16 Şubat 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara-1°C

AK PARTİ KULİSLERİNDE NELER OLUYOR?

AK PARTİ KULİSLERİNDE NELER OLUYOR?

19 Ekim 2010 Salı 00:00

Edinilen bilgiye göre AK Parti kulislerinde son günlerde 2011 genel seçimleri için hazırlıkların yapılmaya başlandığı öğrenildi.

 Metin Yılmaz ve Yüksel Coşkunyürek'in iki dönemden bu yana AK Parti'den milletvekili olarak görev yapmaları, yaklaşan 2011 seçimleri öncesi parti teşkilatını yeni isim arayışlarına yönlendirdi. Özellikle Başbakan Erdoğan ve kurmaylarının partiye yenilik kazandırma düşüncesiyle 3'üncü dönem milletvekili adaylıklarına sıcak bakmayan bir siyasi strateji izlemesi, bu iki ismin 2011 seçimi adaylıklarında saf dışı kalabilecekleri yönünde yorumlamaları beraberinde getirdi.

GENEL MERKEZ ÜÇÜNCÜ DÖNEME SICAK BAKMIYOR

Milletvekili Yüksel Coşkunyürek'in saf dışı kalabileceğini düşünen Geredeli partililer, 2003 ve 2007 seçimlerinde AK Parti'nin kalesi haline gelen Gerede'den 2011 seçimlerinde de ilçelerinden bir ismin adaylıkta yer alması için kamuoyu oluşturma çalışmalarına hız verdi. Parti genel merkezinin milletvekilliğinde 3'üncü dönem adaylığına sıcak bakmayan bir strateji izlemesini değerlendiren çok sayıda Geredeli partilinin bu amaçla girişimlere başladıkları ve geçtiğimiz günlerde Partinin Bolu kanadı yöneticileriyle bir araya geldikleri ve AK Parti genel merkez teşkilat sorumlularıyla da ilerleyen günlerde bir araya gelmeyi planladıkları kulislerde konuşuluyor.

YENİ İSİM GÜNDEMDE

Gerede ilçesinde bu hareketlilikler yaşanırken, AK Partili siyasilerinde duruma kayıtsız kalmadıkları öğrenildi. Partiye yakın isimlerden edinilen bilgiye göre, 22 Temmuz 2007 Milletvekilliği seçiminde yüzde 79,07 oy oranıyla Bolu Merkez ve ilçeler arasında AK Parti'ye en fazla oy oranının çıktığı Gerede'de bu hassasiyetlerin giderilmesi konusunda çalışmalar yürütülüyor. Partililer, son iki milletvekilliği seçimlerinde büyük bir oy potansiyeliyle AK Parti'yi destekleyen Gerede'yi, aylar öncesinden ilçeden gösterilecek yeni bir isimle taçlandırmanın planlarını yaptıkları kaydedildi.

METİN KESİN GÖZÜYLE BAKILIYOR

Bu arada 22 Temmuz 2007 Milletvekilliği seçiminde AK Parti'den 3'üncü sırada aday gösterilen ve seçilen Fatih Metin'in adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. Metin'in genç milletvekili olması ve kısa sürede mecliste dikkatleri üzerine çekmeyi başararak Türkiye Büyük Millet Meclisi Katip üyesi seçilmesi, 2011 seçimleri öncesi Metin'in yerini sağlamlaştıran etkenler arasında gösteriliyor.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.