25 Mayıs 2019
  • Bolu11°C
  • İstanbul16°C
  • Ankara14°C

EMİN SEMERCİOĞLU: 'NE TEHDİDİ, NE PAZARLIĞI KİM ÇIKARIYOR BUNLARI!'

EMİN SEMERCİOĞLU: 'NE TEHDİDİ, NE PAZARLIĞI KİM ÇIKARIYOR BUNLARI!'

03 Aralık 2010 Cuma 00:00

Bolu'da yayınlanan bir gazetede dün “Çirkin pazarlık” başlığı ile çıkan ve Boluspor Kulübü'nün Kaplıca Tesislerine talip olmaktan vazgeçmesinden sonra, kafalarda soru işaretleri oluştuğunu duyuran haber üzerine, konuyu araştırmak istedik. Haberde İl Genel Meclisi üyelerinin ve Boluspor sorumlularının tehdit edildiği iddiaları ile olayın yeni bir boyut kazandığı belirtiliyordu.

HABER: SERVET YILMAZ

Biz de konuyu açıklığa kavuşturmak adına Boluspor Başkanı Emin Semercioğlu'nun bilgisine başvurduk. Başkan Semercioğlu bu konuda gazetemize şunları söyledi:

SAYIN VALİMİZ BANA BİR SÖZ VERMEDİ

Ben önce size olayın nasıl geliştiğini anlatayım. Bu konu Sayın Valimizi ziyaret ettiğimiz gün gündeme geldi. Ben kendilerine talebimizi sözlü olarak ilettim, yazılı bir dilekçe vermiş değilim. Sayın Valimiz de bana olumlu ya da olumsuz bir cevap vermedi. Bizlere, “Bu isteğinizi alt komisyona göndereyim; olabilir de, olmayabilir de” dedi.

MEHMET İNCEAYAN BENİ TELEFONLA ARADI

İl Genel Meclisini ziyarete gittiğimiz gün, içeriye girmeden önce Mehmet İnceayan telefonla beni aradı. Bana, “Biz, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası'nın üyesiyiz, siz de bu kurumun başkanısınız. Bizi temsil ediyorsunuz. Siz bize köstek olmamalısınız, destek olmanız gerekir. Bu durumlar olmuyor” dedi. Ben de kendisine, “Siz de Boluspor Başkanlığı yaptınız. Ben Boluspor'a kalıcı kaynaklar sağlamaya çalışıyorum, bu kulüp başka türlü nasıl ayakta kalacak?” dedim.

“SİZ ÖNCE DİĞER SORUNLARI ÇÖZÜN” DEDİ

Daha sonra İnceayan bana, “Siz hem Boluspor'un, hem de Ticaret Odası'nın başkanısınız. Boluspor'un başka sorunları da var. Siz önce diğer sorunları çözün” dedi. Ben de kendisine, "Bu konu karşılıklı oturulup, konuşulur” dedim.

TEHDİT SÖZ KONUSU DEĞİLDİR

Yani sizin ifade ettiğiniz türden bir tehdit söz konusu değildir. Hiçbir pazarlık yapılmış değildir. Ortada olgunlaşmış bir şey yokken neyin pazarlığı? Ne tehdidi, ne pazarlığı kim çıkarıyor bunları?

Bolu'da bazı doğruları başka yoldan göstermek isteyenler var. Bir takım alışkanlıklar var. Bu alışkanlıkları değiştirebildiğimiz oranda Bolu'yu kalkındırırız. Bunu başaramazsak yerimizde sayarız.

BİZ BU İŞİN ÜZERİNDE DURMAYIZ

Son olarak şunu söyleyeyim, ortada Bolsantur A.Ş. ile Bolu İl Özel İdaresi'nin şirketi olan Bolöztur arasında daha önce yapılmış bir sözleşme var. Doğal olarak Bolsantur A.Ş. sözleşmeyi uzatmak istiyor. Ya da işletmenin yeniden kendilerine kiralanmasını talep ediyor.

Anladığım kadarıyla sözleşmede Özel İdare aleyhine bazı maddeler var. Biz Boluspor olarak Özel İdare'nin zarar etmesini talep edemeyiz. Yani Özel İdare'nin menfaatleri söz konusuysa biz bu işin üzerinde durmayız.

 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.