21 Şubat 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul5°C
  • Ankara1°C

ÖĞRENCİ YURTLARI İLE İLGİLİ ÇARPICI İDDİA: YURTLAR STANDARTLARA UYGUN DEĞİL

ÖĞRENCİ YURTLARI İLE İLGİLİ ÇARPICI İDDİA: YURTLAR STANDARTLARA UYGUN DEĞİL

25 Ekim 2010 Pazartesi 00:00

Üniversite öğrencilerinin barındığı özel yurtlarla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre özel öğrenci yurtlarının standartlarının belirlenen şartlara uygun olmadığı iddia edildi.

Bolu'da okuyan üniversite öğrencilerinin, Bolu'nun ekonomik hayatına olan katkısını yadsıyabilmek mümkün değil. Peki, Bolu'da üniversite öğrencilerine yönelik barınma ve beslenme ihtiyacına yönelik hizmet veren işletmeciler, gerekli dikkat ve özeni gösteriyorlar mı? Sorusu sorulduğunda ortaya ilginç cevapların çıktığı görüldü.

STANDARTLARA UYGUN DAVRANMIYORLAR

Büyük bir çoğunluğu neredeyse 10 Bin TL'ye yaklaşan rakamlarla hizmet veren özel kız ve erkek öğrenci yurtlarının barınma ve beslenme için belirlenen standartlara uygun davranmadıkları iddia edildi. İddiaya göre öğrenci yurtlarında kullanılan gıda ürünlerinin problemli olduğu ve yurt odalarının belirlenen standartlara uygun olmadığı iddia edildi. Tüm bu olumsuzlukların bütün yurtlar için geçerli olmadığı, öğrenci yurtları arasında istisnaların olduğu öğrenildi. İlgili Müdürlüğün konu ile ilgili gerekli denetleme çalışmalarına başlayıp başlamayacağı merak konusu oldu.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.