26 Nisan 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul15°C
  • Ankara20°C

SAADET PARTİSİ İL BAŞKANI MEHMET KOYUNCU, SAADET’TEKİ BÖLÜNMELERİ DEĞERLENDİRDİ: “AYRILIKLAR PARTİMİZİ DAHA DA GÜÇLÜ HALE GETİRDİ”

Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Koyuncu, Saadet’teki bölünmeleri değerlendirdi: “Ayrılıklar partimizi daha da güçlü hale getirdi”

13 Aralık 2010 Pazartesi 00:00

Saadet Partisi İl Başkanı olarak görevlendirilen Mehmet Koyuncu, parti genel merkezi tarafından görevlendirilmesinin ardından teşkilatlardan çok büyük bir destek gördüğünü açıkladı. Parti içerisinde yaşanan bölünmelere değinen Koyuncu, yaşanan ayrılıkların partiyi daha da güçlü hale getirdiğini söyledi.
Geçtiğimiz aylarda Saadet Partisi İl Başkanlığı’nda yaşanan ayrılmaların ardından il başkanlığı görevine kimin atanacağı merakla beklenirken, parti genel merkezi Mehmet Koyuncu isminde karar verdi. Dün, Koyuncu’nun il başkanlığında gerçekleşen Saadet Partisi (SP) İl Divan Toplantısı’nda önemli mesajlara yer verildi.

“BUDANDIKÇA GÜÇLENİYORUZ”

Parti binasında gerçekleşen İl Divan Toplantısı’nda Saadet Partisi İl Başkanı olarak ilk kez basın mensuplarının karşısına geçen Koyuncu’nun gündeminde partide yaşanan bölünme ve ayrılmalar yer aldı. Saadet Partisi İl Başkanı olarak görevlendirilmesinden dolayı Genel Başkan Necmettin Erbakan’a, partinin il ve ilçe teşkilatlarına teşekkür eden Koyuncu, şöyle konuştu: “Kısa bir süre önce hareketimizden, yeni bir parti daha zuhur etti. Bu kutsal görevi üstlendikten sonra, memnuniyetle gördük ki bu hareket, ulu bir çınar gibi budandıkça güçlenen, güçlendikçe daha etkin siyaset üreten ve ülkemiz siyasetini yönlendiren bir harekettir. Geçmişte üç kez, çeşitli oyunlarla bölünen, parçalanan, yok edilmeye çalışılan bu hareket, her seferinde daha dinamik, daha duru, daha aklı başında ve hakka, adalete hizmeti daha çok öne çıkaran bir yapıya büründü.”

“PARTİMİZİN YOLUNU BİLMEYENLER, PARTİYE SAHİP ÇIKTILAR”

Parti genel merkezi tarafından görevlendirilmesinin ardından teşkilat içerisinde, ummadığımız bir ilgi alakayla karşılaştıklarını ifade eden Koyuncu, “Daha önce partimizin yolunu bile bilmeyen birçok kardeşimiz, bu olayların akabinde, partiye daha çok sahip çıktılar. Rutin Toplantılarımızı azami on kişi ile yaparken, haftalık toplantılarımızı, en az otuz kişi ile yapar olduk. Hatta bazıları, görev verildikten sonra, bizzat gelerek, ya da telefon ederek, “yapabileceğim bir görev varsa emrindeyiz.” demişlerdir.” dedi.

“İKTİDARIMIZDA HİZMETLER SERİSİ YAPTIK”

“1969 yılında tek kişi ile başlayan bu hareket, sayılamayacak kadar çok önemli hizmetlere, damgasını vurmuştur.” diyen Koyuncu, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Yüz seneden beri yatırım görmeyen Anadolu kentlerine, sanayi hamlesi başlatılmış, her ile bir fabrika, her bölgeye en az bir fabrika yapan, fabrika projeleri faaliyete geçirilmiştir. Bu projelerin tamamı 1981 yılında faal hale gelecekken, birçoğunun binaları bitip, makineleri monte edilmişken, 12 Eylül harekâtından sonra durdurulmuş, daha sonra gelen iktidarlar marifetiyle, binaları ve arsaları, haraç mezat satılığa çıkarılıp, özelleştirme adı altında peşkeş çekilmiştir.

Bölgemizdeki Göynük Fabrikası ile Gerede’deki Gerkanson, bu fabrikaların sadece ikisidir.”
1995 yılında iktidarları döneminde başarılı bir ülke yönetimi sergilendiğinin altını çizen Koyuncu, “Göreve geldiğimizde, bir yıllık süre içerisinde denk bütçe yaptık. Devletin paralarını tek bir hesapta toplayıp, boşuna devleti borçlandırmadık. Vergi koymadık.

Fakire, fukaraya, emekliye, memura, işçiye hayal edemeyeceği kadar kaynak aktardık. Birikmiş borçları azalttık. Yani, efsane hizmetler serisi yaptık. Bu sebeple de, bize oy verende, vermeyende liderimizin adını efsane başbakan olarak tarihe geçirdi. Herkes biliyordu ki bu hükümet devam ederse, 4 sene içerisinde borçsuz, hazinesi dolu, silah sanayisini kurmuş, dünyada çok güçlü bir Türk devleti olacaktı.” ifadelerini kullandı.

Koyuncu açıklamalarının sonunda, tüm yaşananlara rağmen partililerinden üzüntüye kapılmamalarını isteyerek, “Geçmişte yaptıklarımız, gelecekte yapacaklarımızın teminatıdır.” dedi.
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.