19 Mart 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara19°C

ALAADDİN YILMAZ: “ENİŞTEYE DE YEĞENE DE YETERİM”

Alaaddin Yılmaz: “Enişteye de yeğene de yeterim”

08 Kasım 2010 Pazartesi 00:00

CHP'li Özcan'ın, “Aday olmam halinde partililerim Başkan Yılmaz'ın da milletvekili adayı olmasını çok arzuluyor” sözlerine Başkan Yılmaz'ın yanıtı sert oldu. Yılmaz, “Benim hem Yüksel Ceylan'ı hem de yeğeni Tanju Özcan'ı seçimlerde ne hale getirdiğimi tüm kamuoyu gördü. Bu yüzden kimse benimle rövanşı düşünmesin” dedi. Ayrıca Yılmaz, Ercoşkun'un “CHP'de koltuklar akrabalık ilişkileriyle kazanılıyor” açıklamalarına da destek verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Tanju Özcan'ın “Partililerim benim de aday olmam halinde, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın 2011'de milletvekili adayı olmasını çok arzuluyor. Bu arzunun takdirini kamuoyunun yorumuna bırakıyorum” sözleri, Başkan Yılmaz cephesinden sert ifadelerle karşılandı.

CEYLAN VE ÖZCAN'I SEÇİMLERDE NE HALE GETİRDİĞİMİ KAMUOYU BİLİYOR

Henüz milletvekilliği seçimine uzun bir süre olduğunu belirten Başkan Yılmaz, 29 Mart'ta karşılaştığı ve üstün geldiği CHP'li Özcan'a şu ifadelerle yüklendi: “Tanju Özcan'ın, partililerim Alaaddin Yılmaz'ın milletvekili olmasını arzuluyor ifadelerini kullanarak, kendine göre bir rövanş düşüncesi içerisinde olmasın. Benim hem Yüksel Ceylan'ı hem de yeğeni Tanju Özcan'ı seçimlerde ne hale getirdiğimi tüm kamuoyu gördü. Bu nedenle Özcan'ın açıklamalarını ciddiye almıyorum. Onlar bizimle uğraşmaktan ziyade, önce kendi içlerinde yaşadıkları problemlerini çözsünler.”
Tanju Özcan'ın son açıklamalarının asıl nedeni kendisinden kurtulma düşüncesinden kaynaklandığını belirten Başkan Yılmaz, “Benden kurtulmak isteyen çok sayıda insan var ama benden kolay kolay kimse kurtulamayacak. Özellikle de Tanju Özcan” dedi.

CHP'DEKİ AKRABALIK İLİŞKİLERİNİ BOLU KAMUOYU İYİ BİLİYOR

AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun ve CHP İl Başkanı Tanju Özcan arasında geçtiğimiz günlerde yaşanan koltuk tartışmalarına Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da katıldı. Ercoşkun'un, CHP'nin eski ve mevcut siyasi isimlerine göndermelerde bulunarak, “Bizde koltuklar akrabalık ilişkileriyle kazanılmaz” söylemlerine Başkan Yılmaz'dan tam destek geldi. Ercoşkun'un açıklamalarına katıldığını ifade eden Başkan Yılmaz, “İl Başkanımız doğru bir tespitte bulunmuş. Çünkü Tanju Özcan CHP İl Başkanlığı'na eniştesi Yüksel Ceylan'dan sonra geldi. Sadece bu örnek bile CHP'de koltukların akrabalık ilişkileriyle kazanıldığının bir göstergesidir. Sayın Özcan bu açıklamamın üzerine çıkıp bir açıklama yapmasına da gerek yok. Çünkü bunu sadece biz dile getirmiyoruz, bunu tüm Bolu kamuoyu biliyor” ifadelerini kullandı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.