17 Ağustos 2019
  • Bolu25°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara29°C

ALİ ERCOŞKUN'DAN TANJU ÖZCAN'A GÖNDERME: “BİZDE KOLTUKLAR AKRABALIK İLİŞKİLERİYLE KAZANILMAZ”

Ali Ercoşkun'dan Tanju Özcan'a gönderme: “Bizde koltuklar akrabalık ilişkileriyle kazanılmaz”

01 Kasım 2010 Pazartesi 00:00

Ali Ercoşkun son dönemde siyasi kulislerde konuşulan iddialarla ilgili açıklama yaptı. Ercoşkun açıklamasında CHP İl Başkanı Tanju Özcan'a göndermelerde bulundu. Yapılan değerlendirmenin CHP kanadında nasıl karşılanacağı merak ediliyor.

2011 milletvekilliği seçimleri öncesi siyasi parti kulislerinde aday adaylığı konusu konuşulmaya devam ederken, yapılan son siyasi çıkışlarla tartışmalar erken başlayacağa benziyor. Partisinin aday adaylığı sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Ercoşkun, seçime kadar gelişecek sürecin kendileri açısından bir hayli hareketli geçeceğini söyledi.

ADAY ADAYLIKLARINDA PATLAMA BEKLİYORUZ

Ercoşkun konuyla ilgili yaptığı açıklama da, “İki dönemdir tek başına iktidara gelen, ilk dönem 360'ın üstünde, ikinci dönem 340 milletvekiliyle halkı temsil etmiş bir partiyiz. Milletin AK Parti'yle geçirmiş olduğu değişim ve dönüşümü hep birlikte izliyoruz. Milletimizin de AK Parti'ye olan teveccühünün her seçim de arttığını görüyoruz. 2011 seçimlerinde de daha da üst noktalarda gerçekleşeceğini düşünüyoruz. Bu şekilde başarılı olacağı ve milletin gerçek sesi olmayı hedefleyen, bütün çalışmalarını bu doğrultuda organize eden bir partide milletvekili aday adaylarının bol olması gerekir. Ben partimin il başkanı olarak Bolu'da milletvekilliği aday adaylığı konusunda bir patlama yaşanmasını bekliyorum. Bu parti içi demokrasinin en iyi şekilde cereyan etmesidir.” diye konuştu.

ADAYLIKLAR BİZDE DEVİR TESLİM EDİLMEZ

Açıklamalarının devamında, milletvekilliği adaylığında kimsenin isminin garanti olmadığının altını çizen Ercoşkun, ana muhalefet partisi CHP'nin geçmişteki ve bugünkü il başkanlarına göndermede bulundu. Aday adaylığı sürecinin sonrasın da yaşanacak kesin adaylık sürecine ilişkin Erçoşkun, “Özellikle ana muhalefet partisindeki gibi, 'Her şeyi ben parsellerim. Ben alırım. Kimseye bir şey koklatmam' mantığı bizim partimizde asla görülmez. O yüzden akrabalar arasında devir teslim edilen bir şeyde değildir biz de adaylıklar. O yüzden ben önümüzdeki aday adaylığı sürecinde çok fazla sayıda başvurunun olmasını bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

2011 milletvekilliği seçimleri öncesi, hakkında milletvekilliği aday adaylığına ilişkin spekülatif yorumlamalar yapılan Ercoşkun, açıklamalarının sonun da iddialara yanıt verdi. Ercoşkun, “Partimin il başkanı olarak ben aday adaylığından ziyade bu süreçte partililerimize demokratik bir ortam hazırlamakla mükellefim. Ve bu ortamı hazırlamak için de elimden geleni yapmaya hazırım. Çok sayıda aday adayı olması ve bu isimlerin birbirleriyle yarışacak olması, parti içindeki demokrasiyi zirveye çıkaracaktır. Kesin adaylar belirlendikten sonra da, hepimiz el ele, omuz omuza bu adayların etrafında kenetlenerek, partinin başarısı için elimizden geleni yapacağız. Bizim parti sistemimizin esası da budur.” şeklinde konuştu.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.