17 Ağustos 2019
  • Bolu21°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara23°C

SİSTE KAYBOLAN 7 KİŞİ 4,5 SAAT SONRA BULUNDU

Siste kaybolan 7 kişi 4,5 saat sonra bulundu

26 Kasım 2010 Cuma 00:00

Ankara'nın Beypazarı İlçesi'ne bağlı Karaşar Belde Belediye Başkanı Ali Özdamar, Sakarya Bölge İdare Mahkemesi hakimi ve Sakarya Üniversitesi'nde görevli öğretim üyelerinin aralarında bulunduğu 7 kişi, Bolu İl Özel İdaresi'nin işletmeye verdiği su kaynağında keşif çalışması yaparken siste kayboldu. 7 kişi 4,5 saat sonra jandarma ekipleri tarafından bulunarak Bolu'nun Kıbrıscık İlçesi'ne getirildi.

7 kişi 4,5 saat sonra jandarma ekipleri tarafından bulunarak Bolu'nun Kıbrıscık İlçesi'ne getirildi.

Beypazarı'na bağlı Karaşar Belediye Başkanı Ali Özdamar, Sakal Yaylası'ndaki Horhor Deresi'nde bulunan su kaynağını komşu il Bolu İl Özel İdaresi'nin işletmeye vermesi üzerine dava açtı. Bugün, bölgede keşif yapmak için Ali Özdamar, Sakarya Bölge İdare Mahkemesi 1 Nolu Mahkeme Başkanı Ali Türkmen, bilirkişi olarak Sakarya Üniversitesi'nde görevli öğretim üyesi Mahmut Özmen ve ismi öğrenilemeyen 2 öğretim üyesi, Kaşkar Belediyesi Meclis Üyesi Zeki Yıldız, mahkeme mübaşiri Cevdet Börek'in aralarında bulunduğu 7 kişi araçlarla yaylaya geldi. Horhor Deresi'nde incelemede bulunan ekip daha sonra ikinci su kaynağına gitmek için araçları bırakarak yaya olarak orman yoluna girdi.

Keşif heyetinde bulunan 7 kişi, yoğun sis nedeniyle yollarını kaybetti. Cep telefonlarının çekmemesi üzerine heyet toplu olarak telefonun çekeceği bir bölgeye ulaşabilmek için yürüyüşe devam etti. Başkan Ali Özdamar cep telefonunun çektiği bölgeden Karaşar Jandarma Karakolu'nu arayarak yardım istedi. Karaşar Jandarma Karakolu ise durumu Kıbrıscık İlçe Jandarma Komutanlığı'na bildirdi. Kıbrıscık'dan hareket eden jandarma ekipleri bölgeyi iyi bilen bir muhtarı da yanlarına aldı.

Jandarma ekipleri saat 20.30 sıralarında kaybolan 7 kişiyi, Kıbrıscık'ın Akçatepe mevkiinde bularak İlçe Jandarma Komutanlığı'na getirdi. Jandarma, belediye başkanı, hakim, öğretim üyeleri ve diğer görevlilere çay ve yemek ikram etti. Hakim ve öğretim üyeleri karakolun arkasından çıkarak geldikleri minibüse binerken, belediye başkanı ve meclis üyesi ise karakoldan çıkarken gazetecilerin sorularını cevapladı.

Sis nedeniyle kaybolduklarını söyleyen Ali Özdamar, “Bizim bölgemize ait kaynak suyu nedeniyle dava açtık. Heyet olarak bölgeye incelemeye gittik. Çok yoğun sis vardı. Yani kendi yolumuzu bulabileceğimizi düşündük. Kaybolduğumuzu anlayınca cep telefonunun çektiği yere kadar yürüdük. Daha sonra jandarma ve ilgili yerlere bilgi verdik. Gelip bizi kurtardılar” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.