26 Haziran 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara25°C

BOLU PLAJI!

BOLU PLAJI!

29 Kasım 2010 Pazartesi 00:00

Ne mutlu bize! Artık plajımızda oldu, denizimiz olmasa da.Çınar Otel yıkıldıktan sonra Akçakoca Belediye Başkanı Bolu yerel basınına bir açıklama yolladı da ,bu işin bu şekilde sonuçlanmasında etkin rol oynayan Bolululardan hala mantıklı bir açıklama gelmedi!

Bolu Kamuoyunda soğuk duş etkisi yaratan ,Çınar Otel'in yıkılması ile sonuçlanan soğuk rüzgarları ılıtmak görevi yine Akçakoca Belediye Başkanı 'na kaldı.

Başkan ,otelin artıklarını temizledikten sonra bu plajı daha da güzelleştirerek ismini Bolu Plajı olarak tescilleyeceğini açıkladı.

Bir çok Bolulu, yazın kısa süreli güzel ve sıcak günlerinde Akçakoca'ya gider.Hala eskiden kalma bir alışkanlık olarak sahiplenir Akçakoca'yı.Kendinden bilir.El memleket veya gurbet olarak görmez.Misafir gibi değil ev sahibi gibi hisseder her daim.

Çınar Otel ayrı bir şahididir geçmişin.Bu özelliği ile değeri ,paha biçilmezdir!Defalarca gitmiş olsa da Akçakoca'ya.Bir kez dahi girmese de kapısından içeri Çınar Otel'in. Şahit sayar geçen günlere.

Yaşlı ama yıllara meydan okurcasına diri koca çınardan alır adını Çınar Otel!

Bir çok orta yaş ve üstünün gençlik heyecanıdır!

Hele Otel'de konaklamış ya da bir kahve içme kadar kısa süreli de olsa uğramış her Bolulu' nun hafızasında ayrı bir anıdır!

Ben sırf bu sebepten ötürü Akçakoca'da Bolu Plajı istemiyorum!

Çınar Oteli istiyorum!Çınar Oteli!

Sıcağı sıcağına bu meselenin üzerine gidilmelidir soğumadan.Aksi halde arsayı satsanız da ,o plaja Bolu Plajı ismini verseniz de bu acı,bu burukluk ve boğazımızdaki yutkunmamızı engelleyen eziyet bitmez!

Yeni Çınar Oteli yapabilmek için Akçakoca Belediyesi, mevcut arsayı uygun bir arsa ile takas etmeli ve yeni arsanın otel alanı olarak gerekli tescillerini imar planına işlemelidir.

Akçakoca ,bu ayıbı ancak ve ancak böyle telafi edebilir!

Anıların ticareti olmaz!

Bu arsaya paha biçmek ,Bolululara hakarettir öncelikle!

İl Genel Meclisi öncelikle bu noktada hatalıdır!

Bu konuda konuşanlardan kaç tanesinin bu otel ile ilgili anısı vardır?

Bu Otel ile geçmişi olmayanlar doğal olarak buna paha biçebilir!Bu Vali olabilir veya başka bir önemli mevki de olabilir!

Bu arsayı satmayı aklından geçirenler acaba yakın akrabasının mezar yerini de satabilir mi?

Kim anasının babasının mezarına paha biçebilir?

Ancak şartlar gereği mezar yeri değişebilir ,taşınabilir!

Bu durumda aynen bu örneklemenin benzeridir!

Yeni Çınar Otelimizi Akçakoca'ya bir abide gibi dikmek ,bu konudaki yetkililerin borcudur.Bu bugün olmayabilir.Bu gün görevde olanlar bunu başaramayabilir.Gücü olmayabilir!Ancak günün birinde bunu yapmayı kafaya koyan irade göreve geldiğinde, bu yarayı sarabilme şansına sahip olabilmelidir!

Yeni Çınar Otel arsasını Bolu'ya kazandırmak ,bu gün görevi başındakilerin boyun borcudur!

Ya arsa !Ya boyun!

Tercih sizin!


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.