19 Temmuz 2019
  • Bolu26°C
  • İstanbul28°C
  • Ankara27°C

YILBAŞI ÇEKİLİŞİNDE İKRAMİYE BÜYÜK, HAYALLER KÜÇÜK

YILBAŞI ÇEKİLİŞİNDE İKRAMİYE BÜYÜK, HAYALLER KÜÇÜK

08 Aralık 2010 Çarşamba 00:00

Yeni yıla sayılı günler vatandaşların yeni umutlarla aldıkları Milli Piyango biletinde büyük ikramiye bu yıl tam 35 milyon lira. İzzet Baysal Caddesi’ndeki vatandaşlara “Büyük ikramiye size çıksa, ne yapardınız?” sorusunu sorduk. İlginç yanıtlarla karşılaştığımız görüşmelerde, vatandaşların birbirinden farklı hayallerine şahit olduk.

İzzet Baysal Caddesi’nde karşılaştığımız vatandaşlara sorduğumuz “Büyük ikramiye size çıksa, ne yapardınız?” sorusuna aldığımız yanıtlar şöyle:

Röportaj: Mehmet Korkusuz

“BÜYÜK İKRAMİYEYLE HUZUREVİ VE HASTANE YAPTIRIRIM”

Ali Bıyıklı- Emekli- (51): Ailemden her kişiye birer tane olacak şekilde dört tane çeyrek Milli Piyango bileti aldım. Büyük ikramiye bana vurursa, önce kendime ve çocuklarıma birer ev alırım. Kalan tüm parayı da yardım işlerinde kullanmayı düşünürüm. Mesela huzurevi ve hastane yaptırabilirim. Bugüne kadar ikramiyeyle zengin olanların hallerini televizyonlardan görüyoruz. O yüzden haydan gelen huya gider. Alışkanlık olduğu için alıyorum milli piyango biletini birazda.

“YILBAŞI BİLETİMİ İSTANBUL’DAN ALACAĞIM”

Nazim Bilgi- Emekli- (54): O para haram para olduğunu düşünüyorum; fakat alışkanlık olduğu içinde her yılbaşı öncesi alıyorum. Önceki yıllarda iki üç adet alıyordum, ama bu defa beş tane almayı planlıyorum. Çekiliş için Bolu’da şansımın düşük olacağını düşünüyorum. Bu nedenle milli piyango biletlerimi İstanbul’dan almayı planlıyorum. İstanbul’dan alırsam şansımın daha da artacağını düşünüyorum. Eğer büyük ikramiye bana çıkarsa kendime ve çocuklarıma birer ev alırım. Çünkü bu zamana kadar kiracı olarak yaşadım. Ayrıca köyüme ev yaparım, kardeşlerime ev alırım ve akrabalarıma yardım ederim. Hayallerim bunlar.

“İKRAMİYENİN BANA ÇIKACAĞINA İNANMIYORUM”

Atakan Özçetin- İletişimci (30): Henüz Milli Piyango bileti almadım, ama yeni yıla birkaç gün kala bir tane tam bilet almayı düşünüyorum. Büyük ikramiyenin bana vuracağını bugüne kadar hiç düşünmedim ve hala düşünmüyorum. Çünkü çıkacağına inanmıyorum. Hele bir ikramiye sahibi olayım o zaman düşünürüm ne yapacağımı.

“İKRAMİYEYİ ÇOCUKLARIM VE TORUNLARIM İÇİN HARCARIM”

Semra Yıldırım-Emekli: Her sene milli piyango bileti alıyorum. Daha önceki çekilişlerde ufak tefek kazanımlarım oldu, ama büyük bir kazanç elde etmedim. Bu yıl büyük ikramiyenin 35 Milyon lira olması insanı heyecanlandırıyor. Bu saatten sonra ikramiye çıkmış olsa, parayı çocuklarımın ve torunlarımın istikballeri için kullanırım. Ayrıca yardım çalışmalarında bulunurum. Benim hep hayalimde bir kreş açmak vardı. Ve bu kreşte ihtiyaç sahiplerine yer ayırmak isterim. Ayrıca huzurevi yaptırmak isterim.

“İKRAMİYEYLE BİR YILLIK ERZAK ALIR, AÇ KALMAKTAN KURTULURUM”

Halil İbrahim Çankaya-Üniversite Öğrencisi (21): Henüz yılbaşı bileti almadım. Üniversite öğrencisiyim ve çok fazla borcum var. Eğer alacaklılardan kurtulabilirsem milli piyango bileti almayı düşünüyorum. Eğer büyük ikramiye bana çıkarsa ilk önce yaklaşık bin lira olan kredi kartı borcumu öderim. Arkadaşlarımdan aldığım borçları öderim, ardından kiracısı olduğum ev sahibine 1 yıllık peşin ödeme yaparım. Yakıt borçlarımı kapatırım ve evime 1 yıllık erzak alır aç kalmaktan kurtulurum. İnternet faturalarımı öderim ve kalan paranın tümünü yardım kuruluşlarına bağışlarım. Başka hiçbir şey yapmam. Borcum olmasın yeter bana.

“BÜYÜK İKRAMİYEYLE İŞYERİ AÇARIM”

İsmail Duman-Emekli (49): Şu ana kadar bilet almadım, ama birkaç tane almayı düşünüyorum. Bugüne kadar sadece amorti kazandım. Eğer büyük ikramiye çıkarsa, öncelikle ihtiyaçlarımı karşılarım. Yine Bolu’da yaşamak ve istihdam sağlayabileceğim bir işyeri oluşturarak işsizleri iş sahibi yapmak isterim.

“BUGÜNE KADAR AMORTİ BİLE ÇIKMADI”

Kamile Albayrak- Öğretmen: İkramiyenin çıkması büyük bir şans. O kadar paraya sahip olsam ne yapacağımı hiç düşünmedim. Bugüne kadar aldıklarımdan amorti bile çıkmadı. O yüzden piyango bileti almayı hiç düşünmüyorum.

“BÜYÜK İRAMİYE ÇIKSAYDI, EVİ TERKEDECEKTİM”

Şirvan Yalçın-Öğretmen: Milli Piyango biletinden daha önce ufak tefek kazanımlarım oldu. Şimdiye kadar çok planlarım oldu, ama gerçekleştiremeyince umutsuzluklar yaşadım. O yüzden ben hayatımdan memnunum. Büyük ikramiye bana çıkarsa şunu yaparım diyebileceğim bir hayalim yok. Hiç unutmam bir yılbaşı öncesi evle aram oldukça bozuktu ve ikramiye bana çıkmış olsaydı hemen evi terk edecektim. Çıkmayınca terk edemedim.
 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.