24 Nisan 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul12°C
  • Ankara7°C

“BAŞÖRTÜSÜ YALANLARIN ÜZERİNİ ÖRTÜYOR”

“Başörtüsü yalanların üzerini örtüyor”

27 Ekim 2010 Çarşamba 00:00

MHP Bolu İl Başkanı Sabri Şatıroğlu, AK Parti'nin başörtü sorununa yaklaşımını sert bir dille eleştirdi. Şatıroğlu AK Parti'nin gündemi saptırmaya çalıştığını söyledi. Şatıroğlu “Başörtüsü yalanların üzerini örtüyor” dedi.

Sabri Şatıroğlu yaptığı açıklamada “Ülkenin bu kadar büyük sorunları var. Terör ve bölücülük tamamen kontrolden çıkmış, İmralı canisi bir parti genel başkanı gibi hareket etmeye başlamıştır. İşsizlik ve çaresizlik milletin değişmez kaderi haline gelmiştir. Dış politikadaki yanlış ve yetersizlikler ülkemizin başına yeni belalar açmak üzeredir. Bütün bunları bir kenara bıraktık. Başörtüsünü konuşuyoruz. Çünkü AKP yandaşlarının işine böyle geliyor. Başörtüsü sadece bir istismar malzemesi olmakla kalmıyor bütün yetersizliklerin, yanlışların, yalanların ve talanların üzerini de örtüyor” dedi.

BU MESELEYİ BİR DEĞİL BİN DEFA ÇÖZERDİ

Şatıroğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü “AKP eğer zerre kadar samimi olsaydı, eğer başörtülü kızlarımızın yüksek öğrenim hakkından mahrum kalmalarından rahatsızlık duysaydı bu meseleyi bir değil bin defa çözerdi. İktidarlarında isterlerse neler yapabileceklerini ibretle gördük. Her yolu her imkânı kullanarak Anayasa değiştirmeyi başarmadılar mı? Ancak sekiz yıldır başörtü meselesinin çözümü konusunda samimi ve kararlı bir tavır koyduğunu ve imkânlarını kullandığını gören ve duyan olmadı. Çözmek için samimi gayret gösterenleri de engelledi. Sonra da utanmadan çıkıp “kandırıldık” diye şikâyet ettiler”

TİYATRO OYNUYOR

Şatıroğlu AK Parti'nin samimi davranmadığının altını çizerek “Bir taraftan bu tiyatroyu oynuyor, diğer taraftan güya uzlaşma arayışlarını sürdürüyormuş gibi yaparak milletin gözünü boyuyorlar. Samimi iseler anayasada değiştirilerek kökünden çözülmesi için TBMM de yeterli irade mevcuttur. Bu iradeye başvurmak yerine, yeni kamusal alan tartışmaları başlatarak meselenin mecrasını değiştirip içinden çıkılmaz hale getiriyorlar” dedi.

AKP'NİN İKİYÜZLÜLÜĞÜ BELGELENMİŞTİR

Şatıroğlu açıklamasının sonunda “Bu oyunlar boşunadır. Bu hesaplar tutmayacaktır. MHP ülkenin ihtiyacı olan her meselede olduğu gibi bu konuda da insiyatif almış ve gerçeği su yüzüne çıkarmıştır. AKP'nin ikiyüzlülüğü belgelenmiştir. Başbakan “yeterli sayımız yok” diyerek bu milleti daha fazla yanıltmaya uğraşmasın MHP meselenin çözümüne hazır olduğunu defalarca açıklamıştır. Sorun üniversite öğrencilerinin sorunudur. Çözüm de burada olmalıdır. MHP daha önce AKP ile vardığı anlaşmaya bağlıdır. Anayasanın 10. ve 42.maddeleri ile YÖK kanununun geçici 11.maddesi değiştirilerek bu sorun çözülebilir. Buna da AKP ve MHP nin oyları Anayasa değiştirmeye yeterlidir” dedi.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.