25 Haziran 2019
  • Bolu27°C
  • İstanbul30°C
  • Ankara30°C

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI SALONA TAŞINDI

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları salona taşındı

30 Ekim 2010 Cumartesi 00:00

Cumhuriyet Bayramı'nın 87'nci yılı kutlamaları, ilimizde olumsuz hava koşulları nedeniyle İzzet Baysal Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı. Yoğun katılımın gerçekleştiği törende AİBÜ Türk Halk Oyunları ve Halk Müziği Topluluğu'nun sergilediği dans gösterisi, izleyicilerin büyük beğenisini topladı.

Cumhuriyet Bayramı'nın 87'nci yıldönümü kutlama programı, olumsuz hava şartları nedeniyle İzzet Baysal Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı.

Törene Vali İbrahim Özçimen, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Garnizon Komutan Vekili Albay Ümit Yücekan, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, daire amirleri, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende öğrenciler, Vali Özçimen, Garnizon Komutan Vekili Albay Yücekan ve Başkan Yılmaz'a çiçek takdim etti.

VALİ İBRAHİM ÖZÇİMEN: CUMHURİYETİN DEĞERİNİ BİLMEK ZORUNDAYIZ

Vali Özçimen yaptığı konuşmada, törene olan yoğun katılımdan dolayı vatandaşlara teşekkür etti. “Her köşesi işgal edilmiş vatanımızda tam bağımsız, çağdaş ve uygar bir devlet kurmak hiç de kolay olmamıştır” diyen Vali Özçimen konuşmasında, “Ulusal Kurtuluş Savaşı; her türlü yoksulluk ve imkânsızlık içerisinde başarılmış örnek bir mücadeledir. 29 Ekim 1923, Türk tarihi içinde en önemli dönüm noktalarından birini teşkil etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti, vakarlı, ciddi, güçlü bir devlet olarak yüce Atatürk'ün ilke ve inkılâpları ışığında Türk Milletinin hizmetinde olmaya devam etmektedir.

Ulu Önder Atatürk ve arkadaşlarının bizlere emanet ettiği, cennet vatanımızın kıymetini ve Cumhuriyet idaresinin değerini iyi bilmek ve ona en iyi şekilde layık olmak zorundayız" dedi.
Cumhuriyetin kuruluşunda Atatürk'ün hedef olarak gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak için çok çalışmak zorunda olduklarını aktaran Vali Özçimen, "Bilimde, teknikte, sanayileşmede, ekonominin her alanında ter dökmek, başarılı olmak ve üretmek mecburiyetindeyiz" diye konuştu.

ULU ÖNDERİN EMANETİ CUMHURİYETE SAHİP ÇIKINIZ

Açıklamalarının devamında öğrencilere seslenen Vali Özçimen, "Cumhuriyetimizin kuruluşunu iyi bilmek, o kuruluştaki gerçeği anlamak ve anladığınız şeyi hayata katmakla, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını daha anlamlı hale getireceğinizden hiç kuşkum yok. Yüce Önder Atatürk, 'Ey Türk Gençliği, birinci vazifen Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.' sözünde belirttiği gibi, bu vatanı sizlere emanet etmiştir. Yüce Önder Atatürk'ün emanetine sahip çıkınız. Bunun için de, yakın tarihimizi çok iyi öğrenip dersler çıkarınız" şeklinde konuştu.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.