24 Mayıs 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara12°C

LAFONTEN’DEN MASALLAR

LAFONTEN’DEN MASALLAR

25 Kasım 2010 Perşembe 00:00

Yaklaşık 2,5 milyon Türk Lirası değerindeki Bolu’nun öz malı Çınar Oteli gitmiş, yerinde kum taneleri denizle dans etmekte, Boluluların öz mallarını bedelsiz bir şekilde kaybettikleri için ciğeri yanmakta. Yaklaşık bir aydır nerede ise tüm Bolu kamuoyu ayaklanmış, bunun sorumlularından bir açıklama, tatmin edici ve inandırıcı bir beyan beklemekte. Fakat, ne yazık ki AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun Bey hiçbir şey olmamış gibi kamuoyu önüne çıkıp meseleyi aydınlatmak yerine masal anlatmakta. Sanki karşısında çocuk var, uykusu gelsin diye Lafonten’den masallar anlatıyor. Yazık, çok yazık.

 

   AK Parti’nin önümüzdeki dönem Türkiye genelinde yüzde 50’nin çok üstünde oy alacağından, ilimiz Bolu’da bu oy oranının yüzde 70’lerin üzerinde olacağından hiç kimsenin kuşkusu yok.  Hiç kuşku yok ki önümüzdeki dönem parlamentoda Bolu’yu yine üç AK Partili milletvekili yönetecek.

 

   Yine tüm Türkiye’de olduğu gibi dünyada da artık herkes biliyor ki, Türkiye’yi büyük bir lider yönetmekte. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle, inanılması zor vizyonu ve ufkuyla ve hiç dinmeyen performansıyla büyük bir lider, inanmış bir kadroyla bizi dünya gelişmişlik liginde başarıya ulaştırmak için var gücüyle çalışıyor.

 

   Recep Tayyip Erdoğan adındaki bu lider, değil Türkiye’de tüm komşularımızda, Arap Yarımadasının tümündeki ülkelerde ve hatta Avrupa’daki birçok ülke de seçime girse, tartışmasız kazanarak çıkar.

 

   Peki bunu bilmeyen mi var? Bunu bilmeyen var da AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun Bey bize bunları öğretmek için mi basın toplantısı düzenledi? Yoksa AK Parti İl Genel Meclisi’nin, aynı zamanda Meclis Grup Başkanı olarak son günlerde kamuoyunda yer alan Çınar Oteli meselesini aydınlatmak için mi? Çınar Oteli meselesini aydınlatmak içinse, bu konuda basın toplantısında hangi bilgileri verdi?

 

   Çınar Otel’in yok pahasına Bolu’nun elinden gitmesinde, AK Partili İl Genel Meclisi üyelerinden oluşan Bolu Öztur A.Ş.’nin herhangi bir kusuru olmadığını nasıl izah etti? Bu konudaki süreci basınla nasıl paylaştı? Cevap koca bir hiç. Sonuç Lafonten’den masallar.

 

   Çınar Oteli ile ilgili yaptığı tek açıklama, CHP İl Başkanı Tanju Özcan Bey’in “Çınar Otel peşkeş çekildi” ifadesi etrafında Tanju Özcan Bey’e yönelik siyasi eleştiriler oldu. Ben de bu eleştirilerin tamamına katılıyorum. Katılmadığın nokta, Çınar Otel ile Tanju Özcan arasında bir bağın olmaması. Konuyu kamuoyunun gündemine Tanju Özcan Bey getirmedi.

 

   Ali Bey siz, Mücahit Kutlu Bey ve sorumlu diğer arkadaşlar, basiretsiz tutum ve davranışınız sebebiyle, Bolu’nun malı olan Çınar Otel isimli bir gayrimenkulü bedelsiz bir şekilde elden çıkardınız ve Bolu’yu en az 2,5 milyon TL zarara uğrattınız. Gerçek bu. Ve siz dün bunun böyle olmadığını izah için basın toplantısı yaptınız. Fakat, bu konuda hiçbir şey söylemeden farklı bahislerden dem vurarak, konuyu kapatma gayreti içine girdiniz.

 

   Burada sorumlu AK Parti değil, burada sorumlu AK Parti’ye teveccüh gösteren ve onu destekleyen AK Partililer değil. Burada sorumlu, sizi o görevlere seçen, atayan insanlar değil. Sakın ha partinin arkasına sığınmayın. Sorumlular belli. Bu sorumlular, mutlaka hesap verecek. Yoksa “Bu polemiği burada noktalıyorum” tarzı yaklaşımlarla Çınar Oteli meselesini burada kapatamazsınız. Sorumlular mutlaka kamuoyuna ve yasal zeminlerde hukuka hesap verecek.

 

   Sizin karşınızda Lafonten’in masallarıyla uyuyacak çocuk yok. Herhalde daha Bolu’nun kaybının büyüklüğünü anlayamadınız. Ona buna sataşarak, vatandaşın bildiği gerçekleri adalı bir şekilde vatandaşa tekrar anlatarak sorumluluktan kaçamazsınız, kaçmamalısınız. AK Parti’ye, onun adalet duygusuna yakışır bir şekilde kamu vicdanını aydınlatmalı ve bunun hesabını vermelisiniz.

 

   Bu hesap verilmeli ki, şahıslar işgal ettikleri makamın ciddiyetini ve ağırlığını bilsinler. Hak edilmediği halde, bir takım dar alanda kısa paslaşmalarla gelinen makamların, doldurulamadığı zaman insanın başına ne işler açacağını öğrensinler. Açık ve net olarak şunu söylüyorum: AK Parti Bolu Teşkilatı, bu töhmetle yaşayamaz. AK Parti Bolu Teşkilatı bu töhmetle yaşamak zorunda değildir. Bir an önce bu husus aydınlığa kavuşmalıdır.

 

    Eğer Çınar Oteli’nin sorumluları hesap vermeden bu işin peşini bırakırsak, Lafonten’den masallarla uyursak, AK Parti’ye gönül vermiş, onun adalet ayağına inanmış bir partili olarak bize ve tüm Bolu’daki AK Partililere yazıklar olsun. Eğer bu hesabı vermeden sırf biraz daha maaş alabilmek için, AK Parti’nin Bolu’da yıpranmasını göze alarak o makamda oturmaya devam ederlerse, oturanlara da yazıklar olsun. Yalnız bilsinler ki yolun sonu görünüyor.

Saygılarımla.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.