25 Mayıs 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul16°C
  • Ankara15°C

ASLINDA NE DEMEK İSTEDİ?

Aslında ne demek istedi?

15 Aralık 2010 Çarşamba 00:00

AK Parti Milletvekili Metin Yılmaz'ın, sosyal paylaşım ağı Facebook'ta yayınladığı iletiye, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ilginç bir cevap verdi. Alaaddin Yılmaz, “Bazı insanlar ölüdürler,onlara 'Allah rahmet eylesin.İyi insanlardı' demek durumundayız” dedi.

Alaaddin Yılmaz yaptığı açıklamada, “Seçilmiş siyasiler laf üretme dönemini aşmışlardır, iş üretmek zorundadırlar. Seçildiği günden bugüne geçen süre içerisinde Bolu'ya özel gayretleriyle ne kattılarsa, bunları açıklarlarsa halktan aldıkları görevi yerine getirmiş olurlar. Eğer Bolu için bir şeyler üretmeyip de laf üretirlerse, laf üretecek çok insan var” dedi.

PROJEYİ KAMUOYUNA SUNDUK

Alaaddin Yılmaz açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Biz en azından aklı olan adamlar için şunu söyleriz ki, Hükümet Meydanı Projesi Bolulu mimarlar tarafından uzun çalışmalar sonucunda yapılmış ve maketi belediyede 6 buçuk yıldır duran bir çalışmadır. Bu çalışma Bolu kamuoyuna birçok defa Mimar Odası ve bizim tarafımızdan sunulduğu gibi, ulaşım master planı adı altında da bu çalışma 5 sefer ayrıca sunulmuştur.”

BOLU'NUN VE BOLULULARIN HİZMETKARIYIM

Seçilmişlere yönelik şu tarifi yapan Alaaddin Yılmaz, “Seçilmiş insanların halkı adam etmek gibi bir görevleri yoktur, ama seçilmiş kişilerin birilerini bu şekilde itham edecek basitliğe de düşmemelidirler. Ben zaten yaptığım her şeyde halkla iç içeyim. Yeni bir seçim arenası mı var ki, Facebook sayfaları açarak fikir beyan etme cesaretini gösterenler önce seçildiği günden bugüne Bolu'ya kattıkları katma değerleri, Bolu'ya anlatabileceklerini anlatsınlar daha faydalı olurlar. Bolu halkı da memnun olur. Çünkü seçtikleri adamlardan bunu beklerler. Seçilen adamların seçilmişlerle ilgili mütalaalarını halk yapıyor. Bu mütalaayı başkalarının yapması akıllıca bir davranış değildir. Akıllı davranış millete akıl vermek değil, aklıyla millete hizmet vermektir. Aklıyla hizmet ettiği nelerse onların anlatılmasıysa Bolu'ya faydalı davranışlardır. Ama aklıyla Bolu'ya hizmet edemeyenler demagoji yaparak başka seçilenlerle ilgili fikirleri basına tartışmalı biçimde ortaya koyarlarsa, bu onların zafiyetini gösterir. Zafiyet figürleri ile benim işim olmaz. Ben seçilmiş bir belediye başkanı olarak Bolu'nun ve Boluluların hizmetkarıyım. Onları adam edici değilim” dedi.

BAZI İNSANLAR ÖLÜDÜRLER, ONLARA 'ALLAH RAHMET EYLESİN. İYİ İNSANLARDI' DEMEK DURUMUNDAYIZ

Alaaddin Yılmaz açıklamasının sonunda, “Ben kimseye minnet etmeden ayakta duracak şekilde net her ifadeye cevap verecek açıklıktayım. Ve sütre altından da açıklama yapmam. Açıklamalarım alenidir, kimse benim hedefim değildir. Ben sadece zavallıların açıklamalarına cevap vermek durumunda kalırım. Seçildiğim günden bugüne kadar sadece bana karşı yapılanlara cevap verme pozisyonunda kaldım. Şahıslar üzerinde durmuyorum, bu bahsettiklerim kimlerse kendilerini gözden geçirsinler. Alaaddin Yılmaz halkın içindedir ve halkın hizmetkârıdır. Hükümet Meydanı Projesi ile ilgili bugüne kadar hiçbir muhalefetle karşılaşmadım. İnsanlar doğar, yaşar ve ölür. Bazı insanlar ölüdürler, onlara 'Allah rahmet eylesin. İyi insanlardı' demek durumundayız.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.