27 Haziran 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara22°C

HAS PARTİ İL BAŞKANI ABDULLAH UZUN: BELEDİYE BAŞKANI HÜKÜMET MEYDANI'NI HALKIN RIZASINI ALMADAN KAPATTI

HAS Parti İl Başkanı Abdullah Uzun: Belediye Başkanı Hükümet Meydanı'nı halkın rızasını almadan kapattı

15 Kasım 2010 Pazartesi 00:00

Abdullah Uzun, İl Başkanlığındaki HAS Partili üyeler ilk basın açıklamasını, son dönemde tartışmaların odak noktası haline gelen Hükümet Meydanı'nda yaptı. Hükümet Meydanı Projesi hakkında vatandaşların yeteri kadar bilgi sahibi olmadığına dikkat çeken Uzun,Bolulu vatandaşların da bulunduğu bir platformda konuyla ilgili bilgiler vermesi için Başkan Yılmaz'a çağrıda bulundu.

1 Kasım 2010 tarihinde Numan Kurtulmuş genel başkanlığında kurulan Halkın Sesi (HAS) Partisi, dün Bolulu vatandaşlarla buluştu. Hükümet Meydanı'ndaki trafiğe kapalı alanda düzenlenen açıklamanın öncesi HAS Parti İl Başkanı Abdullah Uzun ve partililer, çevrede bulunan vatandaşlara simit ve ayran ikram etti. Sıra dışı basın açıklamasına partililerin yanı sıra vatandaşlar da eşlik etti.

SİYASETİ HALKLA BİRLİKTE YAPACAĞIZ

Açıklamasında, HAS Parti'nin şu an 55 ilde kuruluşlarını yaptığını belirten HAS Parti İl Başkanı Uzun, “HAS Parti yeni bir partidir. İl yönetim kurulu üyelerimizle beraber ortak değerlerimiz için çalışacağız. Siyaseti halkla beraber yapacağız. Takatimiz yettiğince halkla beraber ve halkın sorunlarına çözüm üretme içerisinde olacağız. İşte Bolumuzun geleceğini ilgilendiren önemli bir konu için buradayız” dedi.

BAŞKAN YILMAZ, HALKIN RIZASINI ALMADAN MEYDANI TRAFİĞE KAPATTI

İlk basın açıklamasını Hükümet Meydanı'nda yapmalarının gerekçeleri hakkında bilgiler veren Uzun, “Burayı seçmemizin iki nedeni var. Birincisi Sayın Belediye Başkanımız tarafından yaklaşık bir ay önce, yapmak istediği projeyi tam olarak halka anlatmadan, halkın rızasını almadan şehrin en merkezi yerini trafiğe kapatarak, trafik sorununu çekilmez hale getirmesi hemen herkesin yoğun tepkisini çekmiştir. Buna rağmen halkımızın bu tepkisini dile getiren bir “ses” bugüne kadar çıkmamıştır. Halkın Sesi Partisi olarak biz bu “sesi” kamuoyuna ve yetkililere duyurmak için buradayız” dedi.

“BEN YAPTIM OLDU” MANTIĞIYLA HAREKET EDİYORLAR

Uzun, İlk basın açıklamasını Hükümet Meydanı'nda yapmalarının gerekçelerine dair açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Aslında bu olay, tek başına ülkemiz siyasi hayatını ve yetkililerin siyaset tarzını özetlemekte ve yansıtmaktadır. Ülkemizde siyasetçiler, meşruiyetin kaynağı olan halktan, seçimden sonra hemen bağlarını koparıp; halkla hiçbir açıklama yapmadan, halkın görüşünü almadan, halkı ikna etme ve halka hesap verme hususlarını göz ardı ederek, halkın kaynaklarıyla, “ben yaptım oldu” mantığıyla hareket etmektedir. Halkı sadece 4 yılda bir oy veren adeta “oy makineleri” gibi görmektedirler. Kamuoyu ise kendisini yok sayan bu siyaset tarzına çeşitli sebep ve kaygılarla hiç ses çıkaramamakta ve gündelik yakınmalarla olacaklara hiç tepki vermeden çaresizce başına gelecekleri beklemektedir.”

PEŞİN HÜKÜMLERLE MUHALEFET YAPMIYORUZ

Uzun açıklamalarının devamında şöyle konuştu: “Biz Halkın Sesi Partisi olarak bu yanlış siyaset anlayışına karşı olduğumuzu ve yeni bir alternatif olarak, halkımızın yanında olduğumuzu ilan ediyoruz. Biz sadece seçimlerde değil, her çalışmamızda ve faaliyetimizde millet egemenliğine ve halk iradesine dayanacağımıza söz veriyoruz. Baştan önyargılı olarak ve sırf muhalefet yapmak amacıyla burada bulunmuyoruz. Bugüne kadar konunun halkla paylaşılmamış olması bir eksiklik olsa bile biz öncelikle bu eksikliği gidermek amacıyla buradayız.”

UZUN'DAN, BAŞKAN YILMAZ'A VE BOLULARA ÇAĞRI

Hükümet Meydanı Projesi hakkında Başkan Yılmaz'ın Boluluları bilgilendirmesi gerektiğinin altını çizen Uzun, “Belki Sayın Belediye Başkanımızın projesi başarılı bir projedir. Bunu görmek istiyoruz ve Sayın Belediye Başkanımızı; Projenin tamamının ne olduğunu, çalışmaya başlanılmamasına rağmen alanın trafiğe neden kapalı olduğunu, bu projenin maliyetinin ne olduğunu ve finansal kaynaklarının nasıl sağlandığını, bu proje gerçekleştirilirken, çalışmaların tamamen Belediye personeli ile mi yapıldığı, dışarıdan hizmet alımı yapıldı ise şeffaf bir ihale ortamının sağlanıp sağlanmadığını, bu kaynakla karşılanabilecek başka sorunlarımızın olup olmadığını, açıklamak üzere iki hafta sonra aynı gün aynı saatte buraya davet ediyoruz. Bu davetimizi aynı zamanda konuyla ilgilenen herkese, tüm halkımıza yapıyoruz” diye konuştu.

UZUN, TARAFLARI HÜKÜMET MEYDANI'NA DAVET ETTİ

Uzun açıklamalarının sonunda şu ifadeleri kullandı: “Madem bu alan trafiğe kapalı ve şehrimizin en merkezi yeri, aynı zamanda sorunun kaynağı, bu yüzden bu buluşma açısından en mükemmel yerin Hükümet Meydanı olduğunu düşünüyoruz. Böylece kentimizin yeni meydanının da açılışını yapmış oluruz.”UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.