22 Ağustos 2019
  • Bolu18°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara18°C

BELEDİYE BAŞKANI ALAADDİN YILMAZ; “YAPILAN BAĞIŞLAR, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE SICAK AŞ OLARAK GERİ DÖNÜYOR”

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Yapılan bağışlar, ihtiyaç sahiplerine sıcak aş olarak geri dönüyor”

20 Kasım 2010 Cumartesi 00:00

Kurban Bayramının ilk günü Solmaz-Ahmet Baysal Öğretmenevi'nde bayramlaşma programı yapıldı. Bayramlaşma programına Vali İbrahim Özçimen, Bolu Milletvekilli Metin Yılmaz, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Ümit Yücekan, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, siyasi Parti İl ve İlçe Başkanları ile teşkilat üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda konuşma yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, hayır sahiplerinin yaptığı yardımların ihtiyaç sahibi ailelere sıcak aş olarak geri döndüğünü söyledi.

Bayramlaşma töreninde protokol, törene katılan vatandaşlarla tek tek bayramlaştı. Yapılan törende ilk konuşmayı Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz yaptı. Yılmaz yaptığı konuşmada “İslam alemi açısından çok önemli bir günü daha hep beraber yaşıyoruz. Çocukluk yıllarımızı hatırladığımızda kurban kesemeyenler, kurbanda pay gelsin diye dua eden aileler vardı. Şu anda da böyle aileler var ama şu an durum biraz daha farklı. Maneviyat duygularının tavan yaptığı bu günlerde kesilen kurbanlardan dağıtılan paylarla şu anda çok önemli hizmetler yapılıyor. Şu anda Kızılay'a, diğer sivil toplum örgütlerinin tamamına ve aynı zamanda Bolu Belediyesine muazzam bağışlar var ve bu bağışlar sayesinde Bolu Belediyesi olarak biz yıl boyunca ihtiyaç sahibi ailelere her gün sıcak aş veriyoruz. Bunda buradaki hali vakti yerinde olan ve kurban kesen herkesin katkısı var” dedi.

KURBAN DAHA TELAŞLI BİR BAYRAM

Daha sonra konuşan Bolu Milletvekilli Metin Yılmaz da, “Bu bayramlaşmayı özgürce yapmamızı sağlayan şehitlerimize, ebediyete intikal etmiş bütün büyüklerimize de Allah'tan rahmet diliyorum. Böyle güzel bayramları tekrar tekrar yaşamak dileği ile bayramınız mübarek olsun”dedi. Bayramlaşma programında son olarak konuşan Vali İbrahim Özçimen, “Kurban Bayramı, Ramazan Bayramına göre daha telaşlı bir bayramdır. Kurbanla, etle uğraşılır, onlar dağıtılır. Buna rağmen davetimize icap ettiniz hepinize teşekkür ediyorum. Hep bir nostalji yaşanır “Ah eski bayramlar” denir. Biz bayramlarda çocuk yüreğimizle çok küçük şeylerle sevinirdik, küçük bir bayramlıkla dünyalar bizim olurdu, çok küçük paralarla sevinirdik. Bu gün o günleri göremiyoruz diye hayıflanma var ama aslında bu nerden baktığınıza da bağlı. Geçtiğimiz Cumartesi Bakanımız geldi ve yollar çok kalabalıktı. Demek ki imkanımız var, arabalarımız var, benzin alacak paramız var ki sevdiklerimize yığın yığın gidebiliyoruz. Yine büyüklerimizi sevindirebiliyoruz. Sokağımızda bir yetimin başını okşamanın çok sevap olduğuna inanıyoruz. Şimdi Kızılay gibi kurumlarımızla dünyanın öbür ucundaki yetimleri sevindirebiliyoruz. Bu anlamda Türk Milleti dünyaya örnek oluyor. Özellikle Pakistan depreminden sonra bütün dünya Türkiye'nin yardımlarını izledi. En önemli devlet adamlarımızın oraya giderek yardımların iletilmesi bütün dünyanın dikkatini çekti. Bu millet aziz bir millettir. Yerin altındakiler, yerin üstündekilerden daha aşağıda değildir. Yerin altındakilere layık olmaya çalışalım. Hepinizin Kurban Bayramlarını tebrik ediyorum. Sağlık içinde hep beraber daha nice bayramlara” dedi. Bayramlaşma programının ardından Vali İbrahim Özçimen ve beraberindekiler İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü personeli ile bayramlaşmak için ayrıldılar.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.