23 Eylül 2019
  • Bolu21°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara23°C

ÖZCAN’DAN, ERCOŞKUN’A SERT YANIT; “İSPAT EDEMEYEN ŞEREFSİZDİR”

Özcan’dan, Ercoşkun’a sert yanıt; “İspat edemeyen şerefsizdir”

25 Kasım 2010 Perşembe 00:00

CHP İl Başkanı Tanju Özcan, AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun’un iddialarına sert yanıt verdi. Özcan, Ercoşkun’un iddialarının asılsız olduğunu söyleyerek “Bunları ispat edemezlerse bu iftirayı ortaya atanlarda müfteridir. Başbakan’ın tabiri ile söylüyorum kusura bakmayın şerefsizdir” dedi.

CHP il binasında basın mensupları ve partililerle bir araya gelen Tanju Özcan açıklamasının başında CHP-BDP ittifakı ile ilgili iddialara yanıt verdi. Özcan “Son dönemde ülke gündeminde suni bir tartışma başlatıldı. CHP ile BDP arasında bir seçim ittifakı yapılacağı şeklinde haberler ve yorumlar yapılıyor. Genel başkanımız bunu net bir şekilde ifade etti, daha önce genel sekreterimiz Süheyl Batum bunu net olarak ifade etti. Biz hiçbir zaman BDP ile veya başka bir partiyle ittifak yapacağız diye tek bir söz söylenmemeiştir. Hiçbir yerde hiçbir yetkilimiz o veya bu düzeyde ittifak yapacağız diye bir şey demedi. Ancak yandaş basın ve Sayın Başbakan Türkiye’de suni gündem yaratıp CHP’yi yıpratma peşinde. Ben CHP Bolu İl Başkanı olarak şunu açıklıkla ifade ediyorum, biz Cumhuriyet’i kuran partiyiz. Biz üniter Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran ve kollama konusunda yemin etmiş bir partiyiz. Bu toplumu bölme noktasında hareket eden bir siyasi partiyle hareket etmek bizim bırakın ittifak yapmayı, dirsek temasımızın olması bile söz konusu değil. Biz ittifakı sadece 2011 seçimlerinde halkla yapacağız” dedi.

ŞARK KURNAZLIĞI YAPIYOR

Çınar Otel tartışmalarında ifade edilen açıklamalara değinen Özcan “Ali Bey iktidar partisinin İl Başkanı. Ben onun açılamalarına karşılık bir şeyler söylemeyi zul kabul ediyorum. Böyle bir tartışmanın içersinde olmaktan utanç duyuyorum. İktidar Partisi Başkanı neden durup dururken muhalafet partisinin il başkanının şahsını hedef alan sözler söyler? Bunu anlamakta güçlük çekiyorum. Aklınca şark kurnazlığı yapıyor. Kendi ayıbını örtmeye çalışıyor. Benim üzerimden Cumhuriyet Halk Partisine saldırarak ayıbını örtmeye çalışıyor. Onu öfkelendiren Çınar Otel meselesi. Büyük Kaplıca meselesi. Siz iktidar partisi olarak Bolu’nun malına sahip çıkmadığınız için 2–3 milyon değerinde Çınar Otel yıkıldı. Sebebi AK Partililer. Bolu’nun malına sahip çıkamadılar. Biz bunu söylememeliydik? Bizim görevimiz bu söyleyeceğiz tabi. Senin İl Başkanı bulunduğun AKP’li İl Genel Meclis üyeleri ve başkanı Büyük Kaplıca’yı birine peşkeş çekmeye çalıştı. Biz bunu görüp sesimizi çıkartmayacak mıyız? Bir adamın veya bir şirketin Boluluların sırtından milyonlar kazanmasına göz mü yumacağız?” dedi.

SENDEN BAŞARISIZINI NEREDEN BULACAK BU AKP?

Hakkındaki iddiaların asılsız olduğunu söyleyen Özcan “Biz bunları söylediğimiz için beyefendi bizden memnun değil, ‘Tanju Özcan’nın İl Başkanı olması bizim için büyük şans’ diyor. Şunu sormak lazım biz bu kadar başarısız isek sen o zaman bizim neden bu kadar görevimizi bırakmamızı istiyorsun? Ben senin AKP İl Başkanlığı görevini bırakmanı istiyor muyum? Senden başarısızını nereden bulacak bu AKP? Birde artık çıkmış iftirada bulunuyor. Neymiş ben geçmişte belediye işçilerinin avukatlığını yapmışım. Köylere gidip köylüleri kışkırtmışım. Belediyeye karşı dava açmışım. Belediyenin icraatlarını engellemişim. Şunu açık söylüyorum bugüne kadar Belediyenin tek bir icraatını engellemedim” dedi.

BİLGİSAYAR MALZEMESİ SATARDIK MAL SATARDIK KÖŞEYİ DÖNERDİK

Özcan açıklamasını şu sözlerle sürdürdü “Ancak şunun söylüyorum ‘oynamayı bilmeyen gelin yerim dar dermiş ya’ bunlarda yıllardır hiçbir hizmet ortaya koyamadıkları için ‘Birileri bizim hizmetimizi engelledi’ diyerek saçma sapan bahanelerle ortaya çıkıyorlar. Benim herhangi köylüyü kışkırtarak Bolu Belediyesine dava açtırdığımı ispat etsinler bu görevi anında bırakırım. Benim belediye işçileri sırtından para kazandığımı ispat etsinler bu görevi yine anında bırakırım. Bunları ispat edemezlerse bu iftirayı ortaya atanlarda müfteridir. Başbakan’ın tabiri ile söylüyorum kusura bakmayın şerefsizdir. Biz yıllardır muhalefet partisinde görev yapıyoruz. Biz bu partiye arkadaşlarımızla kendi cebimizden bir şeyler katarak bu gemiyi yüzdürmeye çalışıyoruz. Bizim siyasetten beklediğimiz menfaat olsaydı bizde bu açıklamayı yapan zati muhteremler gibi iktidar partisinin gemisine binerdik. İktidar partisi il ilçe başkanları olarak elimizde belediyenin ihalelerine girerdik, yönettiğimiz devletin kamu kurumlarında bilgisayar malzemesi satardık mal satardık köşeyi dönerdik. Siz dünyanın neresinde gördünüz muhalefetteki insanın devletin imkânlarını kullandığını veya muhalefetteki insanın hem muhalefet yapıp mevcut hükümete karşı hem de mevcut hükümetten veya devletten o veya bu şekilde bir şeyler kazandığını? Biz tam tersi gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz”

DOĞRUDAN VEYA DOLAYLI OLARAK PARA KAZANMADIM

Özcan açıklamasının sonunda “Serbest bir meslek icra ediyoruz. Ailemizin geçimini sağlıyoruz. İşimizin devamını sağlıyoruz. Bir miktarı ile de partimizi ayakta tutmaya çalışıyoruz. Ben bugüne kadar CHP’li bir belediyeye bilgisayar malzemesi satmadım. CHP’li bir belediyeden mal veya hizmet satın almadım. Doğrudan veya dolaylı olarak para kazanmadım. Bunu yapan haram yiyen insanlar çıkıyorlar birde karşısındaki muhatabına iftira atıyorlar. Yazıklar olsun diyorum. Edepli davranmaya edepli konuşmaya davet ediyorum. Bu sözlerimden dolayı partili arkadaşlarımdan özür diliyorum. Bundan sonra hiçbir polemiğin tarafı olmayacağımı sizlerle paylaşmak istiyorum” dedi.
 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.