19 Eylül 2019
  • Bolu25°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara27°C

VALİ ÖZÇİMEN SERT KONUŞTU; “BENİ KİMSE TEHDİT EDEMEZ”

Vali Özçimen sert konuştu; “Beni kimse tehdit edemez”

04 Aralık 2010 Cumartesi 00:00

Vali İbrahim Özçimen, günlerdir tartışılan ve özel idareye ait Bolu Öz Tur Şirketi tarafından çalıştırılan Büyük Kaplıca'nın kiralanması konusunda yapılan eleştirilere sert yanıt verdi. Vali Özçimen, İHA muhabiri Bülent Velioğlu’na yaptığı açıklamada;"Eleştiriler biraz daha düzgün olmalı. Ben Bolu Valisiyim kimse beni tehdit edemez. Biz Bolu'nun menfaati ne gerektiriyorsa onu yaparız" dedi.

 

Kamuoyunda günlerdir tartışılan ve Büyük Kaplıca'nın kiralanması konusunda yapılan dedikodular üzerine Vali İbrahim Özçimen, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Herşeyi Bolu için yaptıklarını ve kişileri düşünmenin yanlış olacağını söyleyen Vali Özçimen, "Bu konuda hukuki statüler karıştırılıyor. Ben özel idarenin de başıyım. Genel idarenin de başıyım. Bu olayda da özel idareden aktarılmış olan bir şirket söz konusu. Bu şirket, şirketler kanununa tabi. Kaplıcanın ihaleyle verilmesini isteyenler bilmelidir ki, bu şirket ihale kanuna tabi değil. Çünkü özel şirketler ihale kanununa tabi değildir. Biz bakarız, şirketimizin menfaati neyi gerektiriyorsa onu yaparız.

ASLINDA ŞU ANKİ KAPLICA ATIL DURUMA DÜŞECEK

 

Özçimen açıklamasını şu şekilde sürdürdü “Kaplıcalara bir talep geldi. Termal Otel'de 1993 yılında yapılan sözleşmede ek tesis yapılması durumunda sürenin uzatılabileceği yönünde bir madde var. Mesela şu an da Termal Otel'in arkasında bir havuz yapılmış. Bunun karşılığında sözleşme 8 yıl uzatılmıştır. Otelin sözleşmesinin bitmesine 3 yıl var. İşletmeci bize gelerek ticari anlamda önlerini görmek istediklerini söylediler. Yönetim kurulumuz uygun görürse, karşılıklı şirket anlaşma halinde olabilir. İşletme sahibi kapalı spor salonu yapmak istediğini söyledi. Bunun karşılığında da bizden bir uzatma istiyorlar. Buna bağlantılı olarak da Büyük Kaplıca'nın işletmesini istediler. Biz kaplıcanın olduğu yere bir tesis daha yapacağız. Günü birlik bir kaplıca olacak. Bu tesis yapıldığında aslında şu anki kaplıca atıl duruma düşecek. İki sene sonra bu tesis bittiğinde mevcut tesis bizim için bir yük olacak. Biz gerekli değerlendirmeyi yaparak Bolu için en hayırlısı neyse onun kararını veririz"

 

BİZ DE HAYSİYET SAHİBİ İNSANLARIZ

 

İnsanları töhmet altında bırakmak istemediklerini söyleyen Vali Özçimen, "Ben 29 yıldır idarecilik yapan profesyonel bir yöneticiyim. Hemen dedikoduyla ve öküz altında buzağı aramak hiç hoş değil. Biz de haysiyet sahibi insanlarız. Bizim de çoluk çocuğumuz var. İnsanları bu konuda töhmet altında bırakmak olmaz. Benzer olarak Babas Kaplıcaları'nda da bizim bir birliğimiz var" diye konuştu.

 

BU KONU KAMUOYUNUN MİDESİNİ BULANDIRIR SEVİYEYE GELDİ

 

Kimsenin kendisini tehdit edemeyeceğini ve gerekirse Bolu Öz Tur şirketini fesih edebileceğini ifade eden Vali Özçimen, "Biz gelen teklifi değerlendiriyoruz. Ama bu konu kamuoyunun midesini bulandırır seviyeye geldi. Durum öyle bir hale geldi ki Bolu Öz Tur Şirketi'ni fesh bile edebilirim. Bütün gelir ve mal varlıklarını Özel İdare'ye aktarırım. Bunun uzun bir süreci var. Yönetim Kurulu'nda böyle bir karar almadık ama gidişat oraya gidiyor. İli ve ildeki yöneticileri hırpalamanın bir anlamı yok. Biz faydalı şeyler yapmaya çalışıyoruz. Boluspor'a zaten bir katkıda bulunacaktık. Biz şirket olduğumuz için zaten reklam parası altında Boluspor'a yardım ettik.

 

BURASI VALİ'NİN ÇİFTLİĞİ DEĞİL

 

Özçimen açıklamasının sonunda “Boluspor'un kaplıcaları istediği söylentileri çıkınca işin içinden çıkılmaz oldu. Bolsan Tur profesyonel bir firma. Boluspor'a daha farklı yerlerden kaynak bulunabilir. Gerekli görüşmeler yapılıyor. Gece burayı çalıştıran Bolsan Tur firması gündüz de çalıştırabilir duruma gelebilir. Yönetim kuruluyla yaptığımız görüşmelerde Boluspor'a verilmesini doğru bulmadık. Kulübe gereken destek farklı şekillerde sağlanacaktır. Kamuoyunda birilerinin bizi tehdit ettiğine dair söylentiler var. Ben Bolu Valisiyim. Beni kimse tehdit edemez. Bu dedikoduların tek sebebi şehirde olumsuzluk yaratmak. Burası Vali'nin çiftliği değil. Ben istediğim gibi karar alamam. Ama bu dedikodular çok canımı sıktı. Bazıları hedefine ulaştı. Eğer bu onların arzusuysa kendilerini tebrik etmek lazım" diye konuştu.

 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.