19 Temmuz 2019
  • Bolu26°C
  • İstanbul28°C
  • Ankara27°C

EŞİMİN EVLİ VE İKİ ÇOCUK BABASI OLDUĞUNU ÖĞRENDİM

EŞİMİN EVLİ VE İKİ ÇOCUK BABASI OLDUĞUNU ÖĞRENDİM

09 Ekim 2010 Cumartesi 00:00

Merhaba..Kışın geldiği şu günlerde, kış paniği hepimizi sarmış durumda.. Sokaklarda, kömür arabaları, oradan oraya gidiyor, evlerde kış temizliği yapılıyor, sobalar kuruluyor. Kimi apartmanların önünde, doğalgaz boruları, dizi dizi sıralanmış, yerlerini bulmak için sıralarını bekliyor. Güneş, artık kendini bulutların ardına gizliyor.

İşte böyle geçen bir haftada, benden maillerini esirgemeyen, gencecik, duyarlı kardeşlerimin yazdıkları yüreğimi bir yaz günü gibi ısıttı. Onların nezdinde tüm okuyucularıma gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Güneş yüreklerinizde doğsun, gününüz aydınlık olsun.

Bana yazın.. Aklınıza gelen her şeyi yazın. Yazınki paylaşalım... Paylaştıkça çoğalalım...

Sevgilerimle...

Perihan Ablanız

boluluperihanabla@hotmail.com

Rumuz:EVLİ

Sevgili Perihan Abla ben beş yıldır çok güzel bir ilişki yaşıyordum. Resmi nikahlı değiliz.imam nikahımız var. Eşimi çok seviyorum. Eşim tır şirketinde çalıştığı için, uzun yola gider. Bazen iki ay görüşemediğimiz zamanlar olur. Ben oturur beklerim. Çocuğum yok. eşim istemiyor. Ben de otuz yaşıma geldim, artık olsun istiyorum. Abla ben sana yazıyorum. Ben eşimi uzun yoldan gelecek diye beklerken, eşimin zaten evli ve iki çocuk babası olduğunu öğrendim. Eşim kırk altı yaşında. Ben ona çok güvenmiştim abla. Şimdi uzun yolda ve gelince ne diyeceğimi ne yapacağımı bilmiyorum.

Valla zor durum be kızım. Duyduğun haberin doğru olup olmadığını önce iyice bir kontrol et bence. Sonra da kesinlikle resmi nikahını yaptır be kızım. Yok eğer resmi nikaha yanaşmıyorsa, hele bir de duyduğun haber doğru ise yolları bir an önce ayırmanı tavsiye ederim. Evet belki bu durum seni biraz üzecek ve zor günler geçireceksin ama, inan bu tarz bir ilişkiyi kabullenip sürdürmeye çalışmak seni çok daha fazla hırpalayacaktır.

RUMUZ:BİG

Sevgili Perihan ablacığım, ben 17 yaşında bir genç kızım. Sorunum, göğüslerim çok büyük. Mağazalarda kıyafetleri, değil almak, denerken bile utanıyorum. Hiçbir kıyafet bana yakışmıyor. Özellikle arkadaşlarımın rahatlıkla giydiği bodyleri asla giyemiyorum. Bu durumu o kadar çok problem ettim ki kendime çok zorunlu olmadıkça dışarı çıkmak istemiyorum. Bu sorun beni iyice bunalıma sürükleyecek , sence bir estetik doktoruna görünmeli miyim?

Nerede ise bütün mankenler göğüslerine silikon taktırıp, güzel bir estetiğe sahip olmak için uğraşıyor, senin sorun ettiğin şeye bak güzelim. Sakın bu gencecik yaşında cerrahi müdahale yaptırma. Çünkü ilerleyen yaşlarında, fikrin değişebilir. O zaman ne yapacaksın, yeniden mi büyüteceksin. Vücudunu çok saran sıkı badiler giymeyi verirsin olur biter. Her şeyin doğal olanı, zaten, daha güzel. Evlenip çoluk çocuk sahibi olduktan sonra, baktın hala sorun ediyorsun, o zaman cerrahi müdahaleye başvurursun. Boşu boşuna kendini üzme olur mu?

RUMUZ: SERKAN

Abla, ben on dört yaşındayım. Hayvanları çok seviyorum. Her gün akşam saatlerinde, evimizde artan yemek artıklarını ve ekmekleri, bir kaba koyup, caddemizde çöp toplanan yere bir gazete yayarak üzerine koyuyorum. Hatta bir sürü kedi, benim onlara yemek götürdüğümü öğrendi. Apartmandan, gazeteyi koyduğum yere kadar benimle birlikte geliyorlar. Ben gazeteyi yere serince etrafında toplanıp bana bakıyorlar. O kadar mutlu oluyorum ki. Yalnız geçen gün babamla arabada giderken yolda araba çarpmış, can çekişen bir köpek gördüm. Çok üzüldüm. Bu araç kullananları anlamıyorum. Neden dikkat etmiyorlar sanki. İnip, köpeğe yardım etmek istedim ama, babam izin vermedi.

Yaptığın bu davranışla hem çok büyük sevap işliyorsun, hem de büyüklerine örnek oluyorsun aslında . Özellikle kışa girdiğimiz şu günlerde, yiyecek bulamayacak serçeleri, kedileri, köpekleri….. düşünmek, onlar için evimizdeki kırıntıları, kenara köşeye koymak çok güzel ve asil bir davranış. Seni hem düşüncenden dolayı tebrik ediyor, hem de bu kadar bilinçli ve sevgi dolu bir çocuk yetiştirdikleri için aileni kutluyorum.

Sokaklarda yollarda ölen canlılar için hepimiz üzülüyoruz. Belediyemizin bu konuya önem vererek, sokak hayvanları için bir barınak yaptığını ve bu barınakta en azından bir kısmını korumaya çalıştığını biliyorum. Ama bunun dışında hepimize görev düştüğü de bir gerçek.

Sen de takip etmişsindir mutlaka. Geçen sene kar yağıp, bütün şehri kapladığında, büyük şehirlerimizden birinde, üniversite öğrencileri “ekmek ağacı” etkinliği düzenlemişler ve seçtikleri birkaç ağacın dallarını, kuşlar yiyebilsinler diye, ekmeklerle donatmışlardı. Bolu da bu tür bir etkinliğin öncüsü de sen olabilirsin. Yaşamda kendinden başka canlıların yaşadığını fark ederek, onlar için bir şeyler yapabilmek gerçekten çok güzel. Bencillikten uzak, fedakar yapın için seni gerçekten tebrik ederim.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.