16 Şubat 2019
  • Bolu0°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara1°C

ŞAHİN'DEN YEREL BASINA DESTEK
YEREL BASIN RESMİ İLANLARLA AYAKTA DURUYOR

ŞAHİN'DEN YEREL BASINA DESTEK  Yerel basın resmi ilanlarla ayakta duruyor

15 Ekim 2010 Cuma 00:00

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin: "Yerel basın resmi ilanlarla ayakta durur. Özellikle yerel basının görevlerini en iyi şekilde yerine getirebilmesi için Basın İlan Kurumu'nun gerçekten bu konuda öteden beri yapmakta olduğu işlevi adil bir şekilde yapmaya devam etmesine de ihtiyacımız var" dedi.

Yarım asırdan bu yana, Türkiye'de basın özgürlüğünün tesisi için önemli katkılar sağlayan Basın İlan Kurumu'nun Erzurum Şube Müdürlüğü'nün açılışında konuşan TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, basının görevini layıkıyla yapabilmesi için desteğe ihtiyaç olduğunu söyledi.

Bu noktada Basın İlan Kurumu'nun önemli roller üstlendiğini vurgulayan TBMM Şahin, ''Özellikle yerel basın görevlerini en iyi şekilde yerine getirebilmesi için Basın İlan Kurumu'nun gerçekten bu konuda öteden beri yapmakta olduğu işlevi adil bir şekilde yapmaya devam etmesine de ihtiyacımız var. İşte Basın İlan Kurumu Erzurum Şubesi, diğer açılacak şubelerle birlikte Basın İlan Kurumu Genel müdürlüğü böyle bir işlevi yerine getiriyor. Yerel basın resmi ilanlarla ayakta durur. O nedenle resmi ilanlarla ilgili olarak Basın İlan Kurumu'nun yaptığı işin son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Hatta bu bile kafi değildir. Siz bu konuda mutlaka kafa yoruyorsunuzdur. Basınımızın daha da güçlü hale gelmesi, sesinin daha çok çıkması, vatandaşın haber alma hakkını daha iyi yerine getirebilmesi için başka yardımların ve desteklerin de yapılması konusunda mutlaka düşünceleriniz vardır. Bu konuda gerek hükümetin gerekse devletin basınımıza daha fazla destek olması gerektiğine inanıyorum" şeklinde konuştu.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.