18 Temmuz 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara17°C

YILBAŞI İÇİN 100 BİN ÖZEL HİNDİ

YILBAŞI İÇİN 100 BİN ÖZEL HİNDİ

14 Aralık 2010 Salı 00:00

Bolca Hindi, yılbaşı için 100 bin adet özel yılbaşı hindisi hazırladı. İçerisinde pişirme termometresi, pişirme torbası ve yemek kitapçığının yer aldığı özel paketler satışa sunuldu.

Türkiye'de hindi üretiminde lider kuruluşlarından biri olan Bolca Hindi, yılbaşı nedeniyle artan siparişlerini karşılamak için üretim kapasitesini arttırdı. Yılbaşında Türkiye'nin hindi markası olmaya devam edeceklerini belirten Bolca Hindi Genel Müdürü Kamil Erbayram, "Şu an yıllık üretim kapasitemiz 30 bin ton civarında. Yılbaşında müşterilerimizin isteklerini karşılayabilmek için üretim artışı olacak. Bolca hindi olarak bu talepleri karşılayabilmek için 100 bin adet özel yılbaşı hindisi üretime hazırladık.

Yılbaşında klasik hindi tüketicileri taleplerini karşılayabilmek için kapasitede bir artış söz konusudur. Yaklaşık 500 ton civarında bir artış olacak. Yılbaşında perakendicilerin talepleri son bir haftaya sıkıştığından biz de üretimimizi bu duruma göre planlamak durumundayız. Kısa bir sürede fazla sayıda hindiyi kesip satışa sunabilmek için yoğun gayret gösteriyoruz. Yılda bir kere karşılaştığımız bu özel zamanda personeli mesaiye bırakarak çalışmaya aralıksız vardiyalarla devam etmekteyiz" dedi.

BÜTÜN HİNDİLER İÇİN YENİ GÖRSELLİ AMBALAJ HAZIRLADIK

Türkiyede bir yılda 100 bin eve hindi girdiğini açıklayan Erbayram açıklamalarına şöyle devam etti:"Bu sene bütün hindiler için yeni görselli ambalaj hazırladık. Ayrıca hindimizin yanında tüketicilerimize promosyon olarak birer adet pişirme termometresi, pişirme torbası ve yemek kitapçığı da hediye ediyoruz. Pişirme termometresi ve torbası sayesinde hindilerimizi daha lezzetli ve tam kıvamında pişirmeyi temin ediyoruz. Yine yılbaşına özel bütün hindi tercihinde bulunmayanlar için birer adet but ve göğüs filetodan oluşan özel yılbaşı paketlerimiz de yılbaşında satışa sunulmaktadır. Hindi eti Türk mutfak kültürüne çok uygundur. Mutfaklarımızda kırmızı eti kullandığımız her yemekte hindi etini kullanabiliriz. Hindi etinin tüketicileri cezbeden tarafı sağlıklı oluşu, yüksek proteinli oluşu, düşük kolesterollü oluşu, amino asitlerinin dengeli oluşu ve kolay hazmedilebilir oluşudur. Bizim Bolca hindi olarak 1995 yılında ilk kez başlatmış olduğumuz tabaklı hindi eti satışını sadece yılbaşında değil yılın oniki ayında da satışı hedefleyerek gerçekleştirdik ve bugün bu amacımıza da ulaşmış bulunmaktayız. Ülkemizde de hindi diğer Avrupa ülkeleri gibi 365 gün yenmeye başladı. Ancak kişi başına tüketim 0,5 kilo civarındadır. Bu miktarı artırmak için çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz " Erbayram, 2011 yılında üretim miktarını yüzde 15 arttırmayı hedeflediklerini açıklayarak, "Ayrıca işletme içersinde ileri işlenmiş ürünlere ve ambalajlama teknolojilerine yönelik yatırımlar planlıyoruz. Arge departmanımız her zamanki gibi pazara yeni ürünler sunabilmek için çalışmalarına devam etmektedir. 2011 yılında da Türkiye'nin hindi markası olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.