20 Mart 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara4°C

"BEDAVA TAŞIMAMIZ KANUNEN YASAK"

"BEDAVA TAŞIMAMIZ KANUNEN YASAK"

30 Eylül 2010 Perşembe 00:00

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, son günlerde kamuoyunda yanlış algılanan bir duyumla ilgili açıklama yaptı. Toplu taşıma araçlarında 65 yaş üzeri vatandaşların ücretsiz olarak taşınacağına yönelik duyumların yanlış olduğunu ifade eden Yılmaz, “Bedava taşımamız kanunen yasak” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Bazı çalışmaları biz de gönülden gerçekleştirmek istiyoruz. Ama bu isteklerin aynı zamanda hukuka uygun olması gerekir. Bizim toplu taşıma araçlarımızda ücretsiz taşıma hizmeti gazilerimizi kapsayan bir çalışmadır. Gazilerimizin yararlanması gereken yasal hakların uygulanmasına yönelik hizmetlerin doğru şekilde verilmesi için çalışma başlattık. Bu konuda bazı aksaklıklar vardı biz bu aksaklıkları gidermek için bazı konuların üzerine gittik” dedi.

BİZİM BU KONUDA YETKİMİZ YOK

Yılmaz açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Belediyelerin bedava yolcu taşıması kanun gereği yasaklandı. Ama bazı indirimler gerçekleştirebiliyoruz. Örneğin geçen bayram otobüs işletmecilerimizden rica ettik onlar da bu teklifimizi kabul ettiler ve bayramda vatandaşların otobüsleri ücretsiz olarak kullanmalarını sağladılar. Bizim bu konuda yetkimiz yok, bizim zaten bu konuda yetkimiz olsa 65 yaş üzeri yolculardan hiçbir ücret alınmasın deriz. Biz hatlarımızı beş yıllığına ihale ederken, yaptığımız sözleşme gereği firmalarla herhangi bir konuda anlaşma yapmadan bir uygulama gerçekleştirebilmemiz mümkün değil."


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.