23 Mayıs 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara17°C

ALİ ERCOŞKUN; “KLASİK KAFATASÇI MHP AÇIKLAMASIDIR”

Ali Ercoşkun; “Klasik kafatasçı MHP açıklamasıdır”

10 Kasım 2010 Çarşamba 00:00

AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır'ın Recep Tayyip Erdoğan'a 'Dilini kopartırız' açıklamasına tepki gösterdi. Ercoşkun, yapılan değerlendirmeyi “Klasik kafatasçı MHP açıklamasıdır” şeklinde yorumladı.

İstanbul Taksim'de yaşanan kanlı terör saldırısının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sert bir dille eleştirdi. Başbakan Erdoğan, Bahçeli'ye verdiği cevapta Bahçeli'nin değerlendirmesini bir 'Hezeyan' olduğunu söyledi. Başbakan Erdoğan'a bu defa cevap MHP Genel Başkan Yardımcısı Mersin Milletvekili Mehmet Şandır'dan geldi. Şandır Başbakan Erdoğan'a “Dilini kopartırız” şeklinde ifadeler kullanınca siyasi tansiyon yükseldi. Şandır'ın açıklamalarına AK Parti Bolu İl Başkanı Ali tepki gösterdi.

BU SÖYLEMLER TARİH OLDU

Ali Ercoşkun, Şandır'ın yaptığı açıklamayı şu şekilde değerlendirdi “Siyasi tarz ve üslup klasik kafatasçı MHP zihniyetinin bir açıklamasıdır. Kopartırız şöyle yaparız böyle yaparız şeklindeki söylemler artık tarih oldu. Ama maalesef MHP içinde bazı kendini bilmez sözüm ona siyasetçiler bu tür değerlendirmeleri yapa yapa milletin gönlünden silindiklerinin farkında değiller. Yalnız burada kastım tüm MHP seçmenine değildir bu kısım kesinlikle yanlış değerlendirilmesin MHP içinde bazı kendini bilmezleri kastediyorum”

KORKU VE KAYGI DOLU ÇİRKİN ÜSLUP İÇİNE HİÇBİR ZAMAN GİRMEYECEĞİZ

Ercoşkun açıklamasının sonunda “Tüm dünyada azınlık durumdaki soydaşlarımıza sahip çıkan, Türkçeyi yaygınlaştıran, kültürel mirasa sahip çıkan, mağdurlara, mazlumlara el atan, gittiği ülkelerde bir Türk bayrağı deniziyle, büyük bir coşkuyla, 'Türkiye Türkiye…' sloganlarıyla karşılanan bu ülkenin Başbakanını güya milliyetçi olduğunu iddia eden bir kendini bilmez zevatın dilini kopartmakla tehdit etmesini anlamak algılamak mümkün değil. MHP içindeki aklı selim tüm kardeşlerimizi ayrı tutarak bu ve bunun gibi sözde milliyetçilerin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına karşı sarfettiği bu çirkin sözlerden dolayı şiddetle kınıyor ve milletimiz önünde gerçekleşen bu durumu gene yüce milletimizin takdirlerine bırakıyorum. Bu milletin gerçek sesi olan AK Parti kadroları olarak bu korku ve kaygı dolu çirkin üslup içine hiçbir zaman girmeyeceğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum” dedi.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.