15 Eylül 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara14°C

MELİH'İN MİNİK KUŞLARINA GAZETECİLİK DERSİ

Melih'in minik kuşlarına gazetecilik dersi

08 Ekim 2010 Cuma 00:00

Özel Melih İlköğretim Okulu ikinci sınıf öğretmenleri ve öğrencileri gazetemizi ziyaret etti. Gazetenin hazırlanma aşamalarını izleyen öğrenciler, öğretmenlerine bundan böyle düzenli bir şekilde gazete okuyacaklarının sözünü verdi. Minik öğrenciler ayrıca gazetecilik mesleği ile ilgili ilginç sorular sordular.

Özel Melih İlköğretim Okulu 2A ve 2B şubesi öğrencileri dün gazetemizi ziyaret etti. Okul müdürü yardımcısı Abdullah Atılgan ve eğitimci Murat Yalım'la birlikte gazetemizi ziyaret eden öğrencileri, Bolu Günden Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Süha Alparslan karşıladı. İlk ziyaretlerini haber merkezine gerçekleştiren öğrenciler, haberin hazırlanış anına dakika dakika tanıklık etti. Haberlerin hazırlanışına ilişkin bilgiler edinen öğrenciler ziyaretlerini, gazetenin dizgi tasarım bölümünde sürdürdü. Hazırlanan haberlerin bilgisayar ortamında gazete sayfası haline dönüştürülüşünü ilgiyle takip eden öğrenciler, gazetemizin son şeklini aldığı matbaada inceledi.

KİTLE İLETİŞİM ARAÇLARI ÇOK ÖNEMLİ

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Özel Melih İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Abdullah Atılgan, ziyaretten çok memnun olduklarını, ziyaretin öğrenciler açısından da çok verimli olduğunu söyledi. Atılgan açıklamalarının devamında, “Kitle iletişim araçları günümüzdeki çok büyük öneme sahip. Çocuklarımız televizyon izliyorlar, bilgisayar kullanıyorlar. Ama gazete okumanın onların gelişimleri açısından son derece önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle öğrencilerimizle gazete ziyareti düzenleyerek, öğrencilerimize gazeteyi daha yakından tanıtarak sevdirmeyi düşündük. Öğrencilerimiz tesislerde haberlerin hazırlanışından gazete haline dönüştürülmesine kadar her ana tanıklık ettiler. Bu ziyaretin kısa vadede olmasa da uzun vadede öğrencilerimize gazete okuma alışkanlığı kazandıracağını düşünüyorum. Bu geziyi hem ders programı kapsamın da hem de hem de gezi amaçlı gerçekleştirdik.” diye konuştu.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.