23 Eylül 2019
  • Bolu8°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara6°C

25 YIL SONRA EŞİMDEN DAYAK YEDİM VE ALDATILDIM

25 YIL SONRA EŞİMDEN DAYAK YEDİM VE ALDATILDIM

06 Kasım 2010 Cumartesi 00:00

Merhabalar değerli okurlarım…

Pastırma yazı dediler .. Soğuk mu yoksa sıcak mı olduğu belli olmayan ama grip olmaya çok müsait günler geçiriyoruz. Bu ara mevsimde aman güneşe aldanıp kendinizi hasta etmeyin. Bol bol C vitamini alın. Sağlığınıza dikkat edin.

İlginize ve katılımınıza çok teşekkür ediyorum.

Bana yazın..

Aklınıza gelen her şeyi yazın.

Yazınki paylaşalım….

Paylaştıkça çoğalalım..

Sevgilerimle...

Perihan

boluluperihanabla@hotmail.com

RUMUZ:SANAL

İki ay önce arkadaşlık sitelerinden birinde nette tanıştık. İki aydır düzenli olarak msn ve telefondan sürekli olarak görüşüyoruz. Kendi hakkımda yakın çevremdeki insanlardan, dostlarımdan fazla şey anlattım ona. O da bir sürü özelini paylaştı benimle. İşin doğrusu bu hiç tanımadığım sanal insanı kendime yakın hissediyorum. Şimdi benimle tanışmak istiyor. Ama tanışmak için beni, kendi ortamına çağırıyor. Ben nazlanıyor havalarındayım ama düşünüyorum. Ben bu insanı kendime yakın hissetsem de ona ne kadar güvenebileceğim konusunda endişelerim var. Sonuçta onu sadece kendi anlattıklarından tanıyorum. Tanışmak da istiyorum. Benim ortamım onun gelmesi için müsait de değil. Ne yapacağımı bilmiyorum.

İnternet yüzyılın en büyük icatlarından biri. Hayatımızı kolaylaştırıyor. Bilgiye kolay ulaşmamızı sağlıyor. Katılımcı haber ağları oluşturmamıza yardımcı oluyor, …vs. dahası sosyallik olanağı sağlıyor bizlere. Aynı hobileri ve hatta fobileri paylaşan insanları bir araya topluyor, iletişim olanağı sağlayarak gelişime yardımcı oluyor. Bireysel iletişimde de kullanılıyor elbet. Yalnızların yalnızlığını biraz köreltiyor. İnsanlara kolay tanışma ve kaynaşma imkanı sağlıyor. Bunca olumlu tarafının yanında kötü niyetli insanlar tarafından kullanıldığı zaman, suiistimale çok açık bir zemin de hazırlıyor. Her türlü sahtekarlık ve kandırmaca ortamı içinde müsait. Sen, aklı başında bir bayansın. Karşındaki insanı doğru değerlendirebileceğine eminim. Yalnız, sanal ortamda aslan kesilen kuzular olduğu gibi, kuzu kılığına girmiş yılanlar da bol. O yüzden, en azından ilk tanışmada kendi şartlarını düzenlemeni ve onu kendi ortamında hatta yanına dost veya akrabalarından birini de alarak ağırlamanı tavsiye ederim sana. Bu isteğini ona, nedenleri ile anlatırsan bence seni anlayacaktır. Zaten bundan kaçar ise pek de iyi niyetler taşımıyordur diye düşünürüm. Yine de senin için en iyisini sen daha iyi tahlil edebilirsin.

RUMUZ:YUHH

Yirmi beş senelik kocamdan, ilk kez dayak yedim. Sebep ise bir yıldır süregelen benimse varlığını sadece bir hafta önce öğrendiğim ilişkisini öğrendiğimi, yüzüne vurmam. İhanete mi sinirleneyim yoksa on altı yaşındaki oğlumun yanında şiddete maruz kalmamamı bilemiyorum. Çok sinirliyim. Ne yapacağımı çok iyi biliyorum. Tek celsede ondan kurtulacağım. Sadece herkese ibret olsun diye yazıyorum. Eğitimlisi eğitimsizi fark etmiyor. Yirmi beş sene sonra bile şiddete maruz kalınabiliyor. Zeytinyağı gibi her zaman suyun üstüne çıkıyor. Benim durumum herkese ibret olsun. Ben kocama inanmış güvenmiştim. Şimdi otuz senelik emeğimle edindiğim malların ne kadarının benim olacağını bile bilmiyorum.

Çok üzüldüm. Zor bir dönem geçiriyorsun. Çok öfkeli ve katılmış bir ifaden var ki, yaşadıkların nedeni ile çok da haklısın. Ancak “öfke ile kalkan zarar ile oturur” derler atalarımız. Seni, kararlarının aksi yönde ikna etmeye çalışmıyorum. Bitmiş bir evliliği yeniden canlandırmaya da çalışmıyorum. Sadece senden daha sakin düşünmeni, kararlarını alırken senin ve ergen yaşındaki oğlun için en doğru olanı bulmak adına kendine biraz zaman vermeni rica ediyorum. Öfkelenmekte çok haklısın. Şiddetin her türlüsü çok çirkin. Yaşadığın şeyler hazmedilecek gibi değil. Ama biraz sakinleş, daha doğru düşüneceğine ve yeni hayatını daha doğru yönlendirebileceğine eminim.

RUMUZ:VİCDAN

Kendimi bildim bileli her kurban bayramında, inançlarım gereği bir hayvan kurban ettim. Bazen danaya girdim bazen koç aldım. Bu bayram hayvan fiyatları çok yüksek. Üstüne üstlük üniversitede iki çocuğum okuyor. Kesmeyeyim diyorum ama vicdanım da rahat etmiyor.

Kurban; cinsi ve yaşı belirli hayvanların, tayin edilmiş zaman­da Allah rızası için kesilmesidir.

Peygamber Efendimiz bir hadîsinde «Kim kurban kesmek için el (ve mal) genişliği bulur da kurban kesmezse sakın bizim namazgahımıza yaklaşmasın» demiş. Ben böyle bir konuda uzman değilim ama, iki evlat okutup vatana millete topluma hayırlı evlatlar yetiştirmek de sana sevap kazandıracaktır. Kurban bayramına daha zaman var. Mali durumuna bakarsın, müsait bir durum olursa zaten kesersin. Ama kendini ve aileni, kurban kesmek için, maddi anlamda zorluğa düşürmek de bana yanlış gibi görünüyor..UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.