22 Mart 2019
  • Bolu10°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara13°C

ONAYLANMAYAN TADİLAT PLANINA AKDUMAN İSYAN ETTİ; “İNSAF ARTIK BU PROJEYİ ONAYLAYIN”

Onaylanmayan tadilat planına Akduman isyan etti; “İnsaf artık bu projeyi onaylayın”

08 Ekim 2010 Cuma 00:00

Önceki gün gerçekleşen İl Genel Meclisi Toplantısı'nda Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün A-bant'ın kanalizasyon hattı projesini onaylamamasına sinirlenen İl Özel İdare Genel Sekreteri Tah-sin Akduman tepki göstererek,“Belki on defa götürdük projeyi. İnsaf artık bu projeyi onaylayın” dedi.

Gerçekleşen toplantıda Abant'la ilgili bilgiler veren Tahsin Akduman “Abant'ta alt yapı çalışmalarını bitirmiştik. Biraz gürültü koptu her şeye rağmen bu çalışmaların yapılması gerekiyordu. Biz yol yapım çalışmalarından tutun diğer bütün altyapı çalışmalarının sona ermesi için elimizden geleni yaptık. Bu çalışmalar gerçekleşirken Abant'ta bir takım sıkıntılar oldu olmadı değil. Bizim elimizde olan olmayan elimizden kaçan işler olmuştur muhakkak” dedi.

ABANT TÜRKİYE'NİN VE BOLU'NUN GÖZBEBEĞİ

Akduman açıklamasının devamında “Biz Abant Tabiat Parkı'nın Bolu'nun gözbebeği olduğunu Türkiye'nin göz bebeği olduğunu biliyoruz tabi ki. Şuan çalışmalarımız devam ediyor. Elektrik direkleri çirkin bir görüntü oluşturuyordu elektrik hatları yer altına alındı. Burada Sedaş'a da teşekkür ediyoruz elbette malzemelerin bir kısmını onlar temine etti. Birazını biz aldık işçiliğiniz biz yaptık onların gözetiminde. Elektrik hatları ile ilgili çalışmalarımızı sonlandırdık bir tek Mudurnu Karayolu'nun geçtiği kısım kaldı” dedi.

ABANT'I ESAS ÖLDÜREN NEDENE HİÇ KİMSE BİR ŞEY DEMİYOR

Akduman konuşmasının sonunda tepki göstererek “Kanalizasyon projemizi hala onaylatamadık. Yolları onayladılar. İlk önce onaylamaları gereken Abant'ı esas öldüren kanalizasyon atıklarına kimse bir şey demiyor. Abant'ı esas öldüren göle atılan atıklar tuvaletlerden gelen işletmelerden gelen orada bulunan otellerden sızan Abant'ta sazlanmaya ve otların üremesine sebep olan balıklara zarar veren kanalizasyonlar. Bu sorunun çözümü için çalışma başlattık. Mevcut projeye göre yapıyoruz. Belki on defa götürdük projeyi. İnsaf artık bu projeyi onaylayın. Kanalizasyon çalışması için birde terfi hattı yapmamız gerekiyor o terfi hattına pompa yerleştireceğiz. Basınçla kanalizasyon atıkları yüksek bir yerden akacak gidecek” dedi.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.