21 Mart 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara4°C

İZZET ÇETİN'İN “CAHİL” YORUMUNA ERCOŞKUN'DAN CEVAP: “ÇETİN'İN AÇIKLAMALARI UTANÇ VERİCİ”

İzzet Çetin'in “Cahil” yorumuna Ercoşkun'dan cevap: “Çetin'in açıklamaları utanç verici”

08 Aralık 2010 Çarşamba 00:00

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi İzzet Çetin'in Bolu ziyaretinde partisiyle ilgili olarak “En düşük oyu cahillerden ve ilkokul mezunlarından alıyoruz” şeklindeki değerlendirmesini yorumlayan AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, “Milletimiz adına utanç verici bu açıklamalar, CHP'nin halktan ne kadar ayrı olduğunu, halkın oyunu ne kadar önemsiz değerlendirdiğini ortaya koymuştur. Bu durum CHP'nin Bolu'daki başarısızlığını çok net açıklıyor.” dedi.

AK Parti İlçe Teşkilatı'nın önceki gün tam kadroyla istifa etmesinin ardından AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun dün parti binasında basın açıklaması düzenledi. Görevinden istifa eden ilçe başkanı Erdoğan Yalçın'ın boykot ederek katılmadığı toplantıda Ercoşkun, istifa eden diğer yönetim kurulu üyeleriyle basın mensuplarının karşısına çıktı. Beklenen istifalar hakkında Ercoşkun, istifaların partinin önünü açmak adına gerçekleştiğini vurguladı.

“TEŞKİLATIMIZ PARTİMİZİN ÖNÜNÜ AÇMAK İÇİN İSTİFA ETTİ”

Ercoşkun basın açıklamasında şöyle konuştu: “Yapmış olduğumuz son toplantılar da ve özellikle referandum sonrasında AK Parti teşkilatlarında yenileme ve tazeleme çalışmaları gerçekleştireceğimizi söylemiştik. Bu bağlamda Mudurnu İlçe Teşkilatı'yla süreci değerlendirdik ve netice itibariyle özellikle ilçe başkanımız Erdoğan Yalçın'ın gerek iş temposundaki yoğunluk gerekse de evini Bolu'ya taşıması ve bu nedenle teşkilat çalışmalarına gerekli zamanı ayıramaması sebebiyle teşkilattaki görevinden ayrılması noktasında genel bir kanaat oluştu. Bu kanaat vesilesiyle Mudurnu İlçe Teşkilatı'ndaki arkadaşlarımızda çok büyük bir fedakârlık örneği göstererek, AK Partimizin daha iyi noktalara gelebilmesi, daha iyi çalışmalar yapabilmesi ve partimizin önünü açabilmek adına istifalarını il başkanlığımıza sundular. Başta Erdoğan Yalçın olmak üzere yönetim kurulunu oluşturan diğer arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

AK PARTİ'DE YENİ İSİM ARAYIŞLARI SÜRÜYOR

Yeni teşkilatın yaklaşık on gün içerisinde görevlendirmeyle kurulacağını belirten Ercoşkun, “Teşkilat başkanımız Yaşar Yüceer yeni teşkilat çalışmalarıyla ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Yaklaşık on gün içerisinde toplumun tüm kesimlerini kucaklayabilecek bir yönetimi hep birlikte belirleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

ERSİN MEMİŞ İSMİ ÖN PLANDA

Bu arada istifa eden yönetim kurulu üyelerinden Ersin Memiş, yeni ilçe başkanlığı arayışındaki AK Parti'de görevlendirilmesine kesin gözüyle bakılan adaylar arasında gösteriliyor. 1990 yılından bu yana Ali Ercoşkun ve Alaaddin Yılmaz'la birlikte Refah Partisi döneminden bu yana siyasetin içerisinde olan Ersin Memiş'in, diğer adaylar arasında ılımlı bir siyasi duruşunun olması ve ilçe kamuoyunda sevilen bir isim olması, Memiş'i AK Parti İlçe Başkanlığı'nda diğer adaylar arasından ön plana çıkarıyor.

“HALKTAN KOPUKLAR”

Basında toplantısının devamında, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi İzzet Çetin'in partisinin Bolu İl Örgütü'ne yaptığı ziyaretteki açıklamalarına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan AK Parti İl Başkanı Ercoşkun, Çetin'i açıklamalarından dolayı hem övdü, hem de eleştirdi. Ercoşkun şunları söyledi: “CHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Çetin'i tebrik etmek lazım. Çünkü partisinin Bolu'daki durumunu açık kalplilikle ve doğru bir şekilde özetlemiş. Bolu'da ve özellikle ilçeler bazında bir türlü istedikleri başarıyı yakalayamadıklarını belirtmiş. CHP'de dönüp dolaşıp hep aynı isimlerle çalışmanın nelere mal olduğunu herhalde genel merkez anlamış. İzzet Çetin bunun neden kaynaklandığını da “En düşük oyu cahillerden ve ilkokul mezunlarından alıyoruz” diyerek belirtmiş. Böyle bir ifadeyi milletimiz adına utanç verici olarak değerlendiriyoruz. Bu açıklamalar bize CHP'nin milletten ne kadar ayrı olduğunu, halkın oyunu ne kadar önemsiz değerlendirdiğini ortaya koymuştur. Bu durum CHP'nin Bolu'daki başarısızlığını çok net açıkladığı kanaatindeyiz. Bu açıklamaları tasvip etmediğimiz belirtmek isteriz ve halkımız ister cahil olsun, ister ilkokul mezunu ister üniversite mezunu olsun herkesin eşit olduğunu ve AK Parti'nin bu eşitlik anlamında, özgürlük anlamında herkese değer vereceğini bir kez daha belirtmek istiyoruz.”

“SİYASİ RANT PEŞİNDE KOŞANLAR BOLUSPOR'U KULLANMAK İSTİYOR”

Açıklamalarının devamında Boluspor'la ilgili gündemdeki konulara ilişkin açıklamada bulunan Ercoşkun, şu ifadeleri kullandı: “Boluspor Başkanı Emin Semercioğlu'nun iyi niyetli olarak kaplıcalarla ilgili talebini kamuoyu gördü ve değerlendirdi. Ama kendi başarısızlıklarını ve kendi ikballerini ön plana alan, bu başarısızlıkları örtmek isteyip, siyasi anlamda da rant elde etmek isteyen zihniyet her şeyi olduğu gibi bugün Boluspor'u da kullanmak istiyor. Ve Boluspor gibi siyaset üstünde olan, tüm Boluluların belki de en fazla önem verdiği konulardan biri olan ve Bolu anlamında da tüm Türkiye'de ve dünya da marka olmamız noktasındaki en önemli değerlerimizden biri olan Boluspor'u bu çirkin emellerine alet etmelerini kesinlikle tasvip etmiyoruz. Boluspor kulübü şahsında ve Boluspor Yönetim Kurulu üyelerine bundan öncede olduğu gibi bundan sonra da her konu da AK Parti olarak destek vereceğimizi Bolu kamuoyuna iletmek istiyoruz.”UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.