20 Nisan 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara3°C

DARBE Mİ? DEVRİM Mİ?

DARBE Mİ? DEVRİM Mİ?

04 Kasım 2010 Perşembe 00:00

Bolu spor kamuoyunu, Bolu yerel basınını, Pazartesi gününden beri meşgul eden Boluspor Kulübünün yönetimsel sorunları, dün gece yapılan Yönetim Kurulu toplantısı ile “şimdilik” çözümlenmiş görünüyor. Kendi sahamızda alınan son Orduspor mağlubiyeti, kulübün yapısal sorunlarını tetiklemiş ve bunun sonucunda Pazartesi akşamı saatlerce süren toplantıda karşılıklı restleşmeler ve istifalar toplantıya damgasını vurmuştu. Kulübün Genel Sekreteri Av. Tuncay Alnıak ve Genel Kaptan Nedret Yıldız, Osman Kayışoğlu ve arkadaşları tarafından dayatılan yönetimde yeniden yapılanma önerileri üzerine görevlerinden istifa etmişlerdi. Teknik Direktör Levent Eriş'in yönetimde en iyi anlaştığı iki ismin peş peşe istifası Levent Eriş'i şaşkınlığa düşürmüş, Hoca da bu isimlerin ardından istifa sinyalleri vermişti.

Salı Günü Ne Oldu?

Bolu Gündem Spor Servisi Salı günü de Boluspor kulislerini yakın mercek altına almış, kulüpte yeniden yapılanma önerisi getiren Osman Kayışoğlu, Hüseyin Kayalıoğlu, Tuncer Şengün, Nejat Öztürk, Sefa Meral ve Ercan Albayrak'ın tasarladıkları yeni modelle ilgili olarak Teknik Direktör Levent Eriş ile yaptıkları toplantının ayrıntılarına ulaşmıştı. Levent Eriş'in de katkı sunduğu toplantıda kulüpteki idari menajerlik pozisyonunun mümkünse kaldırılması, mümkün değilse pasifize edilmesi konusunda mutabakat sağlamışlardı. Dünkü toplantıda ise kulüpte yeni yapılanmanın planlayıcılarının görüşleri tartışıldı ve uygulamaya konuldu.
 

Kulüpte Yeni Birimler Oluşturuldu!

Yeni birimler aşağıdaki şekilde oluşturuldu.

Hakkı Fidan: Başkan Yardımcısı (Finanstan Sorumlusu

Osman Kayışoğlu: Başkan Yardımcısı (İdari İşler)

Ercan Albayrak: Başkan Yardımcısı (İdari İşler)

Tuncer Şengün: Futbol Şube Sorumlusu

Metin Yaman: Futbol Şube Sorumlu Yardımcısı

Aydın Oskay: Futbol Şube Sorumlu Yardımcısı - A2 Sorumlusu

Mustafa Nuri Gürsoy: Gençlik Geliştirme Sorumlusu

Ahmet Ufuk Güler: Genel Sekreter ve Basın Sözcüsü

Sefa Meral: Genel Sekreter Yardımcısı

Erdal Bayrak: Stad, Taraftar ve Ulaşım Sorumlusu

Oluşturulan profesyonel futbol şubesi ve Teknik Menajerlik görevlerine bizzat yönetimde olan yöneticiler seçildiler. Bu bağlamda idari menajerlik birimi pasifize edildi. Gelinen bu noktada, kulüpte 4 gündür süren fırtına şimdilik dinmiş görünüyor. Teknik Direktör Levent Eriş'i bu yeni yapılanmanın tatmin edip etmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Ayrıca bir diğer husus ise Boluspor Kulübü yönetiminde bu alt üst oluşun bir darbe mi yoksa bir devrim mi olacağı taraftarda ve kulüp çevrelerinde bir soru işareti olarak duruyor. Tabi bütün bu olan bitenin sahaya ve sonuca nasıl yansıyacağı da merakla bekleniyor.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.