kızılay, 17 Ağustos 1999 depreminden sonra süratle kendisini yenileyen, restore eden ve dünyanın en önde gelen yardım kuruluşlarından biri haline geldi. Geçtiğimiz yıllarda gerek, Asya'da gerek dünyanın başka yerlerindeki afetlerde en süratli şekilde en kaliteli hizmetleri oralara götüren kuruluş olarak başında da Türk adını taşıması ile Türklerin göğsünü kabartan, yüzünü ağartan bir kuruluş oldu. Kızılay'ı tebrik ediyoruz. İlimizde de, Pakistan'daki büyük afetten sonra, neler yapabilirizi Kızılay yetkilileri ile konuştuk. Başbakanımızın 4 il ile birlikte ayni yardım toplama görevi verdiğini öğrendik, biz de ilimizde bu kampanyayı süratle ve gayretli bir şekilde hayata geçirdik. Yardımsever kuruluşlarımıza fabrikalarımıza en kalbi şükranlarımızı sunuyoruz. Bu acının ne olduğunu biz biliyoruz. Evsiz olmanın, barksız, olmanın, elektriksiz olmanın, susuz olmanın ne demek olduğu biz biliriz. Oradaki kardeşlerimize sabırlar diliyoruz. Onlar bize yardım uzatmışlardı, bugün onlar darda, 20 milyon kişi evsiz kalmıştır.

Buradaki insanlara da böyle bir durumda böyle bir cengaverlik düşerdi. Bolu halkına teşekkür ediyor, Kızılay'ı da tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından yardım malzemeleri yüklenen tırlar Pakistan'a gitmek üzere yolcu edildi.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.