15 Temmuz 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara20°C

ALTI AYDIR DELİ GİBİ FİLM İZLİYORUM

ALTI AYDIR DELİ GİBİ FİLM İZLİYORUM

23 Ekim 2010 Cumartesi 00:00

Değerli okurlarım, merhabalar..

Ben çocukken, büyüklerimden sık sık duyduğum bir cümle vardı. “İnsan her gün yeniden doğar.” Çocukken anlamazdım, belki de hızla büyümek istediğim için, yeniden en başa dönmek bana biraz zor geliyordu. Ama bugün çok iyi anlıyorum.

Dünün dertlerini, sıkıntılarını dünde bırakıp; bugünü, bugün doğan güneşle birlikte yeniden yapılandırmak, hayatın bugün önümüze çıkardığı yeni fırsatları en güzel şekliyle değerlendirmeye çalışmak gerek. Evet, hastalık gibi, ekonomik sıkıntılar..vb gibi bazı somut sorunlar için, belki hayata bu şekilde bakmak çok zor. Ama ,ben şuna inanıyorum, hayat bize, bizim ona baktığımız gibi bakar. Siz ne kadar pozitif düşünür, olumlu beklentiler içinde olursanız , yaşam da size aynı pozitif gelişmeleri, fırsatları sunacaktır.

Bana yazın..

Aklınıza gelen her şeyi yazın.

Yazınki paylaşalım….

Paylaştıkça çoğalalım..

Sevgilerimle...

Perihan

boluluperihanabla@hotmail.com

Rumuz: Sapien

Altı ay önce, on iki senedir çalıştığım işyerimin, el değiştirmesi nedeni ile yapılan yeni düzenleme sonucu, işimden ayrılmak zorunda kaldım. Çok iyi bir eşim, on dört yaşında bir kızım var. İş yerimden ayılırken yüklü tazminat aldım. Dolayısı ile şimdilik, geçim sıkıntısı da çekmiyoruz. Yıllardır işle ev arasında gidip geldiğim için kahve alışkanlığım falan da yok. Sürekli evde zaman geçiriyorum. Evet, işsizlik büyük stres, ama benim derdim başka. Evimde bilgisayar, Internet var. Yetmedi, uydu bağlattım. Görüntü kalitesi çok iyi DVD aldım. Altı aydır deli gibi evde film izliyorum. Film izlemeye bayılıyorum. Eşimin son günlerde suratı oldu on karış. Ama sanırım, bu durum bende alışkanlık yaptı, izlemeden duramıyorum. Eşim ona olan ilgisizliğimden şikiyetçi ne yapmalıyım?

Yıllar süren koşuşturmadan sonra, birden bire bu kadar zaman bolluğuna sahip olmanızla gelişen boşluk sürecini yaşıyor olmanıza bağlıyorum, ben bu film merakını. Kendinizi ifade şeklinizden anladığım kadarı ile fazlası ile aşırıya kaçmışsınız. yaşınızı yazmamışsınız, ama genç olduğunuzu düşünüyorum. Enerjinizi bir an önce bir iş bulmaya ya da kurmaya harcamanız, yada hobiler edinip zamanınızı verimli değerlendirmeniz eşinizle aranızda büyük sürtüşmeler yaşamadan süreci atlatmanıza yardımcı olacaktır. Çok uzun süreli ve sürekli teknolojiye bu kadar bağımlı olmak sizin ruh sağlığınız içinde tehlikeli olmalı. Bir silkelenin kendinize gelin. Genç yaşta emeklilik sendromu yaşıyorsunuz. Bence kolay atlatacaksınız.

Rumuz: Huysuz

Ben sekiz yıldır evliyim Perihan Hanım. Eşimle anlaşarak evlendik. Hala onu çok seviyorum. Eşim geleneksel bakış açısına sahip, iyi bir aile kızıdır. Bana da her konuda çok iyi bir hayat arkadaşı. Sorunum şu ki; monotonluktan mı bilmiyorum, eşime olan ilgim her geçen gün azalıyor. Onu seviyorum ama sanki karım değil de kardeşim. Bunu fark etmek beni üzüyor ama böyle hissediyorum. Bu durumda ne yapılır bilmiyorum. Size bir sorayım dedim.

Sevgili okurum, çok güzel ve düşünen bir insansınız. Bencilce davranarak, ilginizin azaldığını fark edip, başka kollarda, başka kadınlar ile arayışa girmemişsiniz. Sorunlarınıza büyümeden erken teşhis koymuş ve çözüm arıyorsunuz. Evlilik, kadının ve erkeğin beraber yaşamak üzere karşılıklı anlaşma ile oluşturdukları sevgiyi, saygıyı, mutluluğu ve üzüntüyü paylaşmayı içeren sosyal bir kurumdur. Kadın ve erkek ilişkisindeki en önemli şey kadını kadın, erkeği erkek olarak kabul etmek ve karşı tarafın istek ve arzularına saygı duymaktır. Daha önce de söylediğim gibi, cinsellik; evlilikte gerekli ve önemlidir. Ve cinsel arzuların, sürüp giden bir evlilikte azalma göstermesi, evliliğin ilk çatırtılarını vermesi anlamına gelir. Siz bu konuda sıkıntıda olduğunuza göre, mutlaka eşinizin de ifade edemediği, hatta yetiştiriliş tarzına göre, düşünmekten bile korktuğu sıkıntıları olabilir. Benim burada size tavsiyem, eğer maddi durumunuz müsait ise profesyonel yardım almanızdır. Evlilik danışmanları, bu tarz konularda çiftlere çok fazla yardımcı olabiliyor, en azından, özellikle cinsellikle ilgili sorunlarda, kendilerini nasıl ifade edecekleri konusunda yol gösterebiliyorlar.

Rumuz:Bıkkın

Hayatım çok monoton. Her gün aynı şeyleri yapıyorum. Aynı insanlarla görüşüyorum. Benzer tv programlarını izliyorum. Hatta aynı kelimeler ile konuşuyor, benzer yemekler yiyorum. Çok sıkıldım.

Sizin tatil zamanınız gelmiş. Değişiklik yapmalısınız elbet. ama ben depresif bir ruh hali hissettim söyleminizde. Yaşamdan keyif almak, onu renklendirmek hep bizlerin elinde. Biz ne kadar renk katarsak yaşama, yaşam ancak o kadar renkli. Siyah – beyaz bir dünyada yaşamak da bizim seçimimiz olabilir elbet. Ama yaşam, kendi içinde bunca rengi barındırırken bence çok kötü bir seçim olur. Bence yaşadığınız ortamdan farklı bir ortamda birkaç gün geçirin ve yaşamı daha renkli kılmak için neler yapabileceğinizi düşünün. Bu duygu ve ruh hali devam ederse, bir psikolog ile görüşmenizi öneririm. Süreci atlatmanıza yardımcı olacaktır.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.