22 Şubat 2019
  • Bolu6°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara4°C

İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI MÜCAHİT KUTLU:“ÇAMUR ATARAK, SİYASİ RANT ELDE ETMEK İSTİYORLAR”

İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu:“ÇAMUR ATARAK, SİYASİ RANT ELDE ETMEK İSTİYORLAR”

29 Kasım 2010 Pazartesi 00:00

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı, AK Parti teşkilatlarının tam kadro katılımı ile gerçekleşti. Hac ziyaretleri sonrası partililerle ilk kez bir araya gelen Milletvekilleri Fatih Metin ve Yüksel Coşkunyürek, partililerle hasret giderdi. Toplantı da konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, Çınar Otel tartışmalarıyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.
AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı dün Solmaz-Ahmet Baysal Öğretmenevi’nde yapıldı. AK Parti Bolu Milletvekili Metin Yılmaz ile kutsal topraklarda hac ziyaretinde olan milletvekilleri Yüksel Coşkunyürek ve Fatih Metin’in de katıldığı toplantıya, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, Merkez İlçe Başkanı Erol Özak, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hatice Dinç, AK Partili belediye başkanları, partinin ilçe teşkilat başkanları ve çok sayıda partili üye katıldı.

Toplantıda konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu’nun gündeminde ise yıkımının ardından yeniden tartışmalara konu olan Çınar Otel vardı. Çınar Otel konusunda basında çıkan haberlere ilişkin eleştirilerde bulunan Kutlu, konuya ilişkin İl Genel Meclisi ve hakkında ortaya atılan iddialara yanıt verdi.

“BİZ GÖREVİMİZİ YERİNE GETİRDİK”

Kutlu konuya ilişkin açıklamasında şöyle konuştu: “Çınar Otel konusunda önemli bir bilgi kirliliği var. Köşe yazarlarınca, gazetecilerce bu konuda araştırmadan, bilmeden ve konuya vakıf olmadan sadece çamur at izi kalsın mantığıyla hazırlanan yazıları ve haberleri hep birlikte okuduk. İl Genel Meclisi’nin ve İl Genel Meclisi üyelerinin görevleri nelerdir, hangi aşamalarda görev sahibidirler, bunu 5302 sayılı yasa açıkça ortaya koymuştur. Biz şu ana kadar bu yasa çerçevesi içerisinde yapmış olduğumuz çalışmalarla yasanın ruhuna ve içselliğine tamamen uygun çalışmalar yaptık. Burada da aynı çalışmayı yürütüyoruz. Şu an da Çınar Oteli’yle ilgili mevzu yargıya intikal etmiş bir konudur ve yargı süreci de devam ediyor. Orada yapılan bir yanlışlık, Akçakoca Belediyesi tarafından sadece ve sadece hukuki bir yanlışlıktan ibarettir. Bunu şunun için söylüyorum. 2002’de Çınar Otel kiraya verilmiştir, 2004 yılında biz göreve geldik. 2005 yılında yerel yönetimler yasasıyla birlikte Özel İdare’nin, İl Genel Meclisi’nin ve İl Genel Meclisi Başkanını seçmiştir. Dolayısıyla burada yapılan çalışmalar, eğer ki Akçakoca’nın veya Düzce’nin turizmine tabiri caizse bir ket vurma varsa, bunun sorumluluğu sadece Akçakoca Belediyesi’ne ve belediye yönetimine aittir. Çınar Otel turizm de Akçakoca için çok önemli bir yerdir. Biz kendileriyle de defalarca görüştük. Köşeyazarları, bizi bu konuyla ilgili görüşmelerde bulunmadığımızı ve Akçakoca Belediyesi’yle anlaşmadığımızı, hatta anlaşma tarafı olmadığımızı iddia ediyorlar. Ama biz üstümüze düşen tarafı gerek Vali Bey’le, gerek İl Genel Meclisi üyelerimizle, gerek Çınar Otel’i gündemimize taşımakla, Bolu kamuoyunda bunu menfaatleri doğrultusunda çalışma yaparak, biz görevimizi hakkıyla yerine getirdik. Ve bunu belgeleriyle birlikte açıklayacağız.”

KUTLU: “GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ”

Kutlu açıklamalarının devamında, “O zaman bize çamur atmak isteyenler, meydanlarda yürek yüreğe karşı karşıya geldikleri zaman yenemeyeceğini ve vatandaşımızın nazarında başarılı AK Parti’li yöneticilerle baş edemeyeceklerine inandıklarından dolayı AK Parti’ye, daha doğrusu İl Genel Meclisi’ne ve il Genel Meclisi Başkanına çamur atmak suretiyle menfaat ve siyasi rant elde etme çabaları var. Ama bunun böyle olmadığını hep birlikte müşaade edeceğiz. Biz şu ana kadar bize güvenenleri kesinlikle mahcup etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz. Üzerimizde olan yükün farkındayız ve görevimizin başındayız.” diyerek açıklamalarını tamamladı.

“1 MİLYON KİŞİYE YETECEK SU REZERVİNE SAHİBİZ”

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise Belediye çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi. Başkan Yılmaz, şunları söyledi: “Bir belediye başkanının öncelikli görevi şehrinin geleceğe yönelik su problemini çözmesi lazım. Şu an da arıtılmış suyu şehre vermenin huzuru içerisindeyiz. Geçmişte yer altı suyu kullanan vatandaşlarımız bugün arıtılmış su kullanıyor. Şebekelerdeki sıkıntılardan dolayı suyumuzun yüzde 57’si kayıp. Bu problemi çözmek içinde önümüzdeki dönemde şehrin su şebekesini tamamen yenileyeceğiz. Bu çok yoğun bir kazı çalışması demektir. Çok yoğun şehir içi tahribatı demektir. Ama birilerinin bunu çözmesi lazım. Sorunları çözen AK Parti iktidarı olarak biz bu işi yapmak durumundayız. Bununla ilgili tüm tedbirlerimizi almış bulunmaktayız. Gelecek için su problemini çözmemiz gerek. Bu konuda da önce Çele Barajı çalışmalarımızı bitirdik. Şu an da Çele Barajı tek başına Bolu’nun su ihtiyacını karşılayabilecek durumdadır. Hemen başlanacak duruma getirilmiştir ve bu bir başarıdır. Karadere sularıyla ilgili çalışmalarımız sürmektedir. Bütün teşkilat olarak ve milletvekillerimizle bu çalışmayı sürdürmekteyiz, ama hala neticelendiremedik. Bunun da neticelendirilmesiyle Bolu gelecekteki su problemini çözecektir. Gelecek derken, Bolu’nun gelecekteki nüfusu 350 bin olacaktır. Çele Barajı, Karadere ve mevcut sularımız yaklaşık 1 milyon kişiye yetecek su rezervlerimizi oluşturuyor. Bu şu demektir. Dünya ve ülkemizdeki bazı iller gelecekte su sıkıntısı çekecektir, ama Bolu gelecekte su sıkıntısı çekmeyecektir. Bu çok iddialı sözün arkasında olduğumuzu da ifade ediyoruz.”

YILMAZ: “DÜNYADA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Açıklamalarının devamında Başkan Yılmaz, “Ayrıca Türkiye’de ve dünyada ilk kez kullanma suyu şebekesi çekeceğiz. Bunun da önümüzdeki yıl içerisinde tamamlanmasını bekliyoruz. Park ve bahçeleri suladığımız, camilere, tuvaletlere verdiğimiz su ile itfaiyenin kullandığı su içinde ayrı bir şebeke çekeceğiz. Yani Bolu’daki içme suyu şebekesinin tamamını yenileyeceğiz, artı Kökez suyu şebekemiz var ve bir de kullanma suyu şebekesi çekeceğiz. Buna ilave olarak yağmur suları hattının da en azından bir kısmını bitirmek istiyoruz. Şuan doğalgaz çalışmaları nedeniyle şehrin pek çok noktası kazılıyor. Yağmur suları nedeniyle kazılarımız var, ama içme suyu ve kullanma suyu çalışmaları da devreye girdiğinde şu anki mevcut tahribat katlanarak devam edecektir. Bunu yapmamızın nedeni de şehrin alt yapı sorunlarını tamamen çözme isteğimizdir.” diyerek açıklamalarını sonlandırdı

“MEMUR MAAŞLARINI ÖDEYEMEYECEK
DURUMDAKİ BİR EKONOMİYİ DEVRALMIŞTIK”

Başkan Yılmaz’ın ardından partililere seslenen Milletvekili Metin Yılmaz, memur maaşlarını ödeyemeyecek bir ekonomiyi iktidara gelirken devraldıklarını belirterek, “Bugün ise IMF’yi artık ülkesinden göndermek üzere olan bir ülke konumuna geldik. Günümüzde mali krizlerle Avrupa ülkeleri çalkalanırken, Türkiye kriz dönemini AK Parti iktidarıyla rahatlıkla bertaraf etmiştir.” dedi.

ERCOŞKUN’DAN TEŞKİLAT BAŞKANLARINA UYARI

Toplantı da teşkilat üyelerine seslenen AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun ise çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. AK Parti teşkilatlarının her sorumluluk bölgesinde, seçmen sayısının yüzde 10’unu partiye üye yapma şeklinde bir görevi olduğunu belirten Ercoşkun, bu sayıya bugüne kadar sadece Kıbrıscık ilçesinde ulaşılabildiğini söyledi. Diğer ilçelerde hedeflenen rakamların altında üye sayısına sahip olduklarını ifade eden Ercoşkun, teşkilat başkanlarına seslenerek, yeterli üye sayılarına en kısa sürede ulaşılmasını istedi.

“DÜNYA ÇAPINDA SEVİLEN BİR LİDERİN TEŞKİLATLARIYIZ”

AK Parti İl Başkanı Ercoşkun’un ardından kürsüden partililere seslenen Milletvekili ve TBMM Katip Üyesi Fatih Metin, konuşmasına “Kanım, canım sana feda olsun Erdoğan” sözleriyle başladı. Bu sözü kendisinin oluşturmadığını ifade eden Milletvekili Metin, bu sözleri Lübnan ziyaretinde ülkede yaşayan kişilerden duyduğunu ve kendisine uyandırdığı mutluluktan dolayı toplantıdaki konuşmasına bu sözlerle başladığını söyledi. “Hedeflerimizin hayal ettiğimizin çok daha ötesinde bir ufuk olduğunun göstergesidir bu cümle” diyen Milletvekili Metin, ülke sınırları dışında bile çok büyük sevgi kazanmış bir liderin önderliğindeki teşkilatlar olduklarını dile getirdi.

“KRİZ AK PARTİ İKTİDARI SAYESİNDE ATLATILMIŞTIR”

Fatih Metin’in ardından son konuşmacı olarak kürsüye çıkan Milletvekili Yüksel Coşkunyürek ise, “Başbakanımız ‘Ekonomik kriz bizden teğet geçecek’ derken dalga geçenler, başta bazı sanayicilerimiz ve diğer siyasi partiler olmak üzere bugün ‘Hata yapmışız. Başbakan haklıymış’ diyorlar. Türkiye krizi başarıyla bertaraf etmişse bunu AK Parti iktidarıyla gerçekleştirmiştir” ifadelerini kullandı.

GÜZ VE YAĞDI’YA PLAKET VERİLDİ

Konuşmaların ardından AK Parti eski İl Başkanı Mehmet Emin Güz’e ve Mengen’i tam 25 yıl süreyle İl Genel Meclisi’nde temsil eden siyasetçi Hüseyin Yağdı’ya plaket verildi. Plaket töreni sonrası açıklamalarda bulunan Mehmet Emin Güz, kendilerinin siyasete merhameti, iyiliği, şefkati ve sevgiyi kattıklarını belirterek, “Siyasete girerek, ağlayan bir çocuğun gözyaşı olmaya talip olduk. Bu tip plaketler genel olarak, emekli olanlara verilir. Biz emekli olmadık, baştan beridir nerede isek oradayız. Yani diyoruz ki, pazara kadar değil, mezara kadar.”

Plaket töreni sonrası Milletvekilleri Fatih Metin ve Yüksel Coşkunyürek’in hac ziyaretlerinden getirdikleri zemzem suyu ve hurma toplantıya katılanlara ikram edildi. AK Parti teşkilatları ardından birlikte öğle yemeği yedi.
 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.