18 Ağustos 2019
  • Bolu15°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara19°C

ALİ COŞKUN EKONOMİYİ ANLATTI ÖĞRENCİLER UYUDU

Ali Coşkun ekonomiyi anlattı öğrenciler uyudu

28 Ekim 2010 Perşembe 00:00

Abant İzzet Baysal Üniversitesi(AİBÜ) Meslek Yüksekokulu'nda konferans veren Sanayi ve Ticaret eski bakanı Ali Coşkun'un konuşması sırasında bazı protokol üyeleri ile çok sayıda öğrenci uyudu. Öğrencilerin konferanstan sıkılıp salonu terk etmesi nedeniyle öğretim görevlileri kapıda durarak öğrencilerin dışarı çıkmasına izin vermedi. Öğrencilerin Ali Coşkun'a sorular yönelttiği bölümde eletrikleri kesilmesiyle konferans sona erdi.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası ile AİBÜ işbirliği Meslek Yüksekokulu'nda "Türkiye'de ki Ekonomik Gelişmeler ve KOBİ'lerin Sorunları" konulu konferans düzenlendi. Konferansa Sanayi ve Ticaret eski bakanı Ali Coşkun, AİBÜ Rektörü Prof.Dr. Hayri Coşkun, AİBÜ Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd.Doç.Dr. Hasan Lök, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu, protokol üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Konferansta konuşan Ali Coşkun, Tansu Çiller döneminde alınanın karşılığında verilenin hesap edilmeden davul zurnayla Gümrük Birliği'ne girildiğini belirterek, " Gümrük Birliği'nin yararı oldu zararı oldu. Yıllar yılı aldığımızdan fazlasını satamadık. Türkiye yüz milyar dolarları aşan transferler yapmak zorunda kaldı. Ama sanayi rekabet öğrendi. En büyük kazancımızı rekabet etmeyi öğrendik, onun bedelini de öğrendik. Türkiye uzun yıllar IMF'nin vesayeti altında kaldı. Türkiye kendi ekonomisini düzeltemediği için IMF'nin gözetimi altında kontrol altına girmiştir. Bütçe onun emriyle yapılıyor, ödeme onun kontrolüyle yapılıyor. Böyle sıkıntılı bir devre yaşadık" diye konuştu.

PROTOKOL ÜYELERİ İLE ÇOK SAYIDA ÖĞRENCİ UYUDU

Yaklaşık 1.5 saat kürsüde kalan Ali Coşkun'un konuşması sırasında bazı protokol üyeleri ile çok sayıda öğrenci uyudu. Konferanstan sıkılan öğrenciler ise salonu terk etmeye başladı. Bunun üzerine kapının önüne gelen öğretim görevlileri öğrencilerin çıkmasına izin vermeyerek tekrar koltuklarına geri gönderdi. Ali Coşkun'un öğrencilerin sorularını cevapladığı sırada elektriklerin kesilmesi üzerine Ali Coşkun konferansını yarıda kesti. Ali Coşkun, öğrencilerin alkışları eşliğinde salondan ayrıldı.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.