19 Haziran 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara24°C

BAY HOOP EVDE ŞAMATA BOLU'YA GELİYOR!

Bay Hoop Evde Şamata Bolu'ya geliyor!

30 Kasım 2010 Salı 00:00

Çocuklara sigorta bilincini aşılamak amacıyla BKM tarafından yazılıp sahnelenen “Bay Hoop Evde Şamata” oyunu, Anadolu turnesi kapsamında Bolulu çocuklara da gösteri sunacak.

Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği'nin talebi doğrultusunda çocuklara sigorta bilincini aşılamak amacıyla BKM tarafından yazılıp sahnelenen Bay Hoop Evde Şamata oyunu, yola çıktığı Anadolu turnesinde hem çocuklar hem de veliler tarafından yoğun ilgiyle karşılanıyor. Şimdiye kadar 25 bin 950 km yol kat eden oyun, 54 günde 68 bin izleyiciye ulaştı.

BKM tarafından yazılıp sahnelenen Bay Hoop Evde Şamata adlı müzikli danslı çocuk oyunu 28 Kasım Pazar günü Halk Eğitim Merkezi'nde 11.00 ve 13.00 seanslarıyla minik izleyicileriyle buluşacak. 2010-2011 yılı gerçekleştirilen turnenin ikinci etabında ilk kez Bolu'lu minik seyircilere gösterimi gerçekleştirilecek oyunun Pazar günü gösterimi için biletler Halk Eğitim Merkezi gişelerinden ücretsiz olarak elde edilebilecek.

Ülkemizde sigorta bilincinin gelişmesini sağlama vizyonu doğrultusunda Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği'nin (TSRŞB) talebi ile BKM tarafından hazırlanan Bay Hoop Evde Şamata oyunu minik izleyicilerinden tam not alıyor.

2009 yılında başlayan turnenin ilk etabında başta İstanbul'un birçok ilçesinde de olmak üzere Edirne, Tekirdağ, Balıkesir, Çanakkale, İzmit, Bursa, Denizli, Antalya, İzmir, Konya, Kayseri, Adana, Gaziantep, Malatya, Elazığ, Trabzon, Samsun, Erzurum, Erzincan, Kütahya, Eskişehir, Yalova, Kars, Urfa, Mardin, Hayat, İskenderun, Ankara'da seyredilen oyun toplamda 49 bin çocuk ve veliye ulaşmayı başardı ve çocukların yanı sıra velilerden de beğeni topladı.

2'nci etap olarak 20 ili dolaşacak oyun finalini Trabzon'da Sömestr döneminde gerçekleştirecek.

2010-2011 turnesinde oyun; İstanbul, Yalova, Kocaeli, Adapazarı, bolu, Karabük, Karadeniz Ereğli, Çankırı, Çorum, Ankara, İzmir, Niğde, Nevşehir, Adana, Gaziantep, Malatya, Kahramanmaraş, Sivas, Giresun, Ordu, Samsun, Trabzon illerinde seyircisi ile buluşacak.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.