25 Mart 2019
  • Bolu4°C
  • İstanbul8°C
  • Ankara7°C

DEPREMDE HASAR GÖREN OTEL YIKILIYOR

Depremde hasar gören otel yıkılıyor

03 Kasım 2010 Çarşamba 00:00

DÜZCE'nin Akçakoca İlçesi'nde, 12 Kasım 1999 depreminde hasar gören otel 11 yıl sonra tehlike yaratması nedeniyle yıkılmaya başlandı.

Düzce il olmadan önce Bolu'nun ilçesi olan Akçakoca'da mülkiyeti Bolu İl Özel İdaresi'ne ait Çınar Otel, 12 Kasım 1999 depreminde hasar görünce atıl durumda kaldı.

Çınar Caddesi'nde, sahil kenarında bulunan binanın tehlike arz etmesi üzerine Akçakoca Belediyesi binanın yıkımı için Sakarya Bölge İdare Mahkemesi'ne başvurdu. Yıkım kararı üzerine bugün iş makineleri, 1962 yılında yapılan 80 yatak kapasiteli otelin yıkımına başladı.

Akçakoca Belediye Başkanı CHP'li Fikret Albayrak, sahilde 2 bin 400 metrekarelik alanı kaplayan otelin yıkımına başladıklarını belirterek, "11 yıldır atıl durumdaydı. Denize sıfır konumdaki otel tehlike arz etmekteydi ve görsel kirlilik yaratıyordu. Yıkımı için yargıya başvurduk ve sonuçlandı. Sahil şeridinde yıkılması gereken yapılar tek tek yıkılacak ve yeni yürüyüş alanları oluşturacağız. Akçakoca'yı turizmde öne çıkaracağız" dedi.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.