19 Haziran 2019
  • Bolu21°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara24°C

İŞLER NEDEN KARIŞTI?

İŞLER NEDEN KARIŞTI?

27 Kasım 2010 Cumartesi 00:00

Aslında öteden beri yazdıklarımı geriye dönüp bir kez daha okuduğumda işlerin neden karıştığını çok daha rahat anlayabiliyorum.

Bir kere konu kongreye kadar gidiyor.

Boluspor tarihinde az rastlanır son kongrede olan bitenler. Yılmaz Becikoğlu’nu kongrede ekarte etmek için bin türlü tezgah çevirenler öncelikle bugün ortaya çıkan sorunların baş sorumlusudurlar.

Son kongrede Yılmaz Becikoğlu kulübü almasın diye, dar zamana sıkıştırılmış kısıtlı bir yönetici gurubu ile Becikoğlu’nun karşısına çıkmışlar ve beklenmedik bir şekilde de kongreyi almışlardır.

İmkanları sınırlı, kulüp yöneticiliği, backraundları kısıtlı kadro daha baştan transferleri tamamen teknik kadroya teslim ederek, teknik direktörün tavsiyelerine uyarak bir transfer politikası izlemiş ve ilk hatayı yapmışlardır.

Ardından görev dağılımda yaşanan tatsızlıklar bilindiği gibi kulübün basın sözcüsünün, genel kaptanının ve idari menajerinin istifası ile sonuçlanmış, teknik direktör Levent Eriş aynı gün içinde birkaç kez istifa etmiştir. Bu sancılı süreç daha sonra biraz durulmuş gibi gözükse de peş peşe alınan kötü sonuçlar bunalımı tekrar tetiklemiştir.

Tabi bu noktada hoca ve yönetim bileti basına kesmiştir.

Görüldüğü gibi bu kolaycı yöntemde kaosu durdurmaya yetmemiştir.

Peki bu gelinen noktada yapılması gereken nedir?

Bana göre; eğer Levent Eriş futbolcuları iyi motive eder, takım bir galibiyet serisi yakalayabilirse sorunlar geçici olarak dondurulur.

Ama bunun aksi olursa ne hocayı, ne yönetimi kimse kurtaramaz.

Akhisar maçında başarılar.
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.