16 Kasım 2018
  • Bolu3°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara3°C

SEDAT TURGAY DAVASINDA SONA MI GELİNDİ?

SEDAT TURGAY DAVASINDA SONA MI GELİNDİ?

23 Eylül 2010 Perşembe 00:00

Ardında sır perdeleri bırakarak hayata veda eden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi eski Başhekimi Dr. Sedat Turgay'ın duruşması yarın yapılacak. Önceki davada mahkeme heyetinin sanık avukatlarına, karar açıklanacakmış gibi hazırlıklı gelinmesi yönündeki ifadeleri, tüm gözleri davaya çevirdi.

Sedat Turgay davası yarın Bolu Adliyesi'nde görülecek. Turgay Ailesi'nin avukatları, davanın geçtiğimiz Temmuz ayındaki duruşmasında, Müfettiş M.Güner'in hastanede yaptığı teftiş sırasında Sedat Turgay üzerinde şiddet, baskı, tehdit ve aşağılama gibi birçok eylemde bulunduğunu vurgulamışlardı. Davada avukatlar şu ifadelere yer vermişti: “Müfettiş M. Güner, 20 yıldır hastanenin başhekimliği görevini sürdüren Sedat Turgay'ı hem de personelinin yanında azarlamış, hem küçük düşürmüş, hem de Turgay'a hakaret etmiştir. Böylelikle Sedat Turgay önce istifa, sonrasında da intihar etme sürecine girmiştir. Yani sanık,Sayın Turgay'a psikolojik ve manevi anlamda işkence uygulamıştır.”

MÜFETTİŞİN CEZA ALMASI TALEP EDİLİYOR

Davada müfettiş M.Güner'in bu tip davranışları iki nedenden yapabileceğine dikkat çeken Turgay'ın avukatları; “Sanık ya bunu psikolojik açıdan yaparak otorite ve kabalığı birbirine karıştırdı ya da teftişe geleceği esnada Sağlık Bakanlığı'ndan “Orayı adam et” türünden ve hastane de yolsuzluk yapıldığı yolundaki bir yargıyla Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'ne yönlendirildi” ifadelerini kullanmışlardı.

Duruşmanın son bölümünde avukatlar, “Bütün bunların ışığında sanığın Türk Ceza Kanunu'nun 94'üncü maddesine göre, cezalandırılmasını talep ediyoruz” şeklinde beyanda bulunmuşlardı.

MAHKEME HEYETİNİN BEYANI, TÜM GÖZLERİ DAVAYA ÇEVİRDİ

Avukatların beyanları sonrası mahkeme heyeti ise, savcının esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için davayı 24 Eylül 2010 tarihine ertelenmesine karar vermiş ve Müfettiş M.Güner'in avukatına karar açıklanacakmış gibi hazırlıklı gelinmesini bildirmişti.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.