18 Ağustos 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara20°C

TURGAY DAVASI YİNE ERTELENDİ
SANIK MÜFETTİŞ GÜNER, HAKKINDAKİ İDDİALARI REDDETTİ

TURGAY DAVASI YİNE ERTELENDİ  SANIK MÜFETTİŞ GÜNER, HAKKINDAKİ İDDİALARI REDDETTİ

26 Kasım 2010 Cuma 00:00

Şok intiharıyla arkasında sır perdeleri bırakan Başhekim Sedat Turgay hakkında açılan davanın son duruşması dün yapıldı. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada Sanık Müfettiş Mutlu Güner, sözlü beyanlarla kendisini savundu.Duruşma hakimi sanığın savunmasını yazılı olarak hazırlaması üzere davayı erteledi.

Ardında sır perdeleri bırakarak hayata veda eden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi eski Başhekimi Sedat Turgay'ın duruşması, dün Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Duruşmaya Turgay Ailesi'nden Sedat Turgay'ın eşi Hatice Turgay, oğlu Emre Turgay ve avukatı katıldı. Bolu Adliyesi'ndeki dünkü duruşmaya, önceki duruşmaya katılmayan Sağlık Bakanlığı Müfettişi Sanık Mutlu Güner ve avukatları da katıldı.

Yaklaşık bir buçuk saat süren duruşmada sözlü savunma veren ve esas hakkındaki mütalaaya karşı beyanlarda bulunan Sağlık Bakanlığı Müfettişi Sanık Mutlu Güner, hakkındaki iddiaları bir kez daha reddetti.

HAKARET ETTİĞİM YÖNÜNDEKİ İDDİALARI KABUL ETMİYORUM

Cumhuriyet Savcılığı'nın hazırladığı esas hakkındaki mütalaasına ilişkin beyanlarda bulunan sanık Güner, “Savcılık mütalaasında denetim yaptığım hastanedeki toplantıları dağıttığım ve bunu yaparken de sert üslup kullandığım iddia edildi. Hastanede yaptığım denetimlerde bazı hastalar bana gelip polikliniklerin açılmadığını, bu nedenle de mağdur olduklarını bildirdiler. Ben de poliklinikleri dolaştım ve daha hizmete başlamamış olduğunu gördüm. Doktorların toplantı yaptıklarını fark ettim ve doktorlara iş anında toplantı yapamayacaklarını söyledim. Bu benim esas görevimdir. Sert üslup kullandığım ve hakaret ettiğim yönündeki iddiaları kabul etmiyorum” dedi.

TANIK İFADELERİ TAMAMEN UYDURMADIR

Sanık Müfettiş Güner sözlü savunmasının devamında, “Ben 4 yıldır bu mahkeme salonlarına gelip gidiyorum. İtibarım zedelendi.

Gerçeği yansıtmayan iddialarla karşı karşıya kaldım. Hakkımda ortaya atılan iddiaların tümünü reddediyorum. Hastane personeline onur kırıcı sözler söylediğim iddiaları doğru değildir. Eğer hakkımdaki iddialar doğruysa, herkesin karşısında kendimi lanetliyorum. Bugüne kadar mahkeme salonlarında iddianamede yer almayan konular tartışıldı. Maddi gücü olanlar üzerime geldiler.

Kamuoyunda hakkımda kötü insan portreleri çizildi. Ben hiçbir zaman Dr. Sedat Turgay'ı rencide edecek bir söz söylemedim. Tanık olduklarını belirterek aleyhime ifade verenlerin tüm beyanları tamamen uydurmadır” diye konuştu.

Duruşmanın sonunda dava hakimi, sözlü savunmada bulunan sanık Mutlu Güner'in savunmasını yazılı olarak hazırlaması için süre verdi ve duruşma 27 Ocak 2011 tarihine ertelendi.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.