21 Mart 2019
  • Bolu9°C
  • İstanbul12°C
  • Ankara11°C

ÜNLÜ SPİKER GÜLGÜN FEYMAN’DAN BOLULULARA DOĞRU ETKİLİ KONUŞMA DERSİ

ÜNLÜ SPİKER GÜLGÜN FEYMAN’DAN BOLULULARA DOĞRU ETKİLİ KONUŞMA DERSİ

09 Aralık 2010 Perşembe 00:00

Dün 5 Nokta 4 organizasyon şirketinin katkıları ile Bolu İl Kültür ve Turizm Merkezinde Star TV Eski ana haber spikeri, eğitmen Gülgün Feyman “Etkili konuşma ve diksiyon “semineri verdi.

Seminere üniversite öğrencileri ve vatandaşlar yoğun talep gösterdi. Programda İletişim akademisi kurucusu, Beden dili eğitmeni Nur Hekimoğlu’da “Beden dili” konusunda bir seminer verdi. Ardından Türkiye’nin önde gelen haber spikerlerinden Gülgün Feyman “Etkili konuşma ve diksiyon dersi seminerleri” kapsamında Bolulularla biraraya geldi. Star TV Eski ana haber spikeri, eğitmen Gülgün Feyman katılımcılara; İyi Bir Konuşma Sesinin Özellikleri, Hazırcevaplılık, Duygu, Jest, Mimik Uyumu Türkçenin doğru kullanılması ve Türkçede etkili bir tonlama ile doğru iletişim telaffuzu gibi konular hakkında bilgi verdi. Katılımcılara M.E.B

İletişim Akademisi onaylı, Gülgün Feyman ve Nur Hekimoğlı imzalı üç adet sertifika verildi.
Seminer sonunda katılımcılar Gülgün Feyman ile fotoğraf çektirebilmek için birbirleri ile yarıştı.

Gülgün Feyman kimdir tanıyalım

Türkiye'nin en önemli ve en deneyimli haber spikerlerindendir. Albay bir babanın kızıdır. Erzurum Üniversitesi'nden mezun olmuştur. İlk kez Erzurum Radyo ve Televizyonu'nda göreve başlamıştır. Oradan Ankara Radyosu'na tayin olmuştur. Bir Türk Müziği programı olan Hoş Seda isimli programın sunuculuğunu üstlenmiştir. Ümit Aktan ile beraber İyi Haftalar Türkiye isimli sabah programını 4 sene sunmuştur. Daha sonra haber merkezinde görev almaya başlamıştır. Uzun yıllar TRT'de haber spikerliği yapan Gülgün Feyman, özel televizyon kanallarının kurulmasıyla birlikte Show Tv , Star Tv gibi önemli kanallarda da spikerlik yapmıştır. Kendisi İstanbul Kadıköy'deki Kuşdili Eğitim Merkezi'nde diksiyon dersleri vermektedir. Bir taraftan okutmanlıkta yapan Feyman, Beykent Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'nda da bir dönem ders vermiştir. Şu anda da görevine İstanbul Aydın Üniversitesi'nde devam etmektedir. En son Kanal T'de haber spikerliği yapan Gülgün Feyman bu görevinden de kısa bir süre önce ayrılmıştır.
 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.