16 Haziran 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara22°C

BU SÖZLER KİME?

Bu sözler kime?

14 Aralık 2010 Salı 00:00

Bolu AK Parti Milletvekili Metin Yılmaz, Sosyal Paylaşım Ağı Facebook'ta yayınladığı ifadelerde kimi kast etti?

Bolu AK Parti Milletvekili Metin Yılmaz Facebook sosyal paylaşım ağında yayınladığı iletide şu ifadelere yer verdi “Temel hedef insanların memnuniyetidir. Bütün Bolu'yu aynı anda memnun edebilmek belki mümkün değildir ama en azından yapılan hizmetlerde toplumun büyük bir tepkisi varsa zorlamamak gerekir. Hele halkı adam etmek gibi bir rol, hizmete talip olmuş birinin yakınında dahi durmamalıdır. Her türlü tepkiye kulak tıkayarak şehirde köklü değişiklikler yapmak doğru değil. Demokrasi sadece seçimlerde seçmek veya seçilmekten ibaret olamaz. Ben seçildim bir daha ki seçime kadar ne istersem yaparım, beğenmezlerse seçmezler mantığı demokrasinin bugün geldiği düzeye uygun düşmez. Öyleyse biz işimizi yaparken, seviyeli her türlü eleştiriyi dikkate alarak, sivil toplumun bütün temsilcileriyle istişare halinde olmalıyız. Bu konuda hep birlikte kaydettiğimiz olumlu ilerleme demokrasimize katkı sağlayacaktır”

HÜKÜMET MEYDANI'NI KASTEDİYORSA CEVABINI ALIR

Yayınlanan ileti sonrası kimi okuyucular yayınlanan ifadelerin Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ı işaret ettiği şeklinde yorumlar yaptılar. Bolu Belediye Başkanı Alaadin Yılmaz yapılan yorumların muhatabının kendisinin olup olmadığı ile ilgili soruya şu şekilde cevaplandırdı “Eğer Metin Yılmaz sadece 'Bu açıklama Hükümet Meydanı Projesi'yle ilgili bir açıklama' derse veya 'Söylediklerim Hükümet Meydanı'nı da içeriyor' derse cevabım hemen hazır”

DÜŞÜNCELERİMİ YÜKSEK SESLE PAYLAŞTIM

Facebook'ta yayınladığı ileti ile ilgili Metin Yılmaz şu açıklamayı yaptı “Ben şahıslar üzerinde durmuyorum. Ben sosyal bir paylaşım sitesinden açıklamalarda bulundum. İnsanlar bunu nasıl yorumlarlar, bunu bilemem. Bolu'daki siyasi ortam, yaşanan gelişmelere ilişkin olarak bu açıklamalarda bulundum. Kanaatlerime yer verdim. Siyasetin nasıl olması gerektiği, siyasetçilerin nasıl davranması gerektiği konusunda ilkeler üzerinden açıklamalara yer verdim. Bu açıklama Hükümet Meydanı Projesi tartışmalarını da içine alan genel bir açıklama. Tek bir şahsı ya da tek bir konuya indirgeyecek ifadelerde bulunmadım. Bütün olayları, bütün siyasi kişileri, kendimde dâhil nasıl olması gerektiğini izah etmeye çalıştım. Ve bunu da yüksek sesle paylaşmış oldum.

BU AÇIKLAMALARI SAYFAMDAN KALDIRMAYACAĞIM

Yılmaz açıklamasının sonunda “Bu açıklamaları Facebook sayfamdan kaldırmadım, kaldırmayacağımda. Kim üstüne alınır bu açıklamaları orasını bilemem. Ben çünkü şahıslar üzerinde durmuyorum. Açıklamalarımda ayrıca Boluspor'a ilişkin görüşlere de yer verdim. Açıklamalarda çok net ifadelere yer verdim” dedi


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.