21 Temmuz 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara21°C

EVE SES KAYDI YERLEŞTİREREK ALDATILDIĞIMI KULAKLARIMLA DUYDUM

EVE SES KAYDI YERLEŞTİREREK ALDATILDIĞIMI KULAKLARIMLA DUYDUM

11 Aralık 2010 Cumartesi 00:00

Merhabalar...

Kış mevsimi tüm güzelliği ile geldi ama, bizleri de kapalı alanlara hapsetti. Geceler uzun hepimiz kendimize ayırmak ve düşünmek için daha bol zaman bulabiliyoruz. Son zamanlarda bana gelen maillerde, özellikle aldatma ve ihanet üzerine bir yoğunlaşma olmaya başladı. Sanıyorum, sahip olduğumuz bu bol zaman akıllara şeytanı da düşürmeye başladı. Herkes ayrı tür arayışlar içerisine girmiş gibi genel bir hava var. Bekarlar evlilik, evliler ise ayrılık peşinde koşturuyor. Oysa dışarıda kar çok güzel yağıyor ve bu bol zamanı verimli bir şekilde değerlendirmek için yapabileceğimiz çok güzel şeyler var. Bol okuyabiliriz mesela. Hobilerimize zaman ayırabiliriz. Sevdiklerimizle daha kaliteli zaman geçirebiliriz.

Unutmayın! Yaşamda mutlu olmanın en birinci kuralı, sahip olduğumuz şeylerin kıymetini bilebilmekten geçer…

Haftaya görüşünceye kadar sevgi ile kalın…

Bana yazın..

Yazın ki paylaşalım….

Sevgilerimle...

Perihan

boluluperihanabla@hotmail.com

RUMUZ: Kader

Merhaba. Ben iki yıl evli kaldım, yeni boşandım. Eşimin üvey abisi eşime iki yıl boyunca tecavüz etmiş. Evlenmeden önce bana söylenmedi. İlk gece durum anlaşıldı, fakat ne olduğunu anlatmadı. Ben de bir hata yapmış olduğunu düşündüm, konuyu kapadım. Dört ay sora eşim gece yatakta erkek isimleri fısıldamaya başladı. Tabi bu süre içinde hiç mutlu olamadık. Tüm konuşma çabalarım fayda vermedi. Daha sonra benim hasta olduğumu söyledi. Doktora gittik doktor da benim hasta olduğumu söyledi ve ilaç yazdı. Bir süre kullandım sonra bıraktım. Karışık bir durum oldu, yani daha sora emin olmak için eve ses kayıt cihazı yerleştirdim ve evet sesler gerçekti ve benim değil eşimin hasta olduğunu anladım. En kötüsü de beni aldattığını anladım. Yani evliliğimizin altıncı ayından itibaren aldatılmışım, kendisi bana erkeklerden nefret ettiğini söylüyor ama benden o kadar nefret etmiyormuş. Ben onu hala seviyorum, acaba bu hastalık tedavi edilebilir mi ve affedersem tekrar aldatır mı?

Sevgili okurum, hem eski eşinin hem de senin yaşadığın olay çok yönlü travma. Öncelikle eşinin daha önce maruz kaldığı tecavüz ve tacizler sonrasında psikolojik durumunda oluşmuş olabilecek sorunları ile ilgili profesyonel yardım alması gerekir. Eğer onu gerçekten seviyorsan bu süreçte, onu sevip sayacak birinin desteğine çok fazla ihtiyaç duyacaktır. Sonra birlikte evlilik terapistine gitmelisiniz bence. Yaşamak zorunda kaldığınız şeyler için çok üzgünüm. Birbirinize destek olarak ve hoşgörü ve bağışlama ile bu süreci atlatırsanız, çok sağlam bir birliktelik elde edebileceğinizi düşünüyorum. Ancak, işin içine aileler de karışmış evlenilmiş, boşanılmış. Bu süreç oldukça zor ve mücadeleli geçecektir. Hem kendi adına hem çevreye karşı sağlam durabilmek oldukça zor olacaktır. Eğer, yollarınıza ayrı ayrı devam etmeye karar verirseniz de, mutlaka yeni başlangıçlar yapmadan önce, mutlaka profesyonel destek alın. Bence ruh sağlığımız, beden sağlığımız kadar korunmaya ihtiyaç duyar.

Rumuz: Kalite

Her şey den çok sevdiğim, değer verdiğim eşim, bir gece kendisini msn listesine eklemek isteyen birinin teklifini olumlu yanıtlamış ve bu tanımladığı kişiyle (elbette ki kız!) konuşmaya başlamışlar. Kız eşime sevgilisi olup olmadığını sorduğunda yok demiş, hatta kızla kamera açmışlar ama belden aşağı bir muhabbet yaşanmamış. Kız eşime bir kaç kez canım gibi sözcükler kullanmış, kamerayla görüştüklerinde eşimin tipinden hoşlandığını söylemiş ama eşim kıza bu tarz herhangi bir şey söylememiş. Daha sonra işleriyle ilgili konuşmuşlar, ertesi gün kız tekrar konuşmak istediğinde eşim evli olduğunu, yanlış yaptığını ve kendisini listesinden sileceğini söylemiş kıza ve bir daha konuşulmamış. O kadar yaralandım ki anlatamam. Benim varlığımı yok saymasına dayanamıyorum. Eğer sevgilisi ya da eşi olduğunu söyleseydi ve kamera açmasaydı, durumu farklı değerlendirirdim ama bu şartlar altında aldatma olduğunu düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

Güzelim, ben ne düşünüyorum biliyor musun, bu yaşanan olaya aldatma dersek, diğer eşlerini planlı programlı aldatan, hatta eşlerin haricindeki bayanlardan çocuk sahibi olup, gizliden gizliye iki ayrı evi aynı anda idare ederken, üçüncü ve dördüncü hatunlar ile birliktelik yaşamaya çalışan insanların yaptıklarına ne diyeceğiz?. Evet haklısın, eşin küçük bir teşebbüste bulunmuş. Hatta aldatmaya başlamanın başlaması şeklinde bir teşebbüs olmuş bu. Büyük ihtimalle sen bu hikayeyi eşinden öğrendin. Eşin kaliteli bir insanmış, girebileceği yanlış yolu önceden farkına varıp bunu seninle paylaşmış. O yola girmemiş senden de af dilemiş. Öyle ise sende bu olayı büyütme ve onu affet derim ben. Bu küçük olay eğer sadece bu kadar ise eşini de, kendini de üzmeden yaşamını sürdürmende fayda var.

Rumuz: Yoruldum

Sevgili Perihan Abla. Eşim çok kıymetli ve değerli bir insan. Bir çocuğumuz var. Bugüne kadar bana ve aileme olan saygı ve sevgisinde hiçbir yanlış görmedim. Her evde olduğu gibi bizim evimizde de ufak tefek atışmalar olsa bile, genelde mutlu bir aileyiz. Ben ataerkil bir ailede babamın koruması altında büyümüş bir insanım. Otuz dokuz yaşındayım. Bundan beş sene önce eşim krizdi şuydu buydu derken kendine ait olan işyerini kapatmak zorunda kaldı. Daha sonrasında uzunca bir müddet iş aradı ama kalıcı bir iş bulamadı. Elinden elektrik ve elektronikle ilgili işler geldiği ve yakın çevremizde bunu bildiği için ufak tefek işler yaptı bir süre. Ama bundan tatmin de olmadı. Bu beş seneyi aşan zamanda ben sürekli çalışıyorum. Ben devlette çalışıyorum. Düzenli bir işim var, eve bakan kadın haline geldim istemeyerek. Çocuğuma da ben bakıyorum eşime de. Eşim son birkaç yıldır düzenli alkol de kullanıyor. Ona da karısının parası ile yaşamak ağır geliyor, biliyorum ama, yıllar geçince o koşuşturma da kendimi artık iş bulmaktan umudunu kesmiş, sürekli alkol alan bir adam ve çocuğuma gelecek hazırlayan, evi temizleyip toplayan yemek yapan, çocuğun okul işleri ile ilgilenen vs bir kadın olarak buldum kendimi. Artık yoruldum be abla..

Allah insanlara taşıyamayacakları yükleri yüklemezmiş. Sen ağır bir yükü sırtlanmak zorunda kalmış ve yaşamına devam ediyorsun. Yorulmakta haklısın. Anladığım kadarı ile eşinde düştüğü pozisyondan çok mutlu değil. Eşinle güzelce konuşup ona umut ve cesaret verirsen yeniden iş arayışlarına başlarsa çok iyi olur. İş bulabilirse o da kendini daha iyi ve yenilenmiş hisseder. Allah başka dert vermesin. Taşıyorsun taşı.. Gün olur devran döner. Sen de rahat edersin. İnşallah 2011 yılı sen ve ailen için uğurlu bir yıl olur..
 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.