19 Ağustos 2019
  • Bolu21°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara25°C

ÇINAR OTEL TARTIŞMALARINA DAİR AÇIKLAMALARDA BULUNAN AK PARTİ İL BAŞKANI ERCOŞKUN, CHP İL BAŞKANI ÖZCAN’A GÖNDERMEDE BULUNDU:

Çınar Otel tartışmalarına dair açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Ercoşkun, CHP İl Başkanı Özcan’a göndermede bulundu:

24 Kasım 2010 Çarşamba 00:00

“ÇINAR OTEL KİMSEYE PEŞKEŞ ÇEKİLMEDİ, SORUNUN KAYNAĞI AKÇAKOCA BELEDİYESİ’DİR”

CHP İl Başkanı Tanju Özcan’ın “Çınar Otel birilerine peşkeş çekildi” iddialarına AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun yanıt verdi. İddiaların gerçekleri yansıtmadığını ifade eden Ercoşkun, “Sorun, CHP’li Akçakoca Belediye Başkanı’nın Çınar Otel arazisini bedavaya getirme düşüncesinden kaynaklanmıştır” dedi.
Ercoşkun’un açıklamalarının bir diğer gündem maddesi ise 2011 milletvekilliği seçimi oldu. Seçim çalışmalarına başlama tarihi olarak yılbaşını tarih gösteren AK Parti İl Başkanı, çalışmalar öncesinde ise partinin il ve ilçe teşkilatlarında neşter operasyonunun düzenleneceğini açıkladı.
Akçakoca Belediyesi tarafından yıkımıyla yeniden alevlenen Çınar Otel tartışmalarına ilişkin AK Parti cephesinden açıklama geldi. AK Partili siyasilerin bugüne kadar gerekli yasal mücadeleleri verdiklerini belirten AK Parti İl başkanı Ali Ercoşkun, sorunun Akçakoca Belediyesi kaynaklı olarak yaşandığını söyledi.

ÇINAR OTEL POLEMİĞİNİ SÜRDÜRME NİYETİNDE DEĞİLİZ

Kurban Bayramı’nda yayınlanan yerel bir gazeteye açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Tanju Özcan’ın beyanlarına ilişkin eşeltirilerde bulunan Ercoşkun, şunları söyledi: “Kurban Bayramı’nda çıkarılan yerel bir gazetenin manşetini okuyunca hepimiz şaşırdık. Çünkü ana muhalefet partisi Bolu il başkanının özellikle Çınar Otel’le ilgili yapmış olduğu değerlendirmeleri bundan önceki değerlendirmelerle kıyaslayınca şaşırdık. Dostluk ve kardeşliğin en üst seviyede yaşanmış olduğu bir bayram gününde böyle bir manşeti okumak açıkçası bizleri üzdü. Burada Çınar Otel’le alakalı polemiği devam ettirme arzusunda değiliz. Ama şunun açık bir şekilde bilinmesi lazım ki, gerek İl Özel İdaresi ve gerekse Öztur firması AK Parti öncesinden başlayan bu süreçle alakalı tüm işleyişi Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin vermiş olduğu kararlar doğrultusunda takip etmiştir. Bu anlamda da CHP İl Başkanı’nın suçladığı şekilde Çınar Otel’le alakalı peşkeş çekildiği iddiaları doğru değildir. Sadece CHP’li Akçakoca Belediye Başkanı’nın Çınar Otel arazisini bedavaya kapatma düşüncesinden kaynaklanan anlaşmazlık söz konusudur. Bundan önceki süreci Vali Bey, İl Genel Sekreteri, Bolu Öztur firması yetkilileri ve İl Genel Meclisi Başkanımız gerçekleştirmiştir. Bunları önümüzdeki günlerde il Genel Meclisi Başkanımız veya ilgili kurumun yetkilileri detaylı bir şekilde mahkeme kararlarıyla birlikte açıklayacağını umut ediyoruz. Ama bu konuyu bile bir peşkeş çekmeye götürmek ana muhalefet partisinin yöntemi olmamalıdır. Yani buradaki yanlışları ortaya koymak ayrı bir şeydir, buradaki insanları peşkeş çekmeyle suçlanması ayrı bir şeydir. Hele böyle bir bayram gününde bu tür bir tavır sergilenmiş olmasını anlamak mümkün değil. Bayramın akabinde ise, yine Bolu Öztur’a ait kaplıcanın birilerine peşkeş çekilmesini iddia etmek de en başta bir hukuk adamı olan birisine, ana muhalefet partisi il başkanına yakışmadı. Her ifadesini de peşkeş çekmeyle birleştirmesinin de bir anlamı olduğunu düşünmüyoruz açıkçası.”

TANJU ÖZCAN, SİYASİ VE MESLEKİ GÜCÜNÜ  ŞAHSİ ÇIKARLARI İÇİN KULLANMAKTADIR

Ercoşkun, CHP İl Başkanı Özcan’a yönelik eleştirilerini sürdürerek, “Ama tabi biz bunlara yabancı değiliz. Bundan önceki süreçte biz şunları hep gördük. CHP İl Başkanı gerek Belediye’nin yapmış olduğu her türlü yatırımda icraatta hep engelleme noktasında hareket etmiştir. Ve bu engellemeleri de mesleğinin vermiş olduğu bir güçle kendi şahsi çıkarları için kullandığı kanaatindeyiz. Örneğin geçmişte belediye işçileri meselesi olmuştur. Baktığımız zaman belediye işçileriyle alakalı davaları açan CHP İl Başkanı Tanju Özcan’dır. Yine bir arıtma tesisi ihalesi söz konusu olmuştur. Aynı şekilde CHP İl Başkanı yine başrollerde söz konusu bölgedeki köylüleri bir şekilde provoke ederek davaları açmıştır. Tüm bunların Bolu’nun faydasına olduğunu söylemek mümkün değil. Bu örnekleri çok rahatlıkla çoğaltabiliriz. Ama buradan şu soruyu sormak lazım. CHP İl Başkanı bu davaları açarken vekalet ücreti almış mıdır? Bu vekalet ücretleriyle kendine bir kazanç elde etmiş midir? Bunları sormak lazım. Ama bugüne kadar bu sorulara net bir cevap alabilmiş değiliz. Ben bu soruları bir vesileyle daha sormak istiyorum.” diye konuştu.

ÖZCAN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLURSA ŞAŞIRMAM VE AK PARTİLİ OLARAK SEVİNİRİM

Açıklamalarının devamında CHP İl Başkanı Tanju Özcan’ın aday olarak girdiği her seçimde başarısız olduğunu belirten Ercoşkun, şunları söyledi: “Geçmişte CHP adayı olarak girdiği tüm seçimlerde başarısız olduğu halde ve Bolu’nun önüne her türlü hizmetin gelmesini engellemek adına ortaya çıktığı halde nasıl olurda Tanju Özcan o il başkanlığı koltuğunda oturur, bunu öğrenmek istiyoruz. Allah bilir, önümüzdeki günlerde milletvekili aday adayı olarak da karşımıza çıkar CHP İl Başkanı. Bir açıdan da çıkması bizim için faydalıdır. Yenilen güreşçi güreşe doymazmış misali, milletvekilliği seçimlerinde böyle bir şey söz konusu olursa yine sayılı gün yakındır. Hep birlikte bu süreci yaşarız ve yine ne olacağını görürüz. Aynı referandum öncesinde olduğu gibi, çıktığı her platformda referandumda hayır çıkacağını ifade ederken, “Evet çıkarsa istifa edecek misiniz?” sorusuna hiçbir şekilde karşılık veremeyen bir il başkanı Tanju Bey. Ben eğer önümüzdeki günlerde il başkanlığını bırakır milletvekili adayı olursa açıkçası şaşırmam, ama AK Partili olarak sevinirim.”
BİZİ VATAN HAİNLİĞİYLE SUÇLAYANLAR, BUGÜN BDP İLE İTTİFAK KURMA ARZUSUNDA

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan ve tartışmaları süren CHP-BDP ittifakına ilişkinde açıklamalarda bulunan Ercoşkun kısa bir değerlendirmede bulunarak, şöyle konuştu: “İki gün önce demokratik açılım vesilesiyle BDP ile yapılan görüşmeleri vatan hainliğiymiş gibi ortaya koyan bir CHP, bugün BDP ile siyasi ittifak kurma arzusunda olduğunu açıkça ifade ediyor. Dolayısıyla biz CHP karşısında dimdik ayaktayız.”

AK PARTİ’DE NEŞTER OPERASYONU HAZIRLIĞI

AK Parti Bolu il ve ilçe teşkilatlarının 2011 milletvekilliği seçimi öncesi çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulunan Ercoşkun, parti içerisinde seçim öncesi yeni bir yapılanmaya gitme hazırlığında olduklarını açıkladı. Teşkilatta yapılması düşünülen değişikliği ‘Yenileme Ve Tazeleme Faaliyeti” olarak adlandıran Ercoşkun, ayrıntılarına girmediği konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Bizler yapmış olduğumuz faaliyetleri önümüzdeki süreçte teşkilat içinde bir yenileme ve tazeleme faaliyetleri olarak devam ettireceğiz. Milletvekillerimizden Yüksel Coşkunyürek ve Fatih Metin’in hac ziyaretlerinden dönmelerinin ardından bu aktivasyonu daha da ileri boyuta ulaştıracağız. Ve yılbaşından itibaren de 2011 seçimleriyle alakalı yoğun bir seçim programı izlemeye başlayacağız. Şu anda günlerimizi teşkilatlarımız anlamında aktif bir şekilde değerlendiriyoruz. Biz 2009 yerel seçimlerinden sonra bazı ilçelerimizde değişiklikler yaptık. Yeniçağa ve Mengen ilçe teşkilatlarımızı tamamen yeniledik. Aynı şekilde Mudurnu ilçe teşkilatımızın da kongresini gerçekleştirdik. Bunları yaparken seçim döneminde yapmış olduğumuz faaliyetleri değerlendirerek ihtiyaç gördüğümüz yerlerde bu tür çalışmalar yaptık. Bu referandum sürecinde de çok aktif bir faaliyet gösterdi teşkilatlarımız. Ama bu süreçte de yaptığımız bazı değerlendirmeler var hem merkez de, hem de ilçelerde. Dolayısıyla bu değerlendirmeler ışığında teşkilat mensubu arkadaşlarımızla istişare ederek genel merkezinde onayıyla bazı bölgelerde yenilemeler ve ilaveler yapabiliriz. Bunları önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağız. Teşkilat üyelerimiz tamamen amatör bir ruhla çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Herhangi bir nedenle almış olduğu sorumluluğu yerine getiremeyen arkadaşlarımızı ister istemez değiştirmek zorundayız.”
Basın mensuplarının sorularına rağmen hangi bölgelerde değişikliğe gidileceğine ilişkin açıklamalarda bulunmayan Ercoşkun, değişikliğin yılsonuna kadar yapılmasının planlandığını kaydetti. Ercoşkun son olarak, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak açıklamalarını tamamladı.
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.