23 Şubat 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara3°C

RUH SAĞLIĞI MERKEZİNDEN ALAADDİN YILMAZ KENDİNE ODA AYIRDI

RUH SAĞLIĞI MERKEZİNDEN ALAADDİN YILMAZ KENDİNE ODA AYIRDI

26 Kasım 2010 Cuma 00:00

Dün Toplum Ruh SağlığıMerkezi’nin açılışı yapıldı.Açılışta konuşma yapan Alaaddin Yılmaz  “Bir oda boş duruyor onu da kendime ayırdım “demesi açılışa katılanları gülümsetti.Başkan Yılmaz’ın bilinmeyen bir sebeple plaketini almadan açılış programından ayrılması davetlilerin aklında soru işareti bıraktı.

Bolulu hayırseverlerin destekleri ile eski MİT binasının olduğu yere yapılan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açılışına Vali Yardımcısı İsmail Atasoy, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ve eşi Solmaz Baysal Rektör Hayri Coşkun, Sağlık Müdürü Dursun Koç, Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürü Orhan Koç, AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, Bağışçılar Vakfı Başkanı Şerafettin Erbayaram ve birçok davetli katıldı.

“Proje bir annenin feryadı ile başladı”

Açılışta konuşma yapan İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal şöyle dedi” Proje  birgün İzzet Baysal Vakfı’na gelen bir mektupla başladı. Mektup bir annenin feryadı idi. Bu sağlık merkezinin ruh sağlığı bozuk kızına ne derece faydalı olduğundan bahsediyor ve kendim için istemiyorum ama Bolu’da böyle hasta olan çok insan var. Onlar için istiyorum diyordu. Bu binanın restorasyonu için vakfı yardıma çağırıyordu. Vakıf bu binaya başka yatırımları da olduğu için kaynak ayıramadı. O sırada Şerafettin Erbayram’ın eşi Hayriye Hanım neden bu mektubu Bolu halkına duyurmuyoruz dedi ve öyle başladı proje çok mutluyum Bolulular bu sese kulak verdiler ve eski MİT binasının restorasyonunu gerçekleştirdiler. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nin Bolu’ya hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Bir odada kendime ayırdım”

Ahmet Baysal’dan sonra Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz konuşma yaptı. Yılmaz konuşmasında ,” Bundan üç beş yıl Bolu’ya Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesi yapalım dendiğinde Bolu’da delileri mi dolaştıracaksınız diye kıyametler kopmuştu. Siyasiler ve aklı başında herkes bu konuda rahatsızlık duymuştu. Sonra öğrendik ki o hastane dolmuş ve MİT buradan ayrılınca bu binaya da sahip oldu. Buradaki başarı Başhekim Hülya Hanıma aittir. Onu kutluyorum. Bir oda boş duruyor onu da kendime ayırdım. İnsanları kucakladığımız zaman o insanlar bizim olur ittiğimiz zaman o insanları itmiş oluruz bizde bunu bize Hülya Hanım öğretti onlara hep birlikte sarılacağız” diye konuştu. Plaket törenine geçilmeden önce Başkan Alaaddin Yılmaz ani bir şekilde açılış törenini terk etti. Alaaddin Yılmaz’ın plaketini  Ali Ercoşkun aldı.

 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.