23 Ağustos 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara16°C

MECLİSİN GÜNDEMİ ETİKA

MECLİSİN GÜNDEMİ ETİKA

06 Ekim 2010 Çarşamba 00:00

Ekim ayı Belediye Meclis Toplantısı'nın ilk oturumu, önceki gün gerçekleşti. Yapılan toplantıya damgasını, Bolu'da çeşitli cadde ve yollara reklam panoları çalışması yapan Etika isimli firma vurdu.

Dilek ve Temenniler bölümünde konuşma yapan Erhan Beykoz, Bolu'da çeşitli cadde ve sokaklara konulan reklam panoları ile ilgili “Etika adlı firma Bolu'yu reklam tabelalarıyla doldurdu. Utanmasalar Bolu'nun etrafına komple reklam panoları dikecekler ve bir utanç duvarı gibi dizecekler. Ben Etika'yla yapılan şartnameyi mutlaka görmek istiyorum. Eğer bu kadar çok reklam yapma yetkileri varsa eğer, Etika istediği kadar at koşturabilecek güce sahipse ve bu yetki verildiyse, bu konu şartnamede yazılıdır. Ben bu şartnameyi görmek istiyorum. Son olarak bir de cenaze ve belediye duyuruları için çok ciddi hoparlör sıkıntısı var. Bazı yerlerde çekmiyor. Bu konuda yaşanan sıkıntıların giderilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM

Beykoz açıklamasının devamında, “2010 yılında yapılması gereken bazı planlar vardı. Bu planlardan biri de şehir merkezindeki trafik yoğunluğunu düzenlemek için oluşturulan Trafik Master Planı'ydı. Bu uygulamayı 2010 yılında başlatamadığımıza göre, herhalde bu uygulamayı 2015 yılında hayat geçireceğiz. Diğer bir konu ise daha önceki dönemde çeşitli sektörlerin şehir merkezinden taşınmasıyla ilgili karar alındı ve sektör temsilcileriyle bu salonda çeşitli görüşmeler yapıldı. Bu çalışmaların sonuçlanıp sonuçlanmadığı ile ilgili herhangi bir bilgi alamadık, bu konuyla ilgili bilgi verirseniz sevinirim” dedi.

SIKINTILARI GİDERMEYE ÇALIŞIYORUZ

Beykoz'un reklam firması ile ilgili sorduğu soruya Yılmaz, “Evet Etika'yla çok kötü bir anlaşma yapılmış. Biz Etika ile yapılan anlaşmanın biraz daha düzeltilebilmesi için yoğun bir çaba gösterdik. Bu konuyla ilgili izinler verilmiş, yirmi yıllık imza atılmış. İsterseniz önümüzdeki hafta size bu şartnameyi getiririm siz de değerlendirirsiniz. Hoparlör konusunda artık hatlı şebekeler kurmuyoruz. Kablosuz sistemler kuruyoruz bu konuda sıkıntılarımız var ama bu sıkıntıları gidermeye çalışıyoruz” dedi.

PLANLADIĞIMIZ UYGULAMA BAŞLAYACAK

Beykoz'un diğer sorduğu soruları Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz şu açıklamayı yaptı: “Trafik Master Planı'nı şuan uyguluyoruz. Yeni yapılan otobüs ihalesi bu sisteme göre yapıldı ve bu sisteme göre faaliyette. Burada tam olarak neyi kastettiğinizi anlayamadım ama İzzet Baysal'da uygulanacak kararlarla ilgili soru soruyorsanız, o uygulama Trafik Master Planı'nın alt uygulamalarından biri.”
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.