15 Temmuz 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara18°C

BELEDİYE BAŞKANI ALAADDİN YILMAZ: OLUMSUZ DÜŞÜNCELER UFAK KAFALILARIN İŞİ

BELEDİYE BAŞKANI ALAADDİN YILMAZ: Olumsuz düşünceler ufak kafalıların işi

21 Eylül 2010 Salı 00:00

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, hafta sonu Karaköy'de yapılan referandumu ve sonucunu değerlendirdi. Yılmaz, Karaköy'ün Belediye mücavir alanına dahil oluşunun ardından yapılacak yatırımların artacağını ifade etti. Belediye Başkanı Yılmaz yaptığı yorumda, yaşanan ge lişme ile ilgili olumsuz yorum yapanlar hakkında sert eleştirilerde bulundu.

Alaaddin Yılmaz yaptığı açıklamada, “Bundan önce verdiğimiz beyanatlarımızın arkasındayız. Bu bölgelerin Bolu Belediyesi sınırlarına dahil olması büyük bir yüktür. Ancak Bolu'nun geleceğinin planlanabilmesi için de böyle bir zaruret vardır. Bölge halkının duyarlılığı için teşekkür ediyorum. Hiç kimse kaybetmeyecektir. Kazanma her zaman olacaktır. Zaten geçenlere bakarsanız kazanıp kazanmadıklarını görürsünüz” dedi.

ALEYHTE BİR ŞEY OLMAYACAKTIR

Yılmaz açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “500 köyün bütçesiyle Bolu Belediyesi'nin bütçesini kıyasladığınız zaman, aradaki farkı da görürsünüz. Zaten bunun cevabı da şudur: Sarıcalar'a giderseniz orayı görebilirsiniz. Seyit Köy'e giderseniz orayı görürsünüz. Salıbeyler'e giderseniz farkı görürsünüz. Aleyhte hiçbir şey olmayacaktır ama lehte çok şey olacaktır.”

BİZİM BOLU SEVDAMIZ VAR

Yılmaz, muhabirimizin sorduğu “Belediye sınırlarını neden büyütmek istiyor?” sorusunu şu şekilde cevaplandırdı: “Bolu'nun geleceğini planlamak ve Bolu'yu geleceğe taşıyacak çalışmaları rahat bir şekilde yapabilmek için yapıyoruz bütün bunları. Bolu Belediyesi bugüne kadar yaptığı çalışmalardan 1 lira dahi almamıştır. Ama önümüzdeki yıldan sonra kaynak olarak bize gelecek paraya nüfusun etkisi 1 ise, bizim oralara yapacağımız yatırım 10'dur. Dolayısıyla gelir kaynağıyla ilgili olumsuz düşünceler ufak kafaların işi. Bizim buradaki gayemiz, Bolu'yu en iyi şekilde geleceğe taşımaktır. Ben belediye başkanı olmadan önce Bolu 1 büyüklükteyse, ben belediye başkanı olduktan sonra Bolu 4 kat büyümüştür. Bu kadar geniş alanda hizmet etmek yürek ister. Bizim Bolu sevdamız var.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.