20 Nisan 2019
  • Bolu-1°C
  • İstanbul8°C
  • Ankara0°C

“İHALEDE YOLSUZLUK “DAVASINA DEVAM EDİLDİ

“İHALEDE YOLSUZLUK “DAVASINA DEVAM EDİLDİ

03 Aralık 2010 Cuma 00:00

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde Hakim Yusuf Zabun Başkanlığında oluşan heyet yargılamanın bu celsesinde bazı sanıkların savunmasını aldı. Duruşmada hazır olan mağdurlarda, mağduriyetlerinin gerekçelerini heyete anlattılar.

“Bolu’da ki 30 araçlık ihaleyi almışım almamışım benim için bir önemi yok”

Sanık Talip Şanlı Bolu Belediyesi’nin otobüs ihalesi ilanını internetten gördüğünü kendisinin de aynı işte iştigal ettiği için ihale dosyası ile ilgilendiğini belirtti. Dosyanın detaylarını öğrenmek için Bolu’ya geldiğini diğer sanık İhsan Ağcan ile makamında görüştüğünü ihale koşullarının çok ağır olduğunu kendisine ilettiğini bu şartlarda bu ihaleye kimse girmez dediğini söyledi.”Ben Tekirdağ, Afyon ve Denizli’de insan taşımacılığı yapıyorum. Toplam 220 aracım var. Bolu’da ki 30 araçlık ihaleyi almışım almamışım benim için bir önemi yok benim için küçük iş, ben kendi sahamda deneyimliyim” dedi.

“İhsan Ağcan zararımı öderse şikâyetçi değilim”

Duruşmaya mağdur Hüseyin Aydilek’in alındı. Aydilek,” İhaleye girdiğim halde elimde 2010 model aracım olduğu halde elimdeki aracın şartnameye uygun olmamasını dile getirdikleri için ihaleden elenmek istendim”.Ancak İhsan Ağcan ile konuştuğumda Otakar araçların iyi olduğunu söyledi. Bunun üzerine bende Otokar araç temin ettim bu araçla ihaleye girdim. Elimde Isuzu araç olduğu dönemde Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan benim otobüsüme ceza yazdı. Aracımı daha az gelir getiren yerlere yönlendirdi” dedi. Mağdur “Ben İhsan Ağcan’dan şikâyetçiyim bana az gelir getiren işlerde çalıştırıp günlük 300 TL zararıma sebebiyet verdi. Bu 20 gün boyunca böyle devam etti. Zararımı öderse şikâyetçi değilim”dedi.

“Hattı aldım ancak hatta araç sokamadım ihale dosyam yandı mağdurum”
Bir diğer mağdur olduğunu iddia eden Nadir Akkaya ise her ne kadar ifadelerimde şikayetçi olduğunu söylemiş isem de şuan şikayetçi değilim. Mağdur Ahmet Öztürk,” İhale komisyonunda bulanan sanıklar İhsan Ağcan,İsmail Gezgin,Seyit Ali Özkoç ve İsmail Civelekten şikayetçiyim<, ben hattı aldım ancak hatta araç sokamadım ihale dosyam yandı mağdurum”dedi.

“İhaleye Boluspor olarak katılmak istedik. Ancak paramız yetişmedi”

Daha sonra tanıkların ifadelerine geçildi. Tanıklardan Necip Çarıkçı,” ihaleye Boluspor olarak katılmak istedik. Ancak paramız yetişmediği için dosya alamadık ihalede İhsen Ağcan’nın yönlendirmesi olmamıştır” dedi.
Duruşmanın sonunda Mahkeme Başkanı Hakim Yusuf Zabun mahkemeye gelmeyen tanıkların ihrazen celplerine başka suçtan tutukları sanık İhsan Ağcan’nın eğer duruşmaya katılmak isterse gerekli güvenlik önlemleri alınarak duruşmada hazır edilmeleri yolunda müzekkere yazılmasına sanık Talip Şanlı’nın yurtdışı yasağının kaldırılması yolundaki talibinin bu aşamada reddine karar vererek duruşmayı 03.02.2011 tarihine bırakılmasına karar verilmiştir.
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.